TEAMS: NSWRL Harvey Norman Tarsha Gale Cup - 2018 Round 3

DVVXyD4VMAExo64

It's Teamlist Tuesday for Round 3 of the 2018 NSWRL Harvey Norman Tarsha Gale Cup Season! Every Tuesday, the full teams for each #TGCup round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Wests Tigers BYE

Penrith Panthers v Parramatta Eels Sat February 24 2018, 8:30am at St Marys Stadium

Penrith Panthers
2. Lavinia Taiseni 17. Christian Pio 22. Emma Parker 6. Litiana Tuifua 7. Suresa-moana Enese 8. Nikita Katoa 9. Justyce Cleverly 12. Jodi Leota-hughes 16. Faliki Pohiva 13. Malelega Lavemai 14. C. Cherrington 15. Shekinah Edwards 18. Jaysharna-jean Houia 19. Cheryl Varga

Parramatta Eels
1. Tahlia Alexander 20. Karla Wise 3. Ngalika Barker 14. Lauryn Pickersgill 17. Shilea-t Schaaf 7. Allison Futialo 19. Seranise Wilson 12. Sela Masila 15. Tehiainu Raibevu 2. Natalie Bainou 4. Chloe Cameron 6. Juanita Fakaua 10. Nicole Kennedy 11. Jasmine Lepua 16. T. Elisara 23. Christina Palu

Match Officials
Referees: Mitchell Robinson;Sideline Officials: Brodie Rushby, Jayden Kastelan;


Newcastle Knights v Canterbury-Bankstown Bulldogs Sat February 24 2018, 10:30am at Maitland Regional Sportsground

Newcastle Knights
1. Joeli Morris 2. Emily Harman 3. Jasmine Strange 4. Skye Pullman 5. Ellie Russell 6. Tazmyne Luschwitz 7. Janiya Brown 8. Harmany Liddell 9. Olivia Glanville 10. Sophie Buller 11. Olivia Kernick 12. Caitlan Johnson 13. Georgie Smith 14. Bree O'neill 15. Ciara Atherton

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Joy Tedeschi 2. Terese Taefu 3. Sinead Sio 4. Rhiannon Gregorio 5. Syprus Lakisoe-mapuna 6. Larlynta Potts 7. Doveinah Vine 8. Stephanie Ball 9. Sydney Topine 10. Raquel Mcgrath 11. Kerri Putahi 12. Lupe Fatai 13. Anita Nelson 14. Lucy Aigea 15. Koniseti Tinao 16. Senetima Tapugao 17. Renuka Phalaklang 18. Kelly Tavita 19. Suseni Kuli

Match Officials
Referees: Kassandra McDonald;Sideline Officials: Jack Gerrie, Isaac El-Hassen;


Canberra Raiders v Cronulla-Sutherland Sharks Sat February 24 2018, 11:30am at Raiders Club Belconnen

Canberra Raiders
1. Tamika Millard 2. Hayley Whatman 3. Jasmine Tooth 4. Emylee Hawke 5. Regan Maddick 6. Emily Hoffman 7. Krystyana Haridemos 8. Emma Johnson 9. Alicia Cowan 10. Ahlivia Ingram 11. Tara Mcgrath-west 12. Lauren Kelly 13. Lexi Heath 14. Sophie Haylan 15. Jada Olsen-flanagan 16. Sandra Dalton 17. Courtney-lee Picker 18. C. Fazey-robinson 19. Mackenzie Dodds 20. Cassidy Whitehouse

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Elly Hazelton 2. Zali Fay 3. Jaida White 4. Lynda Howarth 5. Madison Higgins-ashby 6. Talei Holmes 7. Quincy Dodd 8. Alilia Veikoso 9. Kaleah Salmon 10. Temukisa Ioane 11. Merinda Smith 12. Sariah Paki 13. Jesse Lengyelfalusy 14. Bridget Fallah 15. Teuila Taito 16. Ariel Ngatokorua 17. Mareva Swann 18. Pihuka Duff 19. Faith Nathan 20. Tali Smith 21. Akira Kelly

Match Officials
Referees: Andrew Nightingale;Sideline Officials: Elijah Fernance, Benjamin Seppala;


South Sydney Rabbitohs v St George Dragons Sat February 24 2018, 11:50am at Redfern Oval

South Sydney Rabbitohs
1. Kobe Dymock 2. Bryanna Murray 3. Tatum Allchin 4. Shae Hampson 5. Raquel Willoughby 6. Kiarna Dymock 7. Lavinia Taukamo 17. Amohia Hiroti 9. Madison Scott 11. Helen Fonokalafi 13. Daesha Baker-khamphan 14. Zali Dymock 16. Nikki Baird 18. Maddison Curtin 25. Lashawnda Kelly

St George Dragons
Team list not yet announced.

Match Officials
Referees: Seamus Carroll;Sideline Officials: Brayden Wasson, Bailey Collins;


Sydney Roosters Indigenous Academy v Illawarra Steelers Sat February 24 2018, 1:00pm at Henson Park

Sydney Roosters Indigenous Academy
20. Brandii Davis Welsh 11. Summer Dann 14. Robyn Draper 5. Merelesita Niuqila 3. Shataya King 16. Kyla Gordon 4. Lilly-anne Mason 6. Dakota Blacklock 17. Jannali Eldridge 2. Beverley Beale 12. Georgia Minors 13. Brittany Hunt 15. Rebecca Bloomfield 19. Kayla Wells 21. Sarah Johnson

Illawarra Steelers
1. Lilly-rose Bennett 2. Mikayla Kidd 4. Rhiannon Brown 7. Abby Holmes 8. Hannah England 9. Keeley Davis 10. Emily Andrews 13. Maddison Weatherall 14. Dakotah Mannering 5. Bronte Girdler 6. Abbey Montgomery 15. Eleni Amone 16. Hannah Byron 18. Taneisha Roberts 20. Colby Heron

Match Officials
Referees: James Leane;Sideline Officials: Matt King, Nicholas Marquis;


0 Comments