NZ Bartercard Cup - Round 12
teams

  • by

Eastern Tornadoes and Otahuhu Ellerslie have already played their Round 12 match so will not be playing this weekend.

BARTERCARD CUP TEAM LISTS - ROUND 12:

Saturday 24 July 2004

Hibiscus Coast Raiders vs Glenora Bears Stanmore Bay Reserve, Whangaparaoa 2.30pm Kick Off

Hibiscus Coast Raiders: D. Cassidy, S. Jackson, O. Manuel, C. Shears (C), J. Vaifale, M. Ashe, T. Thompson, D. Avega, P. Prime, T. Nikora, W. Henare, S. Matafeo, G. Moana Reserves: T. Raniera, D. Tepu, J. Asiata, G. Hau Coach: Tony Benson

Glenora Bears: B. Stewart, C. Nahu, H. Guttenbeil, K. Alefosio, A. Iole, S. Ieremia, T. Papali'i, M. Toelau (C), D. Mackie, B. Valeni, V. Tuituila, I. Retzlaff, K. Edmondson Reserves: D. Shepherd, N. Presland, L. Waqa, L. Toli Coach: Geoff Morton

Waicoa Bay Stallions vs Central Falcons Davies Park, Huntly 3.00pm Kick Off

Waicoa Bay Stallions: J. Auru, R. Peri, V. Moana-Mason, S. Stosic, H. Wilson, B. Whitiora, T. Matthews, B. Tawera, N. Kaa, J. David, K. Tumoana, S. Rapira, C. Norton (C) Reserves: B. Roberts, S. Andrews, T. Soti, M. Hohaia Coach: Tawera Nikau / Len Reid

Central Falcons: W. Live, N. Coburn, N. Hohaia, M. Whakatihi, S. Forbes, T. Clune, G. Kerrisk, W. Wharepapa, L. Erihe, M. Graham (C), J. Watson, M. Tuitupou, K. Savage Reserves: T. Cahill, D. Fa'apito, P. Aumua, R. Hurunui Coach: Peter Sixtus

Sunday 25 July 2004

Counties Manukau Jetz vs North Harbour Tigers Massey Park Papakura, Auckland 2.30pm Kick Off

Counties Manukau Jetz: L. Finnerty, J. Karaitiana, G. Eliki, S. Foketi, G. Leota, J. Ioapo, A. Herangi, N. Su'e, P. Tafea, A. Pereira, M. Vili, W. Barnett (C) Reserves: S. Foki, H. Barclay, S. Fa'alogo, M. Sunuila Coach: Dean Hunter

North Harbour Tigers: W. Roberts, G. Macpherson, K. Johnson, L. Copestake, T. Samoa, J. Golf, J. Trott, J. Duff, D. Glasgow, Q. Ikifana (C), J. Kamariera, A. Aukafolau, D. Vasau Reserves: C. Tupou, R. Colley, T. Ah Voa, D. Leuila-Briggs Coach: Karl Benson / Kenneth McIntosh

Wellington vs Marist Richmond Brothers Hutt Recreation Ground, Wellington 2.30pm Kick Off

Wellington: J. MacDonald, T. Ioane, S. Mannering, V. Manu, M. Nathan, D. Hape, J. Carnegie, T. Lavulavu, T. Brown, F. Laumua, H. Luapo, C. Savali (C), T. Hall Reserves: R. Williams, J. Te Reo, M. Karawana, I. Luke Coach: Paul Bergman

Marist Richmond Brothers: J. Tiavale, T. Ropati, A. Murray, R. Henry (C), M. Taulapapa, G. Rota, E. Leavai, K. Cawdron, M. France, A. Su'a, R. Seuala, K. Guttenbeil, B. Douglas Reserves: S. Sika, T. Taua'a, B. Collins, J. Kellet Coach: Bernie Perenara

Mt Albert Lions vs Canterbury Bulls Fowlds Park, Auckland 2.30pm Kick Off

Mt Albert Lions: A. Bauer, M. Manu, R. Godfrey, A. Swann, R. Baxter, S. Buckingham (C), J. Noble, J. Tau, L. Talamavao, D. Davis, R. Wigg, A. Fungapo, T. Tuimavave Reserves: K. Wright, S. Pouha, F. Soutar, J. Todd Coach: Brian McClennan / Noora Samuela

Canterbury Bulls: J. McDonald, P. McDonald, R. Martin, K. Mako-Manihera, R. Hanson, A. Harris (C), M. Clarkson, V. Whare, A. Auimatagi, A. Timo, S. Wallace, J. Manning, C. Lawrie Reserves: C. Newton, P. Asi, C. Herekotukutuku, K. Ferris Coach: Phil Prescott

Round 12:

Saturday 24 July 2004

Hibiscus Coast Raiders vs Glenora Bears Stanmore Bay Reserve, Whangaparaoa 2.30pm Kick Off

Waicoa Bay Stallions vs Central Falcons Davies Park, Huntly 3.00pm Kick Off

Sunday 25 July 2004

Counties Manukau Jetz vs North Harbour Tigers Massey Park Papakura, Auckland 2.30pm Kick Off

Wellington vs Marist Richmond Brothers Hutt Recreation Ground, Wellington 2.30pm Kick Off

Mt Albert Lions vs Canterbury Bulls Fowlds Park, Auckland 2.30pm Kick Off