TEAMS: NSWRL U18 Harvey Norman Tarsha Gale Cup - 2018 Round 7

TGCTeams5

It's Teamlist Tuesday for Round 7 of the 2018 NSWRL Harvey Norman Tarsha Gale Cup! Every Tuesday, the full teams for each #TGCup round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Penrith Panthers BYE

South Sydney Rabbitohs v Canterbury-Bankstown Bulldogs Sat March 24 2018, 9:00am at Redfern Oval

South Sydney Rabbitohs
1. Kobe Dymock 2. Bryanna Murray 3. Tatum Allchin 4. Shae Hampson 5. Raquel Willoughby 6. Kiarna Dymock 7. Lavinia Taukamo 9. Madison Scott 17. Amohia Hiroti 11. Helen Fonokalafi 13. Daesha Baker-khamphan 14. Zali Dymock 16. Nikki Baird 18. Maddison Curtin 25. Lashawnda Kelly

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Joy Tedeschi 2. Terese Taefu 3. Sinead Sio 4. Rhiannon Gregorio 5. Syprus Lakisoe-mapuna 6. Larlynta Potts 7. Doveinah Vine 8. Stephanie Ball 9. Sydney Topine 10. Mele Lafu 11. Kerri Putahi 12. Lupe Fatai 13. Anita Nelson 15. Koniseti Tinao 16. Senetima Tapugao 17. Renuka Phalaklang 18. Kelly Tavita 19. Suseni Kuli 24. Helen Naleba

Match Officials | Referees: Michael Tasker;Sideline Officials: Benjamin Seppala, Miriam Rafaie;


St George Dragons v Wests Tigers Sat March 24 2018, 9:00am at Norford Park

St George Dragons
7. Ema Rainima 14. A. Shum-cottrell 4. C. Lotoa'atu 9. Senimili Rabuatoka 10. Sereana Naitokatoka 20. T. Fasavalu-fa'amausili 16. Rebecca Mose 6. Taina Naividi 8. A. Fasavalu-fa'amausili 2. Carly Drury 11. Aya Elosman 13. Betty Mose 15. Elizabeth Vakacoa 17. Ana Tohi-hiku 19. Lindy Vi

Wests Tigers
2. Bianca Cornwell 3. Cleopatra Carreno 13. Natalina Suaalii 8. Makayla Ward 5. Josephine Bee 16. Brooke Gray 9. Keighley Tarlington 4. Treiahna Lake 12. Pauline Lee 1. Litiana Smith Warwick 6. Shaylee Bent 10. Drew Grant 11. Emily Curtain 17. Marisa Posiano 20. M. Mcmanus - Ta'ase 22. Mackenzie Stone

Match Officials | Referees: Seamus Carroll;Sideline Officials: Zac Pitkethley, Adam Bennett;


Illawarra Steelers v Newcastle Knights Sat March 24 2018, 12:00pm at Collegians Sports Complex

Illawarra Steelers
1. Lilly-rose Bennett 2. Mikayla Kidd 13. Maddison Weatherall 15. Eleni Amone 4. Rhiannon Brown 5. Bronte Girdler 7. Abby Holmes 8. Hannah England 9. Keeley Davis 6. Abbey Montgomery 10. Michaela Scutts 11. Leanne Jackson 12. Shannon Scutts 14. Emily Andrews 16. Hannah Byron 18. Taneisha Roberts

Newcastle Knights
1. Joeli Morris 2. Emily Harman 3. Shenay Ball 4. Skye Pullman 5. Ellie Russell 8. Harmany Liddell 9. Olivia Glanville 10. Sophie Buller 12. Caitlan Johnson 6. Tazmyne Luschwitz 7. Janiya Brown 11. Olivia Kernick 13. Tia Cook 14. Bree O'neill 15. Georgie Smith 17. Caitlin Shoulders 18. Jasmine Strange 19. Tyla Binnie 21. Lily Hanning

Match Officials | Referees: Elijah Fernance;Sideline Officials: Cody Simmons, Aaron McGeoch;


Parramatta Eels v Canberra Raiders Sat March 24 2018, 1:00pm at New Era Stadium

Parramatta Eels
1. Tahlia Alexander 3. Ngalika Barker 23. Christina Palu 2. Natalie Bainou 7. Allison Futialo 17. Shilea-t Schaaf 10. Nicole Kennedy 11. Jasmine Lepua 12. Sela Masila 4. Chloe Cameron 6. Juanita Fakaua 8. Filomina Hanisi 9. Tangikina Hanisi 14. Lauryn Pickersgill 18. Rosita Utia

Canberra Raiders
2. Hayley Whatman 10. Ahlivia Ingram 3. Jasmine Tooth 1. Tamika Millard 12. Lauren Kelly 16. Sandra Dalton 9. Alicia Cowan 8. Emma Johnson 11. Tara Mcgrath-west 5. Regan Maddick 13. Lexi Heath 14. Sophie Haylan 15. Jada Olsen-flanagan 17. Courtney-lee Picker 18. C. Fazey-robinson 19. Mackenzie Dodds 20. Cassidy Whitehouse

Match Officials | Referees: Mitchell Robinson;Sideline Officials: Nicholas Marquis, Logan Nellson;


Cronulla-Sutherland Sharks v Sydney Roosters Indigenous Academy Sun March 25 2018, 4:30pm at Allianz Stadium

Cronulla-Sutherland Sharks
4. Lynda Howarth 18. Alilia Veikoso 13. Mareva Swann 1. Elly Hazelton 6. Madison Higgins-ashby 7. Quincy Dodd 8. Talei Holmes 9. Kaleah Salmon 10. Temukisa Ioane 2. Zali Fay 3. Faith Nathan 5. Jaida White 11. Merinda Smith 12. Sariah Paki 14. Akira Kelly 15. Teuila Taito 16. Ariel Ngatokorua 17. Jesse Lengyelfalusy 19. Bridget Fallah 20. Tali Smith

Sydney Roosters Indigenous Academy
1. Brandii Davis Welsh 3. Summer Dann 9. Robyn Draper 5. Merelesita Niuqila 24. Shataya King 6. Kyla Gordon 13. Lilly-anne Mason 7. Dakota Blacklock 14. Montana Roberts 2. Beverley Beale 8. Raquel Mcgrath 10. Penelope Mcgrath 11. Brittany Hunt 12. Tia Duncan 15. Lesina Kolo

Match Officials | Referees: Brandon Mani;Sideline Officials: Jake Walsh, Jackson Kidd;


0 Comments