Munster makes his mark on a night Melbourne won’t forget
8 mins ago | Robert Crosby
QUEENSLAND WIZARD CUP DRAW 2007
* Denotes possible ABC Television match
ROUND 1
Friday 16 March
Aspley Broncos v North Qld Young Guns 5.15pm Suncorp Stadium
Saturday 17 March
Easts Tigers v Wynnum Manly Seagulls 2.00pm Langlands Park *
Souths Logan Magpies v Central Comets 3.00pm Brandon Park
Burleigh Bears v Ipswich Jets 3.00pm Pizzey Park
Sunday 18 March
Tweed Heads v Norths Devils 12.30pm Suncorp Stadium
Redcliffe Dolphins BYE
ROUND 2
Saturday 24 March
Redcliffe Dolphins v Aspley Broncos 2.00pm Dolphin Oval *
North Qld Young Guns v Souths Logan Magpies 5.30pm Dairy Farmers Stadium
Central Comets v Burleigh Bears 7.30pm Browne Park
Sunday 25 March
Norths Devils v Wynnum Manly Seagulls 3.00pm Bishop Park
Ipswich Jets v Easts Tigers 3.00pm Qld Group Stadium
Tweed Heads v Bye
ROUND 3
Saturday 31 March
Burleigh Bears v North Qld Young Guns 2.00pm Pizzey Park *
Easts Tigers v Central Comets 3.00pm Langlands Park
Sunday 1 April
Norths Devils v Ipswich Jets 3.00pm Bishop Park
Souths Logan Magpies v Redcliffe Dolphins 3.00pm Davies Park
Wynnum Manly Seagulls v Tweed Heads 3.00pm BMD Kougari Oval
Aspley Broncos v Bye
ROUND 4 Easter Weekend
Saturday 7 April
Tweed Heads v Ipswich Jets 2.00pm Piggabeen Complex *
Aspley Broncos v Souths Logan Magpies 3.00pm O?Callaghan Park
North Qld Young Guns v Easts Tigers 5.30pm Dairy Farmers Stadium
Central Comets v Norths Devils 7.30pm Browne Park
Sunday 8 April
Redcliffe Dolphins v Burleigh Bears 3.00pm Dolphin Oval
Wynnum Manly Seagulls v Bye
ROUND 5
Friday 13 April
Burleigh Bears v Aspley Broncos 5.15pm Suncorp Stadium
Saturday 14 April
Easts Tigers v Redcliffe Dolphins 2.00pm Langlands Park *
Central Comets v Tweed Heads 7.30pm Browne Park
Sunday 15 April
Ipswich Jets v Wynnum Manly Seagulls 3.00pm Qld Group Stadium
Norths Devils v North Qld Young Guns 3.00pm Bishop Park
Souths Logan Magpies v Bye
ROUND 6
Saturday 21 April
Souths Logan Magpies v Burleigh Bears 2.00pm Brandon Park *
Aspley Broncos v Easts Tigers 3.00pm O?Callaghan Park
Sunday 22 April
Tweed Heads v North Qld Young Guns 2.30pm Piggabeen Complex
Redcliffe Dolphins v Norths Devils 3.00pm Dolphin Oval
Wynnum Manly Seagulls v Central Comets 3.00pm BMD Kougari Oval
Ipswich Jets v Bye
ROUND 7
Saturday 28 April
Norths Devils v Aspley Broncos 2.00pm Bishop Park *
Easts Tigers v Souths Logan Magpies 3.00pm Langlands Park
North Qld Young Guns v Wynnum Manly Seagulls 5.30pm Dairy Farmers Stadium
Central Comets v Ipswich Jets 7.30pm Browne Park
Sunday 29 April
Tweed Heads v Redcliffe Dolphins 3.00pm Piggabeen Complex
Burleigh Bears v Bye
Under 17 and Under 19 Carnival
ROUND 8 Labour Day Weekend
Saturday 5 May
Wynnum Manly Seagulls v Redcliffe Dolphins 2.00pm BMD Kougari Oval *
Ipswich Jets v North Qld Young Guns TBA Carrara Stadium
Sunday 6 May
