NSWRL Harold Matthews Cup - Round 2 TEAMS

HMatts Grad Pos
 photo 2017HMatts-Teams.jpg

It's Teamlist Tuesday for Round 2 of the 2017 Harold Matthews Cup Season! Around 5pm AEST every Tuesday, the full teams for each Under 16 Harold Matts round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


South Sydney Rabbitohs v Manly-Warringah Sea Eagles Sat February 18 2017, 9:30am at Erskineville Oval

South Sydney Rabbitohs

1. Kaylib Savage 2. Chaise Spyroulias 3. Logan Aldridge 4. John Dodds 5. Zac Prelec 6. Peter Mamouzelos 7. Zac Bitar 8. Tevita Taumoepenu 9. Benjamin Lloyd 10. Lachlan Gale 11. Darcy Shum-cottrell 12. R. Vesikula 13. Joshua Harsanyi 16. C. Patolo-vitale 14. John Tsoukalas 15. Manaaki Sassine 17. Jacob Tautaiolefua 18. Zach Kambos 19. Zach Maling

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Albert Hopoate 2. Tom Latu 3. Keegan Turner 4. Amarni Biddle 5. Daniel Ala 6. Kaeo Weekes 7. Riaihe Jacobs 8. F. Filimaua-tau 9. Jack Birt 10. Viliami Fifita 11. Joshua Schuester 12. Ben Trbojevic 13. Alex Tuitavake 14. Jacob Ratcliff 15. Tyreece Matangi 16. Jai Vakai 17. Oliver Penu 18. Angus O'donnell 19. Luke Rouland

Match Officials
Referees: Ethan Linnane;Sideline Officials: Tobi Holder, Greg Digby;


Balmain Tigers v North Sydney Bears Sat February 18 2017, 10:00am at Leichhardt Oval

Balmain Tigers

1. Joshua Rizk 2. Semeatu Saemo 3. Jason Smyth 4. Samuel Karwhin 5. Levi Milford 6. Flynn Angles-corke 7. Brodie Henderson 8. A. Johnson 9. Johnny Lee Gabrael 10. Siosifa Amone 11. Daniel Sykes 12. Zayn Sluvinsky 13. Kisione Vea 14. Jesse Provan 15. Jayden Lawandos 16. Mohammed Serhan 17. Kalah Lemusu 18. Eti Moananu 19. Max Guanta

North Sydney Bears

1. Spiro Psiroukis 2. Kane Mirabile-kumar 3. Terii Taia 4. Penitio Tauapai 5. Joji Duwai 6. Flynn Isaacs 7. Jacob Preston 8. Kelvin Euta 9. Nicholas Russell 10. Ethan Edwards 11. Callan Burgess 12. Jayden Tamala 13. Bradley Michael 14. Tyrese Walker 15. Steven Galatoula 16. Tevita Faupula 20. Saupo Aigamaua

Match Officials
Referees: Bradley Kiehne;Sideline Officials: Ryan Thomas, Joseph Tesoriero;


St George Dragons v Parramatta Eels Sat February 18 2017, 10:00am at UOW Jubilee Oval

St George Dragons

1. Rodrick Ahoy 2. Mohamed Dib 3. Jeremy Pakari 6. Benji Ukarangi 4. Aiden Oloapu 7. Izaiah Aldridge 8. Tioata Fua 9. Tyler Ah Chong 10. Destiny Nuuasoa 11. Jaden Faatoia-muaiava's 13. D. Collins 14. Jamie Lawler 15. Josh Cannard 16. Tolipea Paleto 17. Inoke Siale 18. Ali Kansou

Parramatta Eels

1. Campbell Bird 2. Braith Aspin 3. Penioni Tohi 4. Christian Pasitoa 5. Jandamurra Stewart 6. Tevita Masima 7. Tyler Field 8. Dave Hollis 9. Jed Edwards 10. Christian Wihongi 11. Jayden Skinner 12. Trey Mooney 13. Caleb Tohi 14. Justin Dalby 15. Josh Gatt 16. Henry Hall 17. A. Faavae 18. Callum Scott 19. Casey Siolo 20. Viliami Penisini

Match Officials
Referees: Stephen Bourke;Sideline Officials: Luke Heckendorf, Luke Saldern;


Illawarra Steelers v Canterbury-Bankstown Bulldogs Sat February 18 2017, 10:00am at WIN Stadium

Illawarra Steelers

1. Jack Walsh 2. Hayden Sutton 5. Kane Ball 6. Zach Herring 7. Jayden Sullivan 8. Blake Dowel 9. Connor Muhleisen 10. Oliver Parrish 11. Aaron Schoupp 12. Duke Grant 13. Hamish Holland 15. Oscar Fitzpatrick 16. Lucas Fletcher 17. Carlin Deane 18. Charlie Parrish 20. Lleyton Roach

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Kurt Picken 2. Manoa Veikoso 3. G. Serratore 4. Mosese Vuki 5. Andrew Hadchiti 6. Billy Hamawi 7. James Valevatu 8. Mosese Pope 9. Issam Merhi 10. Chris Patolo 11. Jon Moli 12. William Saunders 13. Jackson Topine 14. Darren Paese 16. Tristan Farquhar 17. Brandon Pelo 19. Lipoi Hopoi 20. Matt Borg 21. Keenan Abbey

