NRL Teams - hot off the wire (Trials Wk 1)

National Rugby League Pre-Season Trials
Week One :: February 4, 5

All times AEDT


Cronulla-Sutherland Sharks v Manly-Warringah Sea Eagles
Toyota Stadium, Woolooware NSW; Friday 3 February 2012, kickoff 7:00pm
Referees: Ben Cummins and Gavin Morris; Touch Judges: Russell Turner & Luke Potter

Sharks: 1. Nathan Gardner 2. Stewart Mills 3. Ben Pomeroy 4. Colin Best 5. Matthew Wright 6. Wade Graham 7. Todd Carney 8. Bryce Gibbs 9. Isaac De Gois 10. Ben Ross 11. Tyson Frizell 12. Sam Tagataese 13. Jayson Bukuya
Interchange: 14. Jeff Robson 15. Mark Taufua 16. Jon Green 17. John Morris 18. Albert Kelly 19. Chad Townsend 20. Tyrone Peachey 21. Luke Pickerd 22. John Williams 23. Ricky Leutele 24. Sosaia Feki 25. Tyrone Viiga 26. Haydn Peacock 27. James Hasson 28. Rodney Coates 29. Michael Lichaa 30. Sione Masima
Sea Eagles: 1. Brett Stewart 2. Ben Farrar 3. Jamie Lyon (C) 4. Steve Matai 5. Michael Oldfield 6. Kieran Foran 7. Daly Cherry-Evans 8. Jason King (C) 9. Matt Ballin 10. Brent Kite 11. Jamie Buhrer 12. Vic Mauro 13. Glenn Stewart
Interchange: 14. Daniel Harrison 15. Darcy Lussick 16. Tim Robinson 17. Tim Wynn 18. Gary Riccardi 19. Jorge Taufua  20. Liam Foran 21. Junior Palau 22. James Cunningham 23. Dean Whare 24. Scott Blanch 25. Liam Higgins 26. Ben Falcone 27. Faleula Finau 28. Dom Nasso 29. Mitch Jowett 30. Nick Skinner 31. Jason Annear

Newcastle Knights v Newcastle Rep Squad
Tomaree Sporting Complex, Nelson Bay NSW; Friday 3 February 2012, kickoff 7:30pm
Referees: Shayne Hayne and Brett Suttor; Touch Judges: Local Competition

Knights Full Time: 1. Kevin Naiqama 2. Watisoni Votu 3. Marvin Filipo 4. Siutonga Likiliki 5. Chanel Mata'utia 6. Will Smith 7. Tyrone Roberts 8. Rod Mason 9. Chris Adams 10. Korbin Sims 11. Alex McKinnon 12. Kyle O'Donnell 13. Zane Tetevano
Interchange: 14. Chad Redman 15. Ethan Cook 16. Sam Anderson 17. Daine Laurie 18. Mark Wade 19. Simione Sawene
Knights Part Time: 1. Josh Mantellato 2. Jason MacKenzie 3. Michael Mate 4. Jarrod Edwards 5. Dan Phillips 6. Scott Briggs 7. AJ Davis 8. Shaun Boss 9. Mitch Williams 10. Adam Withyman 11. Chris Marlborough 12. Ben Tupou 13. Simon Allen
Interchange: 14. Jake Hawkins 15. James Coote 16. Tommy Lidden 17. Mick O'Shea

Ipswich Jets v Penrith Panthers
North Ipswich Reserve, North Ipswich QLD; Friday 3 February 2012, kickoff 8:30pm (7:30pm QLD)
Referees: Peter Gough and Michael Wise; Touch Judges: Local Competition

Jets: TBA
Panthers: Malakai Watene-Zelezniak, Andrew Pelasio, Jack Twist, Evrett Vaurasi, Shannon Wakeman, Jake Shearer, Junior Tia-Kilifi, Duane Poanecki, Mitchell Johnson, Leivaha Pulu, Krys Freeman, Liam Ayoub, Sandor Earl, Jesses Sene-Lefao, Jake Grace, Matthew Robinson, Ryan Simpkins, Blake Austin, Geoffrey Daniela, Travis Robinson, Sarafu Fatiaki, Joshua Mansour, Matthew Moylan, Kurt Foggo

Warriors v Gold Coast Titans
North Harbour Stadium, Albany NZ; Saturday 4 February 2012, kickoff 4:00pm (6:00pm NZ)
Referees: Gavin Badger and Dave Munro; Touch Judges: Local Competition