Aspley Broncos v Tweed Heads TBA Suncorp Stadium
Souths Logan Magpies v Norths Devils 3.00pm Davies Park
Burleigh Bears v Easts Tigers 3.00pm Pizzey Park
Central Comets v Bye
ROUND 9
Saturday 12 May
Norths Devils v Burleigh Bears 3.00pm Bishop Park
North Qld Young Guns v Central Comets 5.30pm Dairy Farmers Stadium
Sunday 13 May
Tweed Heads v Souths Logan Magpies 3.00pm Piggabeen Complex
Redcliffe Dolphins v Ipswich Jets 3.00pm Dolphin Oval
Wynnum Manly Seagulls v Aspley Broncos 3.00pm BMD Kougari Oval
Easts Tigers v Bye
ROUND 10
Saturday 19 May
Burleigh Bears v Tweed Heads 2.00pm Pizzey Park *
Easts Tigers v Norths Devils 3.00pm Langlands Park
Central Comets v Redcliffe Dolphins 7.30pm Browne Park
Sunday 20 May
Ipswich Jets v Aspley Broncos 3.00pm Qld Group Stadium
Souths Logan Magpies v Wynnum Manly Seagulls 3.00pm Davies Park
North Qld Young Guns v Bye
ROUND 11 State of Origin 23 May ? Brisbane C/R U19, U19 Maroons
Saturday 26 May
Aspley Broncos v Central Comets TBA Suncorp Stadium
Tweed Heads v Easts Tigers TBA Carrara Stadium
Sunday 27 May
Ipswich Jets v Souths Logan Magpies 3.00pm Qld Group Stadium
Redcliffe Dolphins v North Qld Young Guns 3.00pm Dolphin Oval
Wynnum Manly Seagulls v Burleigh Bears 3.00pm BMD Kougari Oval
Norths Devils v Bye
ROUND 12
Saturday 2 June
North Qld Young Guns v Aspley Broncos 5.30pm Dairy Farmers Stadium
Central Comets v Souths Logan Magpies 7.30pm Browne Park
Ipswich Jets v Burleigh Bears TBA Carrara Stadium
Sunday 3 June
Wynnum Manly Seagulls v Easts Tigers 3.00pm BMD Kougari Oval
Norths Devils v Tweed Heads 3.00pm Bishop Park
Redcliffe Dolphins v Bye
ROUND 13 Queen?s Birthday Weekend
State C/R U17, U19 Maroons
Saturday 9 June
Aspley Broncos v Redcliffe Dolphins 3.00pm O?Callaghan Park
Easts Tigers v Ipswich Jets 3.00pm Langlands Park
Burleigh Bears v Central Comets 6.30pm Pizzey Park
Sunday 10 June
Wynnum Manly Seagulls v Norths Devils 3.00pm BMD Kougari Oval
Souths Logan Magpies v North Qld Young Guns 3.00pm Davies Park
Tweed Heads v Bye
ROUND 14 State of Origin 13 June ? Sydney C/R U17
Saturday 16 June
North Qld Young Guns v Burleigh Bears 5.30pm Dairy Farmers Stadium
Central Comets v Easts Tigers 7.30pm Browne Park
Sunday 17 June
Ipswich Jets v Norths Devils 3.00pm Qld Group Stadium
Redcliffe Dolphins v Souths Logan Magpies 3.00pm Dolphin Oval
Tweed Heads v Wynnum Manly Seagulls 3.00pm Piggabeen Complex
Aspley Broncos v Bye
Sat 23 June BYE City v Country, A Grade Carnival, Outback Match
ROUND 15
Saturday 30 June
Easts Tigers v North Qld Young Guns 3.00pm Langlands Park
Ipswich Jets v Tweed Heads TBA Carrara Stadium
Sunday 1 July
Souths Logan Magpies v Aspley Broncos 3.00pm Davies Park
Burleigh Bears v Redcliffe Dolphins 3.00pm Pizzey Park
Norths Devils v Central Comets 3.00pm Bishop Park
Wynnum Manly Seagulls v Bye
ROUND 16 State of Origin 4 July ? Brisbane C/R QLD Residents