Match Officials
Referees: Tom Stindl;Sideline Officials: Jack Bird, Tyron Jordan;


Penrith Panthers v Western Sydney Academy of Sport Sat February 18 2017, 10:00am at Pepper Stadium

Penrith Panthers

1. Rhys Wright 2. Preston Joseph 3. Cooper Pereira 4. Jake Blackburn 5. Ethan Wheeler 6. I. Tagaloamatua 7. Sadee Sub Laban 8. Ajay Iosefa 9. Taylan May 10. Bailey Hamlin 11. H. El-nchar 12. Bailey Wyatt 13. Dean Barnes 14. Joezelle Agaimalo 15. Romeo Opelu 16. Mavrik Geyer 17. Hohepa Puru 19. Frederick Carey 20. Aman Singh

Western Sydney Academy of Sport

1. Jonnathan Villar 2. Mason Iaria 3. Zion Tavasa 4. Archie Sufia 5. Jordan Tapusoa 6. Ryan Eisenhuth 7. Jacob Swann-knight 15. Luke Jennings 10. Mika Tonu 11. Joshua Agius 12. Carlo Cassar 13. Cecill Lahood

Match Officials
Referees: Ben McMurray;Sideline Officials: Dillian Wells, Daniel Perry;


Sydney Roosters v Cronulla-Sutherland Sharks Sat February 18 2017, 10:30am at Henson Park

Sydney Roosters

1. Mason Ward 2. Herman Stehlin 3. Anthony Jacob Pele 4. L. Hutchinson-walters 5. Simon Tito 6. Liam Tonpi 7. Bailey Hayward 8. Thomas Giles 9. Mitchell Gardiner 10. Marco Moretti 11. Michael Apikotoa 12. Logan Muir 13. Kobe Rugless 14. Ky Hill 15. Jake Boskovski 16. Ryan Baghdadi 17. Faima Matila 18. Sam Mison

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Zachary Issa 2. Trevor Taufa 3. Douglas Levi 4. Elliott Moaga 5. Eliah Veikoso 6. Kyle Pickering 7. Thomas De Meio 8. Isaac Masima 9. Jared Domazetovski 10. Joseph Tuagalu 11. Alec Brennan 12. Kai Parker 13. Damon Smith 14. Zane Jegers 15. Laken Caldwell 16. Rhys Dakin 17. Joshua Flynn 18. Billy Burke

Match Officials
Referees: Andrew Gilchrist;Sideline Officials: Ethan Murray, Brandon Cavellaro;


Western Suburbs Magpies v Central Coast Roosters Sat February 18 2017, 12:00pm at Hillier Oval

Western Suburbs Magpies

1. Bryce Crane 2. Cameron Lawrence 3. J. Puhotau 4. King Isaako 5. Piliaau Togamaga 6. Dylan Oitmann 7. Rua Hona 8. John-elvis Oloaga 9. Thomas Canter 10. Rick Thorn 11. Keanu Chatters 12. Paul Anamani 13. Raymond Redman 14. Josh Taylor Myles 15. Sam Fomai 16. James Uesele 17. Jack Burke 18. Fala Tuilaepa 19. Max Donovan

Central Coast Roosters

1. Taine Jacob 2. Max Mitchell 3. Corey Fenning 4. Adam Riding 5. Harrison Packham 6. Tommy Anderson 7. Reece Piepers 8. Brae Verheyen 9. Aaron Commins 10. Ben Minness 11. Oliver Clements 12. Kingi Callaghan 13. Ryan Jones 14. Jack Stringer 15. Ryan Shaw 16. Jordan Hood 17. Darby Elton 18. Brock Laver 19. Morgan Mcwhirter 20. Cody Boyle 21. Logan Sipple

Match Officials
Referees: Daniel Baird;Sideline Officials: Michael Karam, Todd Ripps;


Canberra Raiders v Newcastle Knights Sat February 18 2017, 4:30pm at Seiffert Oval

Canberra Raiders

2. Junior Tupou 3. Nic Hall 5. Cooper O'connor 7. Jordan Williams 8. Bradley Buckley 9. Mitchel Souter 10. Jesse Thompson 12. Clay Webb 13. Isimeli Vaili 14. Tristan Eldridge 15. Adam Barlow 17. Ryan Longhurst 18. Neueli Mariner 16. Jack Williams 19. Aidan Gaffey 20. William Hills

Newcastle Knights

1. Bradman Best 2. Patrick Achurch 3. Malie-j Townsend 4. Cooper Jenkins 5. Trentham Petersen 6. Max Buderus 7. Kobe Davies 8. Thomas Affleck 9. Mitchell Black 10. Ben Olson 11. Riley Meyn 12. Harry Croker 13. Jaron Purcell 14. Ryan Potts 15. Harry Whitfield 16. Sione Tuitupou Kutu 17. Christian Ma'anaima 18. Ricky Blake 19. Darcy Heaney

Match Officials
Referees: Mitchell Currie;Sideline Officials: Blake Williams, Garth Burley;

0 Comments