Warriors: Lewis Brown, Glen Fisiiahi, Nathan Friend, Pita Godinet, Ben Henry, Konrad Hurrell, Sebastine Ikahihifo, Krisnan Inu, Shaun Johnson, Jacob Lillyman, Sam Lousi, Sione Lousi, James Maloney, Simon Mannering (c), Alehana Mara, Feleti Mateo, Ben Matulino, Ivan Penehe, Sam Rapira, Steve Rapira, Ukuma Ta'ai, Sio Siua Taukeiaho, Elijah Taylor, Carlos Tuimavave, Bill Tupou
Titans: 1. Javarn White 2. Kevin Gordon 3. Steve Michaels 4. Dominique Peyroux 5. Joe Vickery 6. Jordan Rankin 7. Beau Henry 8. Michael Henderson 9. Kayne Lawton 10. Matthew White 11. Ben Ridge 12. Bodene Thompson 13. Luke O'Dwyer
Interchange: 14. Brenton Lawrence 15. Luke Douglas 16. Luke Page 17. Louis Fanene 18. Cody Nelson 19. Beau Falloon 20. Beau Champion 21. David Mead 22. Jamie Dowling

2012 Mercury Challenge
St George Illawarra Dragons v Canterbury-Bankstown Bulldogs
WIN Stadium, Wollongong NSW; Saturday 4 February 2012, kickoff 6:00pm
Referees: Matt Cecchin and Steve Lyons; Touch Judges: Paul Holland and Steve Carrall

Dragons: 1. Ty McCarthy 2. Josh Goulton 3. Lulia Lulia 4. Simon Maslanka 5. Daniel Vidot 6. Henry Raiwalui 7. Jarred Boyle 8. David Gower 9. Mark Asquith 10. Ray Cashmere 11. Nathan Jones 12. Will Matthews 13. Atelea Vea
Interchange: 14. Jack Stockwell 15. Andrew Smith 16. Derek Short 17. David Catterall 18. Wade Stanford 19. Tim Moore 20. Damien Cook 21. Reginald Saunders 22. Jason Raper 23. Jarred Farlow 24. Jarrod Thompson 25. Joel Ruskin 26. Cameron Bruest 27. Chris Astill
Bulldogs: 1. Gerrard McCallum 2. Sam Ahofono 3. Ed Murphy 4. Josh Portlock 5. Daniel Abou-Sleiman 6. Chad Isles 7. Trent Cutler 8. Marty Taupau 9. Shane Pumipi 10. Tim Browne 11. Josh Jackson 12. Jake Foster 13. Dale Finucane
Interchange: 14. Kose Lelei 15. Dean McGlinchey 16. Karl McNicholl 17. Ratu Tagive 19. Jay Bonnell 20. Lionel O'Mally 21. Ray Moujalli 22. Tupou Sopoaga 23. Sterling Siejka 24. Lachlan Burr 25. Jake Finn 26. Junior Roquica 28. Harlan Alalaatoa 30. Steve Azzi

2012 Harvey Norman All Stars
Indigenous All Stars v NRL All Stars

Skilled Park, Gold Coast QLD; Saturday 4 February 2012, kickoff 8:00pm (7:00pm QLD)
Referees: Ashley Klein, Phil Haines, Jason Robinson and Gerard Sutton; Touch Judges: Ricky MacFarlane and Adam Reid; Video Referee: Tim Mander

Indigenous: 1. Ben Barba (Bulldogs; Goreng Goreng) 2. Jharal Yow Yeh (Broncos; Margany) 3. Greg Inglis (Rabbitohs; Dunghutti) 4. Justin Hodges (Broncos; Indigenous tribes of the Cairns region) 5. Nathan Merritt (Rabbitohs; Wiradjuri) 6. Johnathan Thurston (c) (Cowboys; Gungarri) 7. Chris Sandow (Eels; Bigambul/ Gubbi Gubbi) 8. Tom Learoyd-Lahrs (Raiders; Indigenous tribes of Tweed area) 9. Travis Waddell (Raiders; Torres Strait: Badulaig) 10. George Rose (Sea Eagles; Kamilaroi) 11. Sam Thaiday (Broncos; Torres Strait: Iama (Yam Island) 12. Jamal Idris (Titans; Worimi) 13. Greg Bird (Titans; Kamilaroi)
Interchange: 14. Andrew Fifita (Sharks; Wiradjuri) 15. Cory Paterson (Cowboys; Indigenous tribes of the Blue Mountains region) 16. Matthew Bowen (Cowboys; Binthi and Dhaarrba) 17. Scott Prince (Titans; Kalkadoon) 18. Anthony Mitchell (Roosters; Waka Waka) 19. Joel Thompson (Raiders; Wiradjuri) 20. Nathan Peats (Rabbitohs; Biripi nation)
Coach: Laurie Daley (Wiradjuri)
NRL: Josh Dugan (Canberra Raiders), Jason Nightingale (St George Illawarra Dragons), Jack Reed (Brisbane Broncos), Michael Jennings (Penrith Panthers), Manu Vatuvei (Warriors), Benji Marshall - Captain (Wests Tigers), Cooper Cronk (Melbourne Storm), Kade Snowden (Newcastle Knights), Aaron Payne (North Queensland Cowboys), Luke Bailey (Gold Coast Titans), Nathan Hindmarsh (Parramatta Eels), David Taylor (South Sydney Rabbitohs), Paul Gallen (Cronulla Sharks)
Interchange: Adam Blair (Wests Tigers), Frank Pritchard (Canterbury-Bankstown Bulldogs), Jared Waerea-Hargreaves* (Sydney Roosters), Anthony Watmough (Manly-Warringah Sea Eagles), Brent Tate* (North Queensland Cowboys), Luke Lewis (Penrith Panthers), Nathan Fien (St George Illawarra Dragons)

Brisbane Broncos v North Queensland Cowboys
Dolphin Oval, Redcliffe QLD; Saturday 4 February 2012, kickoff 8:15pm (7:15pm QLD)
Referees: Tony Archer and Grant Atkins; Touch Judges: Local Competition

Broncos: 1. Dane Gagai 2. Aaron Whitchurch 3. Dale Copley 4. Jordan Kahu 5. Lachlan Maranta 6. Ben Hunt 7. Corey Norman 8. Scott Anderson 9. Luke Capewell 10. Dunamis Lui 11. Nick Slyney 12. Mitchell Frei 13. Brendon Gibb
Interchange: 14. Matt Barnes 15. Jarrod Wallace 16. Chris Binge 17. Paul Ivan 18. Sam Martin 19. Matt Smith 20. Daniel Wallace 21. Stephen Coombe
Cowboys: 1. David Milne 2. Mosese Pangai 3. Kane Linnett 4. Antonio Winterstein 5. Kalifa Faifai Loa 6. Ray Thompson 7. Sam Foster 8. Ricky Thorby 9. James Segeyaro 10. Ashton Sims (c) 11. Scott Bolton 12. Jason Taumalolo 13. Tyson Martin
Interchange: 14. Wayne Ulugia 15. Chad Grintell 16. Luke Harlen 17. Sam Hoare 18. Ethan Lowe 19. Dane Hogan 20. Ryan Ghietti 21. Kyle Feldt 22. Chris Grevsmuhl

Darren Bell Memorial Shield
Easts Tigers v Melbourne Storm

Langlands Park, Coorparoo QLD; Saturday 4 February 2012, kickoff 8:30pm (7:30pm QLD)
Referees: Chris Butler and Adam Gee; Touch Judges: Local Competition

Easts Tigers: 1. Kevin Stephensen 2. Ryan Tongia 3. Max Dudley 4. Jamie Simpson 5. Corey Thompson 6. Liam Tyson 7. Isaac Kaufmann 8. Liam McDonald 9. Geoff Holcombe 10. Jordan Barr 11. Tom MacGougan 12. Steven Thorpe 13. Grant Giess
Interchange: 14. Liufau Hala 15. Michael Spence 16. Rhys Cooke 17. Dwayne Rigby 18. McKenna Gibson 19. Wiremu Ratana 20. Grant Cole 21. Maa Ruua
Storm: 1. Denny Solomona 2. Shea Moylan 3. Mahe Fonua 4. Will Chambers 5. Sisa Waqa 6. Maurice Blair 7. Luke Kelly 8. Michael  Greenfield 9. Slade Griffin 10. Siosaia Vave 11. Tohu Harris 12. Anthony Quinn 13. Kenny Bromwich
Interchange: 14. Mitch Garbutt 15. Matt Zgrajewski (Easts) 16. Damian Sironen 17. Kirisome Auva'a 18. Leon Panapa (Easts) 19. Rory Kostjasyn 20. Matt McGahan 21. Young Tonumaipea 22. Ryan Pooley


Watch out for our LIVE updates of the All Stars clash this Saturday night! And get the latest via our social media platforms - LIKE us on Facebook and FOLLOW us on Twitter!

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?