NSWRL Harvey Norman Women's Premiership - 2017 Finals Week 1

NSWRL Womens

It's Teamlist Tuesday for Week 1 of the 2017 NSWRL Harvey Norman Women's Premiership Finals Series! Every Tuesday, the full teams for each #NSWWomens round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Qualifying Final (2nd v 3rd)
Glenmore Park Brumbies v Mounties Sat September 2 2017, 11:00am at New Era Stadium

Glenmore Park Brumbies

1. Tahlia Hunter 2. Amy Quye 3. Anneliese Hughes 4. Monique Donovan 5. Stevie-leigh Foster 6. Lalovi Lealaiauloto 7. Taylor Reynolds-addo 12. Tommaya Kelly-sines 9. Talia Lealaiauloto 10. Tayla O'hara 11. Taleah Gunther 18. Sarah Togatuki 8. Alana Dell 13. Victoria Trist 14. Taylor Osborne 15. Clare Belfanti 16. Tyan Smith 17. Jessica Bunting 19. Letitia Taylor

Mounties

1. Elise Robins 3. Tenielle Peyroux 5. Jackie-anne Tahu 6. Teina Clark 15. Jamey Burgess 2. Janelle Williams 7. dahlia Tahu 8. Carlee-anne Henry 9. Sharnita Woodman 10. Karol-ann Tanevesi 13. Briony Livingstone 12. Cindy Whiteley 18. Simaima Taufa 11. Kiowa Goodman 16. Patricia Raikadroka 21. Tiri-jai Green 23. Kirsty Robins 24. Thea Purukamu

Match Officials
Referees: Dillian Wells;Sideline Officials: Daniel Baird, Luke Saldern;


Elimination Final (4th v 5th)
North Newcastle v Greenacre Tigers Sat September 2 2017, 12:50pm at New Era Stadium

North Newcastle

1. Amy Broadhead 2. Alicia Martin 3. Donna Sutton 4. Holli Wheeler 5. Brooke Carter 6. Cassie Ormsby 7. Caitlin Moran 8. Sheridon Noble 9. Kylie Hilder 10. Frances Afeaki 11. Jerry Burgmann 12. Ngalika Barker 13. Rebecca Young 14. Casey Cameron 15. Isabelle Kelly 16. Rebecca Cramp 17. Skye Lovett 18. Renee Cross

Greenacre Tigers

10. Cindy Edwards 2. Taylah Gray 16. Lakeisha Tipene 3. Grace Clarke 4. Inangaro Maraeara 6. Raecene Mcgregor 12. Naomi Kara 8. Lesieli Blake 9. Hayley Tipene 1. Ashleigh Gray 17. Stephanie Wilson 11. A. Tuigamala 19. Elianna Walton 5. Tiarna Dunn 7. Chelsea Peyroux 13. Venus Taale 14. Luti Kosema

Match Officials
Referees: Luke Saldern;Sideline Officials: Charlie Suters, Dillian Wells;


Lead image courtesy NSWRL.com.au

0 Comments