South Sydney Rabbitohs 50 (Keary, Turner, Tongahai, Tanginoa, Croad, Roberts, Tuiavii, Gray tries; Koroisau 7/9 goals)
def
Newcastle Knights 26 (Mata'utia 3, K Sims 2 tries; W Smith 3/5 goals)
at Hunter Stadium, Friday 5:15pm. Referee: Dave Munro.
Brisbane Broncos 36 (Oates 2, Frei, Binge, Arrow, K Capewell tries; Cullen 6/6 goals)
def
Penrith Panthers 34 (South, Cartwright, Satea, Satini, V Tia-Kilifi, G Jennings tries; Mackay 5/6 goals)
at Suncorp Stadium, Friday 5:15pm. Referee: Peter Gough.
Manly-Warringah Sea Eagles 46 (Gutherson 2, Leato 2, Lemalu, Greer, Tavita, Pearsall tries; Drinkwater 6/7, Lemalu 1/1 goals)
def
Gold Coast Titans 10 (Teo, Hartin tries; Fogarty 0/1, Hartin 1/1 goals)
at Skilled Park, Saturday 3:15pm. Referee: Henry Perenara.
Wests Tigers 24 (Nofoaluma 3, Soe, Rowe tries; Miller 2/5 goals)
def
Melbourne Storm 22 (De Saxe, Solomona, Harris, Hampton tries; Joass 2/3, Solomona 1/1 goals)
at Leichhardt Oval, Saturday 5:15pm. Referee: Tony De Las Heras. Sin Bin: Hampton (MEL, 32 min)
Canterbury-Bankstown Bulldogs 36 (Minute 2, Klemmer, Sila, McCallum, Ahofono tries; Templeman 6/6 goals)
def
Sydney Roosters 28 (Evans 3, O'Sullivan, Wells tries; Rokolati 4/5 goals)
at ANZ Stadium, Saturday 5:15pm. Referee: Gavin Morris.
Warriors 26 (Fusitua 2, Slaimankhel, Bhana, Fotofili tries; Lino 3/5 goals)
def
Canberra Raiders 12 (Ahearn, Allwood, Picker tries; Worboys 0/1, Cornish 0/1, Mitchell 0/1 goals)
at Mt Smart Stadium, Sunday 11:45am (1:45pm NZ time). Referee: Shane Rehm.
North Queensland Cowboys 48 (Ulugia 3, Beasley 2, Foster 2, J Bowen, Dean tries; Foster 6/9, Walker 1/1 goals)
def
Cronulla-Sutherland Sharks 28 (Walsh 2, Manumalealii, Pitman, Masima tries; Walsh 4/5 goals)
at Toyota Stadium, Sunday 12:45pm. Referee: Luke Phillips.
St George Illawarra Dragons 38 (Green 3, Phillips, Runciman, Crock, Quinlan tries; Quinlan 5/7 goals)
def
Parramatta Eels 28 (Pepa 2, T Jennings, Tanginoa, Makelim tries; Brasington 4/5 goals)
at ANZ Stadium, Sunday 4:10pm. Referee: Adam Gee
Final Ladder - 2012 Toyota Cup:1. Bulldogs (+257) 39pts
2. Warriors (+166) 39pts3. Raiders (+167) 36pts
4. Tigers (+152) 34pts
5. Panthers (+193) 33pts
6. Rabbitohs (+142) 33pts
7. Roosters (+124) 32pts
8. Dragons (+85) 31pts
9. Storm (-9) 30pts
10. Sharks (-65) 28pts
11. Knights (+72) 25pts
12. Broncos (-161) 22pts
13. Cowboys (-187) 20pts
14. Sea Eagles (-292) 18pts
15. Eels (-256) 14pts
16. Titans (-388) 14pts
Draw for Finals Week One:
Friday 7 September
Panthers (5) v (8) Dragons at ANZ, 3:15pm
Bulldogs (1) v (4) Tigers at ANZ, 5:15pm
Saturday 8 September
Rabbitohs (6) v (7) Roosters at AAMI, 3:15pm
Sunday 9 September
Warriors (2) v (3) Raiders at Canberra, 1:30pm