TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2018 Round 8

RMC2018 R8

It's Teamlist Tuesday for Round 8 of the 2018 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Hills Bulls BYE

Western Suburbs Magpies v Guildford Owls
Sat May 26 2018, 3:00pm at Lidcombe Oval

Western Suburbs Magpies
1. Isaac Rabuatoka 2. Junior Mapesone 3. Kelsey Coakes 4. Josh Davis 5. Liam Pakau 17. Kurt Aldridge 7. Brendan Waters 8. Avia Minute 9. Luke Williams 19. James Mirceski 11. Thomas Morrison 12. David Minute 13. Inno Inosesio 14. Daniel Petralia 15. James Filihiahekava 16. Eniasi Tokelau 20. Kilifi Tia-Kilifi 21. Jeffrey Tuitavuki 24. Temata Rangi 25. Va'enuku Vatuvei

Guildford Owls
1. Dominic Reardon 5. Yahia Masri 22. Matthew Ryan 4. Harmony Hunt 2. Daniel Lotu 6. Troy Errington 7. Lopeti Wolfgramm 8. Joseph Gardiner 9. Jack Wheelhouse 10. Taniela Lasalo 12. Mitch Achurch 11. Jake Ferguson 13. Dylan McKeown 14. Tangirere Hokai 15. Aaron Grech 17. Pifeleti Pifeleti 23. Caleb Paiaka Hunt

Match Officials | Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Damian Brady, Mark Bohan;


Blacktown Workers Sea Eagles v Wentworthville Magpies
Sun May 27 2018, 3:00pm at HE Laybutt Sporting Complex

Blacktown Workers Sea Eagles
14. Jake Pickering 4. Peter Schuster 3. Leva Li 5. James Tuitahi 2. Shaun Fitzgerald 6. Kamren Cryer 22. Denzal Tonise 8. Francis Laloua-Tui 23. Joseph Tramontana 10. Eric Newbigging 20. Jesse Jackson 12. Mosese Faeamani 19. Rhys Scigliatano 13. Elia Faatui 16. Skippy Lipano 21. Edward Maiava 38. Anson Naati

Wentworthville Magpies
1. Abbas Miski 2. Eli Roberts 3. James Gammidge 4. Josh Minhinnick 5. Atini Gafa 6. Zac Nicholls 7. Beau Henry 8. Carl Winterstein 9. Josh Tangitau 10. Jordan Latham 11. Jack Miller 12. Rhys Armstrong 13. Blake Cook 14. Rhys Davies 15. Dayne Vette Welsh 17. Nicholas Walker 24. Mana Aonga

Match Officials | Referees: Cameron Paddy;Sideline Officials: Mathew Treneman, Patrick Mackey;


Brothers Penrith v Glebe Burwood Wolves
Sun May 27 2018, 3:00pm at Hickeys Lane Reserve

Brothers Penrith
1. Ryan Foaese 2. Geofery Duku 3. Gray Viane 4. Troy Bendell 5. Joshua Norton 6. Kurt Falls 7. Arthur Crichton 10. Penita Tuavao 9. Alec Leitch 8. Richard Harris 12. Quinn Ma'aelopa 11. Jak Cannell 13. Harrison Coskerie 14. Joshua Kirin 15. Matthew Sandstrom 22. Taku Simon 23. Tai Lauti

Glebe Burwood Wolves
1. Tyla Tamou 2. Samiu Latu 3. Zac Chong-nee 4. Jordan Topai-aveai 5. Charlton Schaafhausen 6. Benjamin Marsce 7. Jesse Marschke 8. Eddie Faalua 9. Jackson Garlick 10. Brock Ilett 11. George Tsikrikas 12. Ryan King 13. Royce Tout 14. Mavrick Tweedie 15. Ahmad Ellaz 16. Jesse Offen 17. Jokatama Dokonivalu 23. Jowasa Drodrolagi

Match Officials | Referees: Joshua McGowan;Sideline Officials: Jimmy Oliveira, Joseph Eid;


Asquith Magpies v Mounties
Sun May 27 2018, 3:00pm at Storey Park

Asquith Magpies
1. Ngangarra Barker 2. Alex Nicholls-o'neill 3. Joshua Fraser 4. Michael Pearsall 5. Asher Veamatahau 6. Jonathan Grimes 7. Ben Fisher 8. Alipate Tani 9. Shae Jarvis 10. Will Solway 11. Kurt Horton 12. V. Williams-liolevave 13. Jacob Samoa 14. Vinni Ngaro 15. Robert Williams 16. Treymaine Brown 17. Kyle Tukapua

Mounties
1. John Kennedy 2. Jordan Martin 3. Maile Li 4. Omar Slaimankhel 5. Shannon Chapman 6. Henry Raiwalui 7. Maurice Kennedy 8. Josh Saunders 9. Harry Leddy 10. Maurice Kennedy 11. Sonny Bristow 12. Jarrett Boland 13. Steven Tavita 14. Matthew Whitehouse 15. Thomas Bartley 17. Fou Tagilima 18. Roman Ioelu 19. Rusty Bristow 20. Damon Smith 22. Kenny Soumpholphakdy 23. Tere Glassie

Match Officials | Referees: Damian Brady;Sideline Officials: Luke Heckendorf, Dean Tyler;


St Marys v Cabramatta Two Blues
Sun May 27 2018, 3:00pm at St Marys Stadium

St Marys
1. Robert Vai 2. Chris Aunese-Scanlan 3. Geoff Daniela 4. Marli Sini 5. Ratu Tuisese 23. Aiden Glanville 7. Shannan Wood 17. A. Tauiliili Pelesasa 9. Peter Nay 10. Jacob Esau 11. Nathan Smith 12. Joe Vaegaau 13. Dylan Fuad 14. Ethan Mcpherson 16. Thomas Romer 19. Michael Ross 20. Tevita Mapapalangi

Cabramatta Two Blues
1. Don Thompson 2. Tala Mapasone 3. Paul Pen Simona 4. Shane Kiel 5. Auzzie Tuwhangai 6. Isaiah Tass 7. John Martin 8. Kenny Niko 9. Tom Harris 10. Jason Thompson 11. Frank Pritchard 12. D'rhys Miller 13. Jesse Martin 14. Haveatarna Luani 15. Moses Manu 16. James Ryan 17. Zac Cardassilaris 18. J. Rafferty-butfield

Match Officials | Referees: Martin Jones;Sideline Officials: Andrew McRae, Lyndsay Packer;


0 Comments