TEAMS: NSWRL Harvey Norman Women's Premiership - 2018 Round 4

HNWP R4

It's Teamlist Tuesday for Round 4 of the 2018 NSWRL Harvey Norman Women's Premiership! Every Tuesday, the full teams for each #HarveyNormanWomens round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Newcastle CRL BYE

Cabramatta Two Blues v South Sydney Rabbitohs
Sat April 14 2018, 12:00pm at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues
1. Botille Vette-welsh 2. Chanel Steiner 3. Montana Fonua 4. Pahu Hepana 5. Arerina Ihaka 6. Raecene Mcgregor 7. Kiya Simon 8. Penelope Leiataua 9. Dahlia Tahu 10. Diana Taefu 11. Shania Tatana 12. Taylor Osborne 13. Teina Clark 14. Elisapeta Taufaao 15. Tasman Higgins 16. Sinukula Sakiti 17. Tatiana Papua

South Sydney Rabbitohs
1. Taleena Simon 2. Courtney Tallon 3. Kari Doyle 4. Narikah Johnson 5. Rikka Lamb 6. Lavina O’mealey 7. Maddison Studdon 8. Kimbaley Kershaw 9. Rebecca Riley 10. Chloe Caldwell 11. Carly Phillips 12. Meleanna Waters 13. Jasmin Allende 14. Grace Uluiburotu 15. Eloise Vunakece 16. Nikita Wilson 17. Mary Taupau 18. Kowana Welsh 19. Ianeta Baker

Match Officials | Referees: Jack Gerrie;Sideline Officials: Jordan Chidiac, Ethan Klein;


Cronulla-Caringbah Sharks v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sat April 14 2018, 2:00pm at Allen Andrews Field

Cronulla-Caringbah Sharks
1. Jordan Baker 2. Jessica Enright 4. Jessica Sergis 3. Shontelle Stowers 5. Jessica Middleton 6. Kaarla Cowan 7. Nita Maynard 8. Ruby Ewe 9. Michaela Peck 10. Courtney Yasserie 11. Kameeka Mye 12. Brittney Vanderhart 13. Amelia Mataele 14. Talara Riley 16. Sharon Atawa Kumukthy 17. Lauren Denniss

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Cindy Edwards 2. Priscilla Younes 3. Grace Clarke 4. Jamilee Bright 5. Mahinaarangi Rewi 6. Amarah Shillingsworth 7. Renee Targett 8. Stephanie Wilson 9. Grace Li 10. Elianna Walton 11. Lakeisha Tipene 12. Eliza Wilson 13. Candice Clay 14. Inangaro Maraeara 16. Jennifer Winterstein 17. Monica Dann 18. Hayley Tipene

Match Officials | Referees: Nathan King;Sideline Officials: Matt King, Adam Bennett;


North Sydney Bears v Wentworthville Magpies
Sat April 14 2018, 3:00pm at North Sydney Oval

North Sydney Bears
1. Shanice Parker 2. Shenaii Lendill 3. Pier Pritchard 4. Josephine Maejiirs 5. Issabelle Parkman 6. Claudia Bell 7. Emily Andrews 8. Nicole Backhouse 9. Barbara Waddell 11. Britt Merlo 12. Raevyn Dixon 13. Jordan Pasene 15. Hariata Ahipene 16. Caitlin Keefe 17. Ashleigh Werner

Wentworthville Magpies
1. Ashleigh Buckley 2. Jenalle Daniel 3. Paiten Wise 4. Dahlia Elkhatib 5. V. Fairhurst 6. Ashley Blackmore 7. Michala Ford 8. Rebecca Scott 9. Erandy Iva Munro 10. Alysa Turas 11. Georgia Toevai 12. Donna Lockington 13. Bianca Mccreadie 14. Alicia Zahra 15. Samaria Taia 16. Michelle Samson 17. Celia Strickland 18. Margaret-grace Spiric 23. Judy-may Peni 24. Khayla Pakutoa

Match Officials | Referees: James Leane;Sideline Officials: Jake Walsh, Jackson Kidd;


Brothers Penrith v Mounties
Sat April 14 2018, 3:00pm at Hickeys Lane Reserve

Brothers Penrith
1. Anneliese Hughes 2. Amy Quye 23. Amelia Mafi 4. Christina Tagaloa 5. Brooke Harrison 6. Letitia Taylor 7. Ashlee Harrison 8. Alana Dell 9. Claire Belfanti 14. Ruti Faatoafe 15. Malia Tuifua 11. Christine Pauli 13. Sarah Togatuki 10. Montana Ojeda 17. Elise Short 19. Katea Vave 21. Jovi Paul 22. Ashlee Connell

Mounties
1. Tahlia Hunter 2. Patricia Raikadroka 3. Jocephy Daniels 4. Monique Donovan 19. ​ Cindy Whiteley 6. Taliah Fuimaono 7. ​ Talia Lealaiaiuloto 8. Tommaya Kelly-sines 9. Sharinta Woodman 10. Karol Ann Tanevesi 11. ​ Jackie Anne Tahu 12. ​ Janelle Williams 13. Simaimia Taufa 14. Carlee-anne Henry 15. Mariah Leger 16. ​ Tenielle Peyroux 17. ​ Makiah Pippen 18. Katerina Hinton 20. Brittany Cole 21. Akoita Masina 22. ​ Elise Robins

Match Officials | Referees: Mitchell Robinson;Sideline Officials: Jayden Kastelan, Brodie Rushby;


0 Comments