NSW Cup Teams - Round 14

  • by NSWRL
  • June 08 2010 8:34PM

New South Wales Rugby League - NSW Cup
Round 14 :: June 12, 13


Cronulla-Sutherland Sharks v Balmain Ryde-Eastwood Tigers
(Cronulla Sutherland Sharks feeder) v (Wests Tigers feeder)
Saturday 12 June, 1:00pm AEST - Henson Park, Marrickville
Referee: Adam Devcich

Sharks: 1. Jamen McLeod 2. Nathan Stapleton 3. Ben Pomeroy 4. Matt Parata 5. Daniel Phillips 6. Josh Lewis (c) 7. Scott Porter 8. Adam Cuthbertson 9. Stuart Flanagan 10. Luke Harlen 11. Trent Grubb 12. Jayson Bukuya 13. Matthew Wright
Interchange: 14. Johnny Mannah 15. Josh Cordoba 16. Lancen Joudo 20. Herman Retzlaff 25. Inoke Tapa'atoutai
Tigers: 1. Sean Meaney 2. Lee Bennett (c) 3. Gavin Cowan 4. Arrana Tamauta 5. Sam Latu 6. Darren Nicholls 7. Blake Lazarus 8. Eloni Vunakece 9. Ryan Carr 10. David Gower 11. Rhys Curran 12. Matthew Ryan 13. Jared Farlow
Interchange: 14. Willie Mataka 15. Alan Schirnack 16. Matty Davidson 17. Ben Macdougall 18. Brett Lane

Central Coast Centurions v Canterbury-Bankstown Bulldogs
(Newcastle Knights feeder) v (Canterbury-Bankstown Bulldogs feeder)
Saturday 12 June, 3:00pm AEST - St John Oval, Charlestown
Referee: Gavin West

Centurions: 1. Aaron Fairweather 2. Justin Smith 3. Jimmy Fawcett 4. Simon Williams 5. Jarrod Tua 6. Ben Wyborn 7. Tyler Sullivan 8. Joel Edwards 9. George Ndaira 10. Kirran Shearer 11. Corey Vlaciky 12. Marvin Filipo 13. Lucas Miller
Interchange: 14. Shaun Boss 15. Alex McMillan 16. Mitch McMahon 17. Brendon Simpson 18. Matt Croker 19. Josh Phillips
Bulldogs: 1. Trent Cutler 2. Heka Nanai 3. Shane Neumann 4. Daniel Rauicava 5. Junior Tia-Kilifi 6. Ben Barba 7. Josh Reynolds 8. Tim Browne 9. Joel Romelo 10. Mickey Paea 11. Dene Halatau 12. Daniel Harrison 13. Nathan Smith
Interchange: 14. Rhys Jack 15. Harlan Alaalatoa 16. Benson Tupou 17. Tim Winitana

Melbourne Storm v Wentworthville Magpies
(Melbourne Storm feeder) v (Parramatta Eels feeder)
Saturday 12 June, 3:00pm AEST - Olympic Park, Melbourne
Referee: Henry Perenara

Storm: 1. Jy Hitchcox 2. James Uhatafe 3. Willie Isa 4. Michael Koko 5. Maeli Seve 6. Daniel O'Regan 7. Dane Chisholm 8. Jesse Bromwich 9. James Woolford 10. Sione Kite 11. Fred Makimare 12. Hep Cahill (c) 13. Billy Rogers
Interchange: 14. Sinbad Kali 15. Dale Langford 16. Mananui Te Hue Hue 17. Pulou Vaituutuu
Magpies: 1. Tim Mortimer 2. Ken Sio 3. Etu Uaisele 4. Johnathan Wright 5. Domenis Nasso 6. Matthew Keating 7. Trent Rose 8. Michell Allgood 9. Anthony Mitchell 10. Blake Blackburn 11. Pat O'Hanlon 12. Lee Te Maari 13. Tim Robinson (c)
Interchange: 14. James Boustani 15. Nathan Armit 16. Pele Peletelese 17. Taniela Lasalo

Western Suburbs Magpies v Auckland Vulcans
(Wests Tigers feeder) v (New Zealand Warriors feeder)
Saturday 12 June, 3:00pm AEST - Campbelltown Sports Stadium
Referee: Adam Gee

Magpies: 1. George Kepa 2. Rhys Pritchard 3. Troy O'Sullivan 4. Andrew Everingham 5. Gus Aiga 6. Ben Falcone 7. Liam Ayoub 8. Alex Ranieri 9. Chris Corby 10. John Skandalis 11. Andrew Pearn 12. Josh Davis 13. Kurt Kara
Interchange: 14. James Sharkie 15. David Harris 16. Michael Stolk 17. Duan Poaneki
Vulcans: 1. Johnny Aranga 2. Fetongi Tuinauvai 3. Sione Lousi 4. Niuvoa Taka 5. Howie Matthews 18. Francis Leger 7. Pita Godinet 8. James Gavet 9. Alehana Mara 10. Nathaniel Neale 11. Ralph Ah Van 12. Mike Afioga 13. Tulson Caird
Interchange: 14. Darin Kingi 16. Sialii Tufeao 17. Mataupu Poching 19. Soape Kavaliku

Windsor Wolves v Shellharbour Dragons
(Penrith Panthers feeder) v (St George Illawarra Dragons feeder)
Saturday 12 June, 3:00pm AEST - Windsor Sports Complex
Referee: Dave Munro

Wolves: 1. Ale Beale 2. Zoram Watene 3. Dave Simmons 4. Ryan Walker 5. Sandor Earl 6. Joseph Paulo 7. Craig Trindall 8. Daine Laurie 9. Brad Clark 10. Aaron Sweeney 11. Daniel Penese 12. Adam Schubert 13. Josh Bateman
Interchange:
14. Jesse Sene-Lafano 15. Matt McConnell 16. David Tanata-Toa 17. Steve Meredith 18. Wiremu Weepu 19. Shane Blackett
Dragons: 1. Michael Lett 2. Ian Catania 3. Jace Brown 4. Lulia Lulia 5. Joe Vickery 6. Sam Burns 7. Brad Davidson 8. Luke Howell 9. Scott Jones 10. Junior Paulo 11. Jack Bosden 12. Aaron Henry 13. Jake Marketo
Interchange: 14. Mataika Vatuvei 15. Daniel Jimenez 16. Donas Gock 17. Mark Mooney

Newtown Jets v North Sydney Bears
(Sydney Roosters feeder) v (South Sydney Rabbitohs feeder)
Saturday 12 June, 3:00pm AEST - Henson Park, Marrickville

Jets: 1. Luke Towers 2. Steve Naughton 3. Tu'u Maori 4. Sonny Tuigamala 5. Troy Savage 6. Johnathon Ford 7. Liam Foran 8. Ryan Verlinden 9. Keith Peters 10. Khalid Deeb 11. Aidan Guerra 12. Brad Takairangi 13. Jason Baitieri (c)
Interchange: 14. Ray Moujalli 15. Russell Aitken 16. Brad Barrett 17. James Koloamatangi 19. Jason Wells 22. Chris Tuatara-Morrison
Bears: 1. Andy McLean 2. Andre Itula 3. Shaune Corrigan 4. Deon Apps 5. Curtis Johnston 6. Eddie Paea 7. Jarryd Hogan 8. James Nightingale 9. Beau Falloon 10. Daniel Sayegh 11. Brock Molan 12. Matt Hunt 13. Dean Webster
Interchange: 15. John Kaifoto 16. Zeb Tawha 19. Martin Field 20. Michael Tiopira 24. Tuki Jackson

News source: New South Wales Rugby League media - http://www.nswrl.com.au

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?