TEAMS: Preliminary Finals

We bring you all the teams for this weekend's preliminary finals action across the three major grades - NRL, Toyota Cup and NSW Cup Semi Finals. This article will be updated across your Tuesday afternoon so you know who's playing for your club in these all important elimination semi finals across the weekend. If you're after Grand Final team lists for the Queensland Intrust Super Cup, we'll have them later this afternoon.



2011 Telstra Premiership Finals Series
National Rugby League
Week Three :: September 23, 24


1st Preliminary Final
Manly-Warringah Sea Eagles v Brisbane Broncos

Friday 23 September 2011, kickoff 7:45pm; Sydney Football Stadium
Live TV: Channel 9 NSW/QLD; Live Radio: 2GB, ABC + Networks
Referees: Shayne Hayne and Jared Maxwell; Touch Judges: Steve Carrall and Ricky MacFarlane; Video Referees: Russell Smith and Steve Clark

Sea Eagles: 1. Brett Stewart 2. Michael Robertson 3. Jamie Lyon (c) 4. Steve Matai 5. Will Hopoate 6. Kieran Foran 7. Daly Cherry-Evans 8. Joe Galuvao 9. Matt Ballin 10. Brent Kite 11. Anthony Watmough 12. Tony Williams 13. Shane Rodney
Interchange: 14. Tim Robinson 15. Jamie Buhrer 16. Vic Mauro 17. George Rose 18. Terence Seuseu
Broncos: 1. Gerard Beale 2. Dale Copley 3. Jack Reed 4. Justin Hodges 5. Jharal Yow Yeh 6. Darren Lockyer (c) 7. Peter Wallace 8. Josh McGuire 9. Andrew McCullough 10. Ben Hannant 11. Alex Glenn 12. Sam Thaiday 13. Corey Parker
Interchange (from): 14. Matt Gillett 15. Ben Hunt 16. Scott Anderson 17. Ben Te'o 18. David Hala

2nd Preliminary Final
Melbourne Storm v Warriors

Saturday 24 September 2011, kickoff 7:45pm; AAMI Park, Melbourne
Live TV: Channel 9 NSW/QLD; Live Radio: 2GB, ABC + Networks
Referees: Matt Cecchin and Tony Archer; Sideline Officials: Paul Holland and Dan Eastwood; Video Referees: Sean Hampstead and Chris Ward

Storm: 1. Billy Slater 2. Matt Duffie 3. Dane Nielsen 4. Beau Champion 5. Anthony Quinn 6. Gareth Widdop 7. Cooper Cronk 8. Jesse Bromwich 9. Cameron Smith (c) 10. Bryan Norrie 11. Kevin Proctor 12. Sika Manu 13. Todd Lowrie
Interchange (from): 14. Ryan Hinchcliffe 15. Rory Kostjasyn 16. Adam Woolnough 17. Jaiman Lowe 18. Troy Thompson 19. Sisa Waqa 20. Maurice Blair 21. Atelea Vea
Warriors: 1. Kevin Locke 2. Bill Tupou 3. Lewis Brown 4. Krisnan Inu 5. Manu Vatuvei 6. James Maloney 7. Shaun Johnson 8. Sam Rapira 9. Aaron Heremaia 10. Jacob Lillyman 11. Feleti Mateo 12. Simon Mannering (C) 13. Micheal Luck
Interchange: 14. Lance Hohaia 15. Russell Packer 16. Ben Matulino 17. Elijah Taylor 20. Steve Rapira



2011 Toyota Cup Finals Series
National Youth Competition
Week Three :: September 23, 24


1st Preliminary Final
North Queensland Cowboys v Cronulla-Sutherland Sharks

Friday 23 September 2011, kickoff 5:15pm; Sydney Football Stadium
Live TV: FOX Sports 2/2HD
Referee: Dave Munro; Touch Judges: Gavin Atkins and Henry Perenara; Video Referee: Steve Clark

Cowboys: 1. Wayne Ulugia 2. Kyle Feldt 3. John Koko 4. Moses Pangai 5. Zac Santo 6. Michael Parker-Walshe 7. Michael Morgan 8. Daniel Beasley 9. Alex Elisala 10. Felise Kaufusi 11. Chris McLean (c) 12. Jason Taumalolo 13. Chris Grevsmuhl
Interchange: 14. Nathan Norford 15. Tennyson Elliott 16. Jack Svendsen 17. Francis Veukiso 18 Callum Haywood
Sharks: 1. Luke Pickerd 2. Ali Hijazi 3. Callum Tutauha 4. Stewart Mills 5. Daniel Moroko 6. Penani Manumalealii 7. Chad Townsend (c) 8. Rodney Coates 9. Dane Malone 10. Teni Waipouri 11. Tyson Frizell 12. Sione Masima 13. Tyrone Peachey
Interchange: 14. Fraser Alcock 15. Tokerau Raru 16. Michael Lichaa 17. Haydn Peacock

2nd Preliminary Final
Warriors v Canterbury-Bankstown Bulldogs

Saturday 24 September 2011, kickoff 5:15pm; AAMI Park, Melbourne

Live TV: FOX Sports 2/2HD
Referee: Adam Gee; Touch Judges: Luke Phillips and Chris Butler; Video Referee: Chris Ward


Warriors: 1. Omar Slaimankhel 2. Adam Henry 3. Sosaia Feki 4. Konrad Hurrell 5. Dylan Collier 6. Carlos Tuimavave 7. Jordan Meads 8. Ligi Sao 9. Eko Malu 10. Donald Tony 11. Sam Lousi 12. Ben Henry (c) 13. John Palavi
Interchange: 14. Siliva Havili 15. Sebastine Ikahihifo 16. Agnatius Paasi 17. Sio Siua Taukeiaho 18. Siulongua Fotofili 20. George Maka 21. Toka Likiliki 22. Honeti Tuha
Bulldogs
: 1. Daniel Abou-Sleiman 2. Chris Centrone 3. Josh Portlock 4. Ed Murphy 5. Sean Deaves 6. Jaline Graham 7. Moses Mbye 8. David Klemmer 9. Josh Gill 10. Jake Finn 11. Tupou Sopoaga 12. Josh Jackson 13. Dale Finucane (c)
Interchange: 14. Jake Fitzpatrick 15. Lionel O'mally 16. Judah Lavulo 19. Paul Carter 22. Mitchell Mcmahon




2011 NSW Cup Finals Series
New South Wales Rugby League
Week Three :: September 25


1st Preliminary Final
Auckland Vulcans (Warriors) v Cronulla-Sutherland Sharks (Sharks/Storm)

Sunday 25 September 2011, kickoff 1:00pm; Leichhardt Oval, Lilyfield
Referee: Jon Stone; Touch Judges: Nick Beashel and Richard Daizli; In-goal Judges: Jimmy Oliveira and Jay Farlow


Vulcans: 1. Glen Fisiiahi 2. Willie Peace 3. Sione Lousi 4. Shaun Berrigan 5. Nuivoa Taka 6. Brett Seymour 7. Pita Godinet 8. James Gavet 9. Alehana Mara 10. Jeremy Latimore 11. Ukuma Taai 12. Matt Robinson 13. Isaac John
Interchange: 14. Darin Kingi 15. Mataupu Poching 16. Tulson Caird 17. Ivan Penehe
Sharks: 1. Isaac Gordon 2. Kose Lelei 3. Dean Collis 4. Ricky Leutele 5. Nathan Stapleton 6. Scott Porter 7. Tim Smith 8. Siosaia Vave 9. Stuart Flanagan 10. Johnny Mannah 11. Trent Grubb 12. Broderick Wright 13. Jarred Farlow
Interchange: 14. Andrew Clayton 15. Jack Afamasaga 16. Jason McGrady 17. Daniel Perkins 20. Sione Kite


2nd Preliminary Final
Canterbury-Bankstown Bulldogs v North Sydney Bears (Rabbitohs)

Sunday 25 September 2011, kickoff 3:00pm; Leichhardt Oval, Lilyfield
Referee: Matt Noyen; Touch Judges: Brenden Wood and David Ryan; In-goal Judges: Lawrence McDonell and Phil Henderson


Bulldogs: 1. Trent Cutler (c) 2. Michael Lett 3. Nathan Smith 4. Junior Tia Kilifi 5. Bryson Goodwin 6. Ben Roberts 7. Josh Reynolds 8. Tim Browne 9. Shane Pumipi 10. Chris Armit 11. Jake Foster 12. Brad Morrin 13. Harlan Alaalatoa
Interchange: 14. Daniel Rauicava 15. Martin Taupau 16. Michael Hodgson 17. Steve Azzi
Bears
: 1. Josh Mansour 2. Curtis Johnston 3. Greg Nichols (C) 4. Bennett Leslie 5. Jack Hawkins 6. Matt Mundine 7. Malcolm Webster 8. George Burgess 9. Beau Falloon 10. Neccrom Areaiiti 11. Alex Ranieri 12. Brock Molan 13. Blake Judd
Interchange: 14. Herman Retzlaff 15. Jake Shearer 16. Brendan McKinnon 17. Dean Webster 18. Ryan Apps 19. Jay Florimo


All your league news, live scores, previews and opinion is right here at LeagueUnlimited.com. Keep checking back daily for fresh updates direct from the clubs and the NRL, as well as our exclusive and popular columns. If you don't want to miss a minute, make sure you follow us on Twitter at @LeagueUnlimited!

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?