Toyota Cup Teams - Finals Week 1

2012 Toyota Cup - National Youth Competition
Finals Series Week 1 :: Fri 7, Sat 8 and Sun 9 September

  

Finals Footy - who, what, where, when
Teamlists: NRL | VB NSW Cup | QRL ISC | NSWRL BRC

All times AEST


1st Elimination Final :: 5th v 8th
Penrith Panthers v St George Illawarra Dragons
ANZ Stadium, Sydney Olympic Park
Friday 7 September 2012, kickoff 3:15pm
Live TV: FOX Sports 2
Referee: Grant Atkins; Sideline Officials: Chris Butler and David Ryan; Video Referee: Pat Reynolds

Panthers: 1. Kieran Moss 2. Nicholas Mataia 3. Tony Satini 4. George Jennings 5. Zac Mackay 6. Daniel Foster 7. Toby Evans 8. Sam Hollis 9. Blake South 10. Jack Lee Hang 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Bryce Cartwright 13. Tom Eisenhuth 
Interchange: 14. Chris Knight 15. Corey Carl 16. Chris Smith 17. Reagan Campbell-gillard

Dragons: 1. Adam Quinlan 2. Kayne Brennan 3. Charly Runciman 4. Nathan Green 5. Kyle Martens 6. Todd Ryan 7.Sam Clune 8. Jack Buchanan 9. Craig Garvey 10. Luke Gallagher 11. Ben Musolino 12. Daniel Burke 13. Blake Phillips 
Interchange: 14. Jordan Hay 15. Jared Allen 16. Michael Bullock 17. Kem Seru



1st Qualifying Final :: 1st v 4th
Canterbury-Bankstown Bulldogs v Wests Tigers
ANZ Stadium, Sydney Olympic Park
Friday 7 September 2012, kickoff 5:15pm
Live TV: FOX Sports 2
Referee: Shane Rehm; Sideline Officials: Peter Gough and Jay Farlow; Video Referee: Paul Mellor

Bulldogs: 1. Patrick Templeman 2. Samisoni Ahofono 3. Matthew Fukofuka 4. Edward Murphy 5. Jon Talioe Sila 6. Jaline Graham 7. Moses Mbye 8. Leilani Latu 8. David Klemmer 9. Dean Janda 10. Oliver Gordon 11. Tupou Sopoaga 12. David Minute 13. Paul Carter
Interchange: 14. Gerard McCallum 15. James Ralphs 16. Lachlan Burr 19. Blake Carter 20. Michael Ioapo 21. Lloyd Perrett

Tigers: 1. Kurtis Rowe 2. David Nofoaluma 3. Brad Soe 4. Asipeli Fine 5. Marika Koroibete 6. Matt Mulcahy 7. Jacob Miller 8. Sauaso Sue 9. Ben Saunders 10. Mosese Fotuaika 11. Joel Luani 12. Kyle Lovett 13. Inno Inosesio 
Interchange: 14. Soni Paasi 15. Nathan Brown 16. Brenden Santi 17. Sitaleki Akauola 18. Shane Lalogafau 19. Manaia Rudolph


2nd Elimination Final :: 6th v 7th
South Sydney Rabbitohs v Sydney Roosters
AAMI Park, Melbourne
Saturday 8 September 2012, kickoff 3:15pm
Live TV: FOX Sports 2
Referee: Adam Gee; Sideline Officials: Nathan Smith and Lawrence McDonell; Video Referee: Bernard Sutton

Rabbitohs: 1. Tyrone Phillips 2. Aaron Gray 3. Jordan Tongahai 4. David Sisifa 5. Nick Hedley 6. Blake Matthews 7. Luke Keary (c. 8. George Burgess 9. Apisai Koroisau 10. Jordan Tuiavii 11. Brad Croad 12. Kyle Turner 13. Jesse Roberts 
Interchange: 15. Siosaia Tanginoa 16. Joe Toleafoa 17. Hamish Bryant 20. Brett Jarrett

Roosters: 1. Roger Tuivasa-Sheck 2. Usaia O'Sullivan 3. Curtis Rona 4. Joseph Forrester 5. Paul Rokolati 6. Rhyse Martin 7. Ryley Jacks 8. Dylan Napa 9. Dean Blackman 10. Kane Evans 11. Samisoni Langi 12. Sam Bernstrom 13. Jack Noble 
Interchange: 14. Jason Antonelli 15. Shaquille Blair 16. Tuiala Togitasi 17. John Asiata


2nd Qualifying Final :: 2nd v 3rd
Warriors v Canberra Raiders
Canberra Stadium
Sunday 9 September 2012, kickoff 1:30pm
Live TV: FOX Sports 2
Referee: Gavin West; Sideline Officials: Brendan Wood and Scott Shepherd; Video Referee: Phil Cooley

Warriors: 1. Omar Slaimankhel 2. Peta Hiku 3. Ngani Laumape 4. Ngataua Hukatai 5. David Fusitua 6. Carlos Tuimavave 7. Mason Lino 8. Ligi Sao 9. Siliva Havili 10. Siulongoua Fotofili 11. John Palavi 12. Sio Siua Taukeiaho 13. David Bhana
Interchange: 14. Trent Bishop 15. Toka Likiliki 16. Nathaniel Peteru 17. Albert Vete 18. Viliami Lolohea

Raiders: 1. Jack Ahearn 2. Jonathan Reuben 3. Matthew Allwood 4. Edrick Lee 5. Jeremy Hawkins 6. Anthony Milford 7. Mitchell Cornish 8. Shannon Boyd 9. Ben Picker 10. Jeff Lynch 11. Michael Chee Kam 12. Joe Bradley 13. Hayden Crockett 
Interchange: 14. Mitchell Cronin 15. Jeremy Cropper 16. Tim Sloman 17. Uiti Baker 18. Jordan Worboys



Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?