Toyota Cup Teams - Round 1

Toyota Cup National Youth Competition (Under 20s) Teams - round 1, 2009


Brisbane Broncos V North QLD Cowboys Friday 13 March 2009 17:20 [AEST] - Suncorp Stadium Referee: Chris Butler Touch Judges: Shane Spicer & Greg Watt

Brisbane Broncos 1. Dane Gagai 2. Lyndon Law 3. Joel Koina 4. Dale Copley 5. Tyson Brookes 6. Corey Norman 7. Todd Murphy 8. Tyson Andrews 9. Kurt Baptise 10. Dunamis Lui 11. Tariq Sims 12. Jacob Samoa 13. Guy Ford Interchange: 14. Josh Coyle 15. David Hala 16. Rhys Matsen 17. James Ackerman North QLD Cowboys 1. Sam Bowie 2. Obe Geia 3. Moses Pangai 4. Steven Eliott 5. Mitchell Zornig 6. Ben Cronin 7. Ray Thompson 8. Ronnie Alovili 9. Michael Morgan 10. Dane Hogan 11. