QRL Intrust Super Cup Teams - 2013 Round 5

Get all the teamlists here for the weekend ahead of Intrust Super Cup action - Round 5 - thanks to the QRL.

Tweet #IntrustSuperCup

Follow @LeagueUnlimited

Follow @IntrustSuperCup

All times listed are AEST

 



2013 Intrust Super Cup || Queensland Rugby League
Round 5 || Saturday 13, Sunday 14 April

 



Burleigh Bears (Titans) v Wynnum Manly Seagulls (Broncos)

Pizzey Park, Miami, Saturday 13 April 2013
Intrust Super Cup kickoff 3:30pm (Colts Challenge 1:45pm, Meninga Cup U18's 12:30pm, Connell Cup U16's 11:15am)

Referee: Tim Rutherford; Touch Judges: Peter Anderson & Daniel Gigliotti

Bears: 1. Tyler Chadburn 2. Jordan Atkins 3. Blake Morrison 4. James Stuart 5. Hayden Allsop 6. Jordan Rankin 7. Todd Seymour 8. Luke Page 9. Sam Meskell 10. Louis Fanene 11. Darren Griffiths (c) 12. Shane Gray 13. Tyron Haynes
Interchange: 14. Sam Irwin 15. Jamie Judge 16. Nick Harrold 17. Mark Ioane

Seagulls: 1. Shea Moylan 2. Peter Gubb 3. Matt Grieve 4. Jason Moon 5. Nat Barnes 6. Nathan Norford 7. Matt Seamark 8. Ben Shea 9. Jake Granville 10. Tim Natusch 11. Tanu Wulf 12. John Te Reo 13. Jon Grieve
Interchange: 14. Luke Dalziel-Don (c) 15. Andrew Clayton 16. Junior Togia 17. Saia Makisi

 



Norths Devils (Broncos) v CQ Capras (Broncos)

Clermont Sports Ground, Saturday 13 April 2013
Intrust Super Cup kickoff 6:00pm

Referee: Robert Gallacher; Touch Judges: Zane Wright & Christan Strange

Devils: 1. Daniel Ogden 2. Dylan Galloway 3. Luke Samoa 4. Joel Bailey 5. Tristian Lumley 6. Gary Riccardi 7. Angus Cameron 8. Jarrod Wallace 9. Kurt Baptiste 10. Natthan Cleaver 11. Chris McLean 12. Brendon Gibb 13. Dan Beasley
Interchange: 14. Will McNee 15. James Geurtjens 16. Mark Vaiao 17. Nathan Lowrie

Capras: 1. Cameron Munster 2. Jackson McEwan 3. Russell Webber 4. Josh Benjamin 5. Jeff Russell 6. Ian Webster 7. Blake Wallace 8. Arlin Paki 9. Darcy Etrich 10. John Clayton 11. Alan Rothery 12. Brent Williams 13. Gavin Hiscox (c)
Interchange: 14. Jonathon Tavinor 15. Sione Tongia 17. Simon Gregory 18. Ben Breckon 19. Michael Esdale 20. James Crombie 21. Reggie Saunders

 



Souths Logan Magpies v Ipswich Jets (Broncos)

Brandon Park, Acacia Ridge, Saturday 13 April 2013
Intrust Super Cup kickoff 7:00pm (FOGS Cup 5:15pm, Colts Challenge 3:30pm)

Referee: Clayton Sharpe; Touch Judges: Steve Kanowski & Ron Greentree

Magpies: 1. Wes Conlon 2. Dallas Anderson 3. Nick Doyle 4. Josh Damen 5. Luke Archer 6. Phil Dennis (c) 7. Rhys Jacks 8. Mat Pitman 9. Ben Cronin 10. Andrew Edwards 11. Chris Faust 12. Tulson Caird 13. Rez Phillips
Interchange: 14. Ben Thorburn 15. Darcy Wright 16. Sam Gardel 17. Zac Lemburg

Jets: 1. Javarn White 2. Nemani Valekapa 3. Donald Malone 4. Brendon Marshall 5. Jarrod McInally 6. Dane Phillips 7. Sam Parcell 8. Tyson Lofipo 9. Matt Parcell 10. Rowan Winterfield 11. Nathaniel Neale 12. Sam Martin 13. Keiron Lander (c)
Interchange: 14. Jacob Ling 15. Rod Griffin 16. Max Seumanutafa 17. Kurtis Lingwoodock

 



Redcliffe Dolphins (Broncos) v Mackay Cutters (Cowboys)

Dolphin Oval, Redcliffe, Sunday 14 April 2013
Intrust Super Cup kickoff 2:00pm (FOGS Cup 12:15pm)
Live TV: Channel 9 QLD

Referee: Nick Kalpakidis; Touch Judges: Shane Spicer & Rod Spain

Dolphins: 1. Joe Bond 2. Delroy Berryman 3. Aaron Whitchurch 4. Paul Ivan 5. Liam Georgetown 6. Zach Strasser 7. Luke Capewell 8. Isaak Ah Mau 9. Tom Murphy 10. Petero Civoniceva (c) 11. Joe Bradley 12. Sarafu Fatiaki 13. Jake Marketo
Interchange: 14. Al Heldsinger 15. Moni Tikinau 16. Alex Simpson 17. Jacob Mayer

Cutters: 1. David Milne 2. Bureta Faraimo 3. Curtis Rona 4. Michael Comerford 5. Liam Taylor 6. Dan Murphy 7. Matt Minto 8. Joel Clinton (c) 9. Alex Elisala 10. Sam    Hoare 11. Dean Webster 12. Chris Gesch 13. Jardine Bobongie (c)
Interchange: 14. Kelvin Nielsen 15. Matt Constantinou 20. Tyson Andrews 17. Karl Davies

 



Sunshine Coast Sea Eagles v Northern Pride (Cowboys)

Stockland Park, Kawana Waters, Sunday 14 April 2013
Intrust Super Cup kickoff 2:30pm (Meninga Cup U18's 12:45pm, Connell Cup U16's 11:15am, Colts Challenge 10:00am)

Referee: Chris Anderson; Touch Judges: Nick Morel & Juan Perez

Sea Eagles: 1. Kyle Van Klaveren 2. Dale Middleton 3. Rowan Klein 4. Jye Ballinger 5. Tye Ingebrigtsen 6. Callum Klein (c) 7. Justin Otto 8. Martin Cordwell 9. Jay Lobwein 10. Ryan Hansen 11. Kristian Wanka 12. Sam Bernstrom 13. Peter Gallen
Interchange: 14. Jordan Meads 15. Brendan Adams 16. Brenton Stonier 17. Mitchell McMahon

Pride: 1. Hezron Murgha 2. Kyle Feldt 3. Brett Anderson 4. Ty Williams (c) 5. Wayne Ulugia 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Ricky Thorby 9. Scott Moore 10. Felise Kaufusi 11. Ethan Lowe 12. Davin Crampton 13. Ben Spina
Interchange: 14. Mervyn Walker 15. Aidan Smith 16. Stephen Snitch 17. Noel Underwood

 



BYE: Tweed Heads Seagulls (Titans) and Easts Tigers (Storm)

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?