Saturday 7 July
North Qld Young Guns v Norths Devils 5.30pm Dairy Farmers Stadium
Sunday 8 July
Aspley Broncos v Burleigh Bears TBA Suncorp Stadium
Redcliffe Dolphins v Easts Tigers 3.00pm Dolphin Oval
Tweed Heads v Central Comets 3.00pm Currumbin
Wynnum Manly Seagulls v Ipswich Jets 3.00pm BMD Kougari Oval
Souths Logan Magpies v Bye
ROUND 17
Saturday 14 July
Easts Tigers v Aspley Broncos 3.00pm Langlands Park
North Qld Young Guns v Tweed Heads 5.30pm Dairy Farmers Stadium
Central Comets v Wynnum Manly Seagulls 7.30pm Browne Park
Sunday 15 July
Burleigh Bears v Souths Logan Magpies 3.00pm Pizzey Park
Norths Devils v Redcliffe Dolphins 3.00pm Bishop Park
Ipswich Jets v Bye
ROUND 18
Saturday 21 July
Ipswich Jets v Central Comets TBA Carrara Stadium
Sunday 22 July
Aspley Broncos v Norths Devils TBA Suncorp Stadium
Souths Logan Magpies v Easts Tigers 3.00pm Davies Park
Wynnum Manly Seagulls v North Qld Young Guns 3.00pm BMD Kougari Oval
Redcliffe Dolphins v Tweed Heads 3.00pm Dolphin Oval
Burleigh Bears v Bye
ROUND 19
Saturday 28 July
Easts Tigers v Burleigh Bears 3.00pm Langlands Park
North Qld Young Guns v Ipswich Jets TBA Cairns or Mackay
Sunday 29 July
Norths Devils v Souths Logan Magpies 3.00pm Bishop Park
Tweed Heads v Aspley Broncos 3.00pm Piggabeen Complex
Redcliffe Dolphins v Wynnum Manly Seagulls 3.00pm Dolphin Oval
Central Comets v Bye
ROUND 20
Saturday 4 August
Aspley Broncos v Wynnum Manly Seagulls 3.00pm O?Callaghan Park
Burleigh Bears v Norths Devils TBA Carrara Stadium
Central Comets v North Qld Young Guns 7.30pm Browne Park
Sunday 5 August
Ipswich Jets v Redcliffe Dolphins 3.00pm Qld Group Stadium
Souths Logan Magpies v Tweed Heads 3.00pm Davies Park
Easts Tigers v Bye
ROUND 21
Saturday 11 August
Aspley Broncos v Ipswich Jets 3.00pm O?Callaghan Park
Sunday 12 August
Norths Devils v Easts Tigers 3.00pm Bishop Park
Tweed Heads v Burleigh Bears 3.00pm Piggabeen Complex
Wynnum Manly Seagulls v Souths Logan Magpies 3.00pm BMD Kougari Oval
Redcliffe Dolphins v Central Comets 3.00pm Dolphin Oval
North Qld Young Guns v Bye
ROUND 22
Saturday 18 August
Easts Tigers v Tweed Heads 3.00pm Langlands Park
North Qld Young Guns v Redcliffe Dolphins 5.30pm Dairy Farmers Stadium
Central Comets v Aspley Broncos 7.30pm Browne Park
Sunday 19 August
Souths Logan Magpies v Ipswich Jets 3.00pm Davies Park
Burleigh Bears v Wynnum Manly Seagulls 3.00pm Pizzey Park
Norths Devils v Bye
FINAL SERIES
SEMI FINAL 1 25/26 August Game A Team 2 v Team 3 (Winner to Game C, Loser to Game D)
Game B Team 4 v Team 5 (Winner to Game D, Loser Out)
SEMI FINAL 2 1/2 September Game C Team 1 v Winner Game A (Winner to GF, Loser to Game E)
Game D Loser Game A v Winner Game B (Winner to Game E, Loser Out)
PRELIM. FINAL 8 September Game E Loser Game C v Winner Game D (Winner to GF, Loser Out)
GRAND FINAL 15 September Winner Game C v Winner Game E