NSW Cup Teams - Round 18

  • by NSWRL
  • July 06 2010 10:05PM

New South Wales Rugby League :: NSW Cup
Round 18: July 10, 12


Canterbury-Bankstown Bulldogs v Auckland Vulcans (Warriors)
Saturday 10 July, The Crest Stadium, Bass Hill - 3:00pm
Referee: Jon Stone; Sideline Officials: Dave Ryan & John Woods

Bulldogs: 1. Trent Cutler 2. Heka Nanai 3. Daniel Rauicava 4. Kose Lelei 5. Junior Tia-Kilifi 6. Joel Romelo 7. Josh Reynolds 8. Jarrad Hickey 9. Nathan Smith 10. Chris Armit 11. Yileen Gordon 12. Daniel Harrison 13. Brad Morrin
Interchange: 14. Rhys Jack 15. Tim Browne 16. Danny Williams 17. Harlan Alaalatoa
Vulcans: 1. Johnny Aranga 2. Fetongi Tuinauvai 3. Sione Lousi 4. Niuvao Taka 5. Howie Matthews 6. Shaun Johnson 7. Kelvin Wright 8. James Gavet 9. Alehana Mara 10. Mataupu Poching 11. Ralph Ah Van 12. Mike Afioga 13. Tulson Caird
Interchange: 15. Feu'u Seinafo 16. Sialii Tufeao 17. Nathaniel Neale 18. Kurt Tehira

Central Coast Centurions (Knights) v Windsor Wolves (Panthers)
Saturday 10 July, Morrie Breen Oval, Kanwal - 3:00pm
Referee: Adam Devcich; Sideline Officials: Nick Beashel & Jimmy Oliveira

Centurions: 1. Jimmy Fawcett 2. Kevin Naiqama 3. Keith Lulia 4. Simon Williams 5. Cooper Vuna 6. Api Pewhairangi 7. Scott Dureau 8. Joel Edwards 9. George Ndaira 10. Sione Tovo 11. Cameron Ciraldo 12. Corey Vlaciky 13. Lucas Miller
Interchange: 14. Chris Adams 15. Shaun Boss 16. Marvin Filipo 17. Brendon Simpson 18. Teason Faavae-eli 19. Kirran Shearer 20. Ben Wyborn
Wolves: 1. Ali Beale 2. Zoram watene 3. Dave Simmons 4. Ryan Walker 5. Sandor Earl 6. Joseph Paulo 7. Craig Trindall 8. Daine Laurie 9. Ryan Russell 10. Aaron Sweeney 11. Daniel Penese 12. Adam Schubert 13. Josh Bateman
Interchange: 14. Shane Blackett 15. Matt McConnell 16. Wiremu Weepu 17. Steve Meredith

Melbourne Storm v Newtown Jets (Roosters)
Saturday 10 July, Olympic Park, Melbourne - 3:00pm
Referee: Rob Bowen; Sideline Officials: Zac Tozer & Monty Beecroft

Storm: 1. Gareth Widdop 2. Dane Chisholm 3. Willie Isa 4. Chase Stanley 5. Luke MacDougall 6. Daniel ORegan 7. Luke Kelly (c) 8. Jesse Bromwich 9. Rory Kostjasyn 10. Sione Kite 11. Robbie Rochow 12. Hep Cahill 13. Billy Rogers
Interchange: 14. Sinbad Kali 15. Pulou Vaituutuu 16. Fred Makimare 17. James Woolford 18. Dale Langford
Jets: 1. Luke Towers 2. Chris Tuatara-Morrison 3. Tu'u Maori 4. Sonny Tuigamala 5. Troy Savage 6. Johnathon Ford 7. Liam Foran 8. Lopini Paea 9. Keith Peters 10. Ray Moujalli 11. Brad Barrett 12. Aiden Guerra 13. Jason Baitieri (c)
Interchange: 14. Tinirau Arona 15. Russell Aitken 16. TBA 17. James Koloamatangi

North Sydney Bears (Rabbitohs) v Cronulla-Sutherland Sharks
Saturday 10 July, North Sydney Oval - 3:00pm
Referee: Matt Hawkins; Sideline Officials: Jay Farlow & Brenden Wood

Bears: 1. Luke Capwell 2. Andre Itula 3. Jamie Simpson 4. Shaune Corrigan 5. Curtis Johnston 6. Eddie Paea 7. Jarryd Hogan 8. Jamen Lowe 9. Matt Hunt 10. Craig Stapleton 11. Deon Apps 12. James Nightingale 13. Dean Webster
Interchange: 14. Daniel Sayegh 15. Zeb Tawha 16. Martin Field 20. John Kaifoto
Sharks: 1. Jamen McLeod 2. Matt Parata 3. Trent Grubb 4. Nathan Stapleton 5. Luke Covell 6. Matthew Wright 7. Scott Porter (c) 8. Inoke Tapa'atoutai 9. Stuart Flanagan 10. Luke Harlen 11. Alan Munro 12. Adam Cuthbertson 13. Lancen Joudo
Interchange: 14. Johnny Mannah 15. Ian James 20. Herman Retzlaff 25. John Viiga

Western Suburbs Magpies (Wests Tigers) v Shellharbour Dragons (St George Illawarra)
Saturday 10 July, Campbelltown Sports Stadium - 3:00pm
Referee: Phil Henderson; Sideline Officials: Peter Sciberras & Matt Damaso

Magpies: 1. Rhys Pritchard 2. Gus Aiga 3. Andrew Everingham 4. Nu Akeripa 5. Troy O'Sullivan 6. George Kepa 7. Ben Falcone 8. Alex Ranieri 9. Chris Corby 10. John Skandalis 11. Andrew Pearn 12. Josh Davis 13. Jamie Sharkie
Interchange: 14. Kurt Kara 15. David Harris 18. Duan Poaneki 20. Michael Stolk
Dragons: 1. Michael Lett 2. Jeff Zwolsman 3. Jace Brown 4. Ian Catania 5. Daniel Jimenez 6. Ryan Millard 7. Brad Davidson 16. Donas Gock 9. Mataika Vatuvei 10. Junior Paulo 11. Jack Bosden 12. Jake Maketo 22. Scott Jones
Interchange: 17. Aaron Henry 18. Rob Worsley 19. Scotty Jones 20. Luke Howell

Wentworthville Magpies (Eels) v Balmain Ryde-Eastwood Tigers (Wests Tigers)
Monday 12 July, Parramatta Stadium - 4:45pm (prior to Eels v Cowboys NRL match)
Referees: Gavin Reynolds; Sideline Officials: Richard Daizli & Jason Higgins

Magpies: 1. Domenic Nasso 2. Henry Raiwalui 3. Etu Uaisele 4. Mark Hendy 5. Greyson Goodwin 6. Mark O'Grady 7. Trent Rose 8. Mitchell Allgood 9. Anthony Mitchell 10. Pele Peletelese 11. Lee Te Maari 12. Taniela Lasalo 13. Tim Robinson
Interchange: 14. James Boustani 15. Nathan Armit 16. Danny Howard 17. Mitch Stanfield 20. Peter Prime
Tigers: 1. Sean Meaney 2. Lee Bennett (c) 3. Gavin Cowan 4. Brett Lane 5. Sam Latu 6. Darren Nicholls 7. Blake Lazarus 8. Eloni Vunakece 9. Ryan Carr 10. David Gower 11. Rhys Curran 12. Matthew Ryan 13. Jared Farlow
Interchange: 14. Willie Mataka 15. Tame Tupou 16. Jason Schirnack 17. Al Schirnack 18. David Fafita 19. Billy Callaway

Source: www.nswrl.com.au

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?