TEAMS: NSWRL Harvey Norman Tarsha Gale Cup - 2018 Round 4

TGCTeams2

It's Teamlist Tuesday for Round 4 of the 2018 NSWRL Harvey Norman Tarsha Gale Cup Season! Every Tuesday, the full teams for each #TGCup round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


South Sydney Rabbitohs BYE

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Wests Tigers Sat March 3 2018, 10:10am at Belmore Sports Ground

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Joy Tedeschi 2. Terese Taefu 3. Sinead Sio 4. Rhiannon Gregorio 5. Syprus Lakisoe-mapuna 6. Larlynta Potts 7. Doveinah Vine 8. Stephanie Ball 9. Sydney Topine 11. Kerri Putahi 12. Lupe Fatai 13. Anita Nelson 15. Koniseti Tinao 16. Senetima Tapugao 17. Renuka Phalaklang 18. Kelly Tavita 19. Suseni Kuli

Wests Tigers
2. Bianca Cornwell 5. Josephine Bee 13. Natalina Suaalii 1. Litiana Smith Warwick 6. Shaylee Bent 7. Janaya Bent 20. M. Mcmanus - Ta'ase 9. Keighley Tarlington 11. Emily Curtain 3. Cleopatra Carreno 4. Treiahna Lake 10. Drew Grant 12. Pauline Lee 16. Brooke Gray 17. Marisa Posiano 22. Mackenzie Stone

Match Officials
Referees: James Leane;Sideline Officials: Elijah Fernance, Benjamin Seppala;


Newcastle Knights v Cronulla-Sutherland Sharks Sat March 3 2018, 10:30am at Cessnock Sports Ground

Newcastle Knights
1. Joeli Morris 2. Emily Harman 3. Shenay Ball 4. Skye Pullman 5. Ellie Russell 6. Tazmyne Luschwitz 7. Janiya Brown 8. Harmany Liddell 9. Olivia Glanville 10. Sophie Buller 11. Olivia Kernick 12. Caitlan Johnson 13. Tia Cook 14. Bree O'neill 15. Ciara Atherton 16. Caitlan Johnson 17. Georgie Smith 18. Jasmine Strange 21. Lily Hanning

Cronulla-Sutherland Sharks
4. Lynda Howarth 2. Zali Fay 18. Alilia Veikoso 5. Jaida White 6. Madison Higgins-ashby 7. Quincy Dodd 8. Talei Holmes 9. Kaleah Salmon 10. Temukisa Ioane 1. Elly Hazelton 3. Faith Nathan 11. Merinda Smith 12. Sariah Paki 13. Mareva Swann 14. Pihuka Duff 15. Teuila Taito 16. Ariel Ngatokorua 17. Jesse Lengyelfalusy 19. Bridget Fallah 20. Tali Smith 21. Akira Kelly

Match Officials
Referees: Kassandra McDonald;Sideline Officials: Isaac El-Hassen, Michael Tasker;


Parramatta Eels v St George Dragons Sat March 3 2018, 1:00pm at New Era Stadium

Parramatta Eels
10. Nicole Kennedy 3. Ngalika Barker 17. Shilea-t Schaaf 7. Allison Futialo 19. Seranise Wilson 12. Sela Masila 16. T. Elisara 4. Chloe Cameron 15. Tehiainu Raibevu 2. Natalie Bainou 6. Juanita Fakaua 11. Jasmine Lepua 14. Lauryn Pickersgill 20. Karla Wise 23. Christina Palu

St George Dragons
7. Ema Rainima 14. A. Shum-cottrell 12. Hana Herlihy 9. Senimili Rabuatoka 10. Sereana Naitokatoka 20. T. Fasavalu-fa'amausili 16. Rebecca Mose 6. Taina Naividi 8. A. Fasavalu-fa'amausili 1. Lara Blom 2. Carly Drury 3. Chloe Faumuina 11. Aya Elosman 13. Betty Mose 15. Elizabeth Vakacoa 18. Seraia Yasa

Match Officials
Referees: Corey Fisher;Sideline Officials: Stephen Burns, Ethan Murray;


Illawarra Steelers v Canberra Raiders Sat March 3 2018, 2:00pm at Mollymook Oval

Illawarra Steelers
1. Lilly-rose Bennett 11. Chantelle Newman 13. Maddison Weatherall 8. Hannah England 4. Rhiannon Brown 5. Bronte Girdler 7. Abby Holmes 20. Colby Heron 16. Hannah Byron 3. Victoria Barham 6. Abbey Montgomery 10. Michaela Scutts 14. Dakotah Mannering 15. Eleni Amone 18. Taneisha Roberts

Canberra Raiders
2. Hayley Whatman 3. Jasmine Tooth 4. Emylee Hawke 5. Regan Maddick 6. Emily Hoffman 12. Lauren Kelly 8. Emma Johnson 7. Krystyana Haridemos 10. Ahlivia Ingram 9. Alicia Cowan 13. Lexi Heath 14. Sophie Haylan 15. Jada Olsen-flanagan 17. Courtney-lee Picker 18. C. Fazey-robinson 19. Mackenzie Dodds

Match Officials
Referees: Alexander Ward;Sideline Officials: Brayden Wasson, Mitchell Robinson;


Sydney Roosters Indigenous Academy v Penrith Panthers Sat March 3 2018, 3:00pm at Henson Park

Sydney Roosters Indigenous Academy
20. Brandii Davis Welsh 11. Summer Dann 14. Robyn Draper 5. Merelesita Niuqila 3. Shataya King 16. Kyla Gordon 4. Lilly-anne Mason 6. Dakota Blacklock 17. Jannali Eldridge 2. Beverley Beale 10. Penelope Mcgrath 12. Georgia Minors 13. Brittany Hunt 15. Lesina Kolo 19. Kayla Wells

Penrith Panthers
1. Teagan Toa Toa 2. Lavinia Taiseni 22. Emma Parker 4. Litiana Tuifua 6. Cheryl Varga 7. Shekinah Edwards 8. Nikita Katoa 9. Jaysharna-jean Houia 17. Christian Pio 3. Reshaun Vaughan 5. Suresa-moana Enese 10. Faliki Pohiva 13. Malelega Lavemai 14. Akela Pitcaithly 16. Janice Salevao 18. Justyce Cleverly

Match Officials
Referees: Noah Simpkins;Sideline Officials: Mitchell Pitscheider, Adam Bennett;


0 Comments