NSWRL Ron Massey Cup - 2017 Round 24

2017RMC Teams23

It's Teamlist Tuesday for Round 24 of the 2017 NSWRL Ron Massey Cup Season! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Western Suburbs Magpies v Concord-Burwood Glebe Wolves Sat August 19 2017, 1:00pm at Campbelltown Stadium

Western Suburbs Magpies

19. Tom Capper 2. Jerome Mose 3. Vieru Mapasone 4. Josh Davis 5. Tala Mapasone 6. Blake Goodman 7. Brendan Waters 8. Pio Sokobalavu 9. Luke Williams 10. Kilifi Tia-Kilifi 11. Kurt Atkinson 13. Tom Morrison 20. Temata Rangi 14. Kelsey Coakes 18. Va'e Nuku Vatuvei 23. Hala Masila 25. Ben Powers

Concord-Burwood Glebe Wolves

1. Latrel Schaumkel 2. Samiu Latu 3. Latrell Robinson 4. Raymond Leosa 5. Harrison O'toole 6. Scott Williams 7. Ryan Millard 8. Jokatama Dokonivalu 9. Kurt Aldridge 10. Charlie Faingaa 11. Kemueli Seru 12. Jesse Offen 13. Patrice Siolo 14. Jackson Garlick 15. Nathan Leatigaga 16. James Mirceski 20. Joseph Rokoqo 22. Jacob McCudden 25. Jeremy Safi

Match Officials
Referees: Damien Briscoe;Sideline Officials: Lyndsay Packer, Joel Mani;


St Marys Saints v Wentworthville Magpies Sat August 19 2017, 4:00pm at St Marys Stadium

St Marys Saints

1. Mason Cerruto 2. Ratu Tuisese 3. Geoff Daniela 4. Jesse Jackson 5. Alan Eisenhuth 6. Mathew Place 7. Adrian Davis 8. Paea Pua 9. Soni Luke 10. Cowen Epere 11. Thomas Romer 12. Joe Vaegaau 13. Tom Eisenhuth 14. Shannan Wood 15. Veta Lilomaiava 17. James Hill 19. A. Tauiliili Pelesasa

Wentworthville Magpies

1. J. Rafferty-butfield 2. Danny Barakat 3. James Gammidge 4. Josh Minhinnick 5. Jordan Martin 6. Rhys Armstrong 7. Zac Nicholls 8. Kurt De Luis 9. Josh Tangitau 10. Taniela Lasalo 11. Jack Morris 12. Nicholas Kassis 13. Jordan Latham 14. Ayden Carling 15. Craig Field 16. Thomas Field 17. Chris Ve'e

Match Officials
Referees: Martin Jones;Sideline Officials: Jimmy Oliveira, Andrew Gilchrist;


Cabramatta Two Blues v Auburn Warriors Sat August 19 2017, 5:00pm at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues

1. Donny Thompson 15. Jay Belgrove 14. Isaac Montgomery 17. Sione Kaiveleta 5. Brent Anderson 6. Brendan Cox 7. Raymond Alo 8. Taku Simon 9. Tom Harris 10. Rayne Horrigan 4. Tenisio Keni Ahovelo 11. Kisi Taulani 13. Jason Thompson 16. Tim Jones 19. Zac Wedesweiler 22. Trent Jennings 23. Jordan Bichan

Auburn Warriors

1. Omar Slaimankhel 2. Rabieh El-zbaidieh 3. Tom Carr 4. Josh Bergamin 5. Justin Gasovski 6. Matthew Long 7. Manaia Rudolph 22. Will Solway 9. Jamie Clark 10. Mitchell Mamary 12. Adrian Haangana 11. David Minute 8. Visesio Setefano 13. Joel Luani 15. Ahmad Ellaz 16. David Minute 17. Elias Sukkar

Match Officials
Referees: Damian Brady;Sideline Officials: Darren van de Moosdyk, Mathew Treneman;


Hills District Bulls v Blacktown Workers Sea Eagles Sun August 20 2017, 3:00pm at Crestwood Oval

Hills District Bulls

1. Tom Perrin 2. Danyon Barnes 3. Jayden Horo 4. Sean Walpole 5. Troy Black 25. Feleti Mateo 7. Chad O’Donnell 8. Jamel Hunt 9. Heath L'Estrange 10. Tim Robinson 11. David Baumann 12. Tom Young 13. Steve Bristow 14. Jaz Flavell 15. Mike Filimona 16. Jacob Esau 17. Rhys Walpole

Blacktown Workers Sea Eagles

1. Kelepi Manu 2. Shaun Fitzgerald 3. Byron Fruean 4. Amanaki Manu 5. Pattyloma Aupaau 6. Ben Fritz 7. M. El Boustani 8. Brendon Luamanu 9. Shane Kiel 10. Edward Maiava 11. Alan Niulesa 12. Sarafu Fatiaki 13. George Tsikrikas 15. Kieran Wyld 18. George Lolo 20. Ioane Ioane 21. Cameron Davis

Match Officials
Referees: James Vella;Sideline Officials: Joseph Eid, Damien Simes;


Mounties BYE
Guildford Owls BYE
0 Comments