NRL TEAMS - 2024 Round 4
3 days ago | LeagueUnlimited Media
All the results and scorers from the seventh and final round of the QRL's Under 18's Junior Representative competition - the Mal Meninga Cup.
All listed times are AEST (NSW/QLD/VIC/ACT).
RELATED: See the full list of 2016 Meninga Cup Draw and Results.
Gold Coast White 42 Easts Tigers 6
Venue: Pizzey Park
Date: Saturday 16 April 2016 at 12:45pm
Gold Coast White (42)
Tries: Ben Thomas 2, Blake Lenehan, Jordan Bitch, Sam Clark, Daniel Brownbill, Kobe Tararo, Xavier Johansson
Goals: Bostyn Hakaraia 3, Jaman Rio 2
Easts Tigers (6)
Tries: Matthew Legovic
Goals: Zak Taibi 1
Redcliffe Dolphins 12 Norths Devils 32
Venue: Williamina Court
Date: Saturday 16 April 2016 at 3:30pm
Redcliffe Dolphins (12)
Tries: Jordan Guy, Bailey Butler
Goals: Bailey Butler 1, Dwight Saueha 1
Norths Devils (32)
Tries: Samuel Hodson, Joe McGuire 2, Reed Young, Gerome Burns, Ethan Pringle
Goals: Gerome Burns 4
Victoria RL 52 Wynnum Manly Seagulls 10
Venue: Casey Fields
Date: Saturday 16 April 2016 at 3:45pm
Victoria RL (52)
Tries: Sale Finau 2, Kelma Tuilagi 2, John Salatielu 2, Sulio Fifita, Pio Nakubuwai, Jordin Leiu
Goals: Sale Finau 8
Wynnum Manly Seagulls (10)
Tries: Brent Woolf, Ryan O'Keefe
Goals: Lucky Taavale 1
Mackay Cutters 12 Townsville Blackhawks 70
Venue: BB Print Stadium Mackay
Date: Saturday 16 April 2016 at 4:00pm
Mackay Cutters (12)
Tries: Jye Andersen, Jacob Schill
Goals: Matthew Vessey 1, Josh Morton 1
Townsville Blackhawks (70)
Tries: Jack Glossop 2, Corey Horsburgh 2, Julian Christian 2, Thomas McCagh, Brett Anderson 2, Kurt Wiltshire 2, Tom Kenny
Goals: Marshall Hudson 9
Ipswich Jets 44 Central Crows 20
Venue: Laidley Recreational Reserve
Date: Sunday 17 April 2016 at 11:00am
Ipswich Jets (44)
Tries: Joel Hughes 3, Armataia Fonoti, Frederick Doulis-Quadroy, David Iopu, August Tolova'a, Anthony Itiri
Goals: Joel Hughes 6
Central Crows (20)
Tries: Jake Street 2, Cassius Paitai, Wyatt Reynolds
Goals: Layton Chambers 2
Souths Logan Magpies 38 Gold Coast Green 26
Venue: Davies Park
Date: Sunday 17 April 2016 at 11:15am
Souths Logan Magpies (38)
Tries: Elson Jackson, Jake Sparey, Thane Kellermeyer, Moeaki Fotuaika, Sosaieti Mataele, Reihana Marsh, Dray Ngatuere-Wroe
Goals: Sosaieti Mataele 4, Albert Liki 1
Gold Coast Green (26)
Tries: Derome Mafi, Jayden Parker, Bayley Loughhead, Bailey Court, Broughton Clark
Goals: Kyle Williams 3
Sunshine Coast Falcons 50 Toowoomba Clydesdales 16
Venue: Sunshine Coast Stadium
Date: Sunday 17 April 2016 at 12:00pm
Sunshine Coast Falcons (50)
Tries: Liam Taylor 2, Jake Egan, Steven Borg, Dakota Tolhurst, Luke Murtagh, Jarrod Zadow, Mateus Chankay, Robert Barwick, Liam Fraser
Goals: Braydon Trindall 3, Liam Taylor 2
Toowoomba Clydesdales (16)
Tries: Jordyn Kuhn 2, Junior Chong Nee
Goals: Jordyn Kuhn 2
Northern Pride 18 Central Queensland Capras 22
Venue: Barlow Park
Date: Sunday 17 April 2016 at 1:00pm
Northern Pride (18)
Tries: Simon Bevan 2, Kegan Tuhega, Iliani Naleba
Goals: Jack Campagnolo 1
Central Queensland Capras (22)
Tries: Elijah Anderson, Ryan Flintham, Eli Noovao, Zaine Hammond
Goals: Radean Robinson 2, Tyson Curtis 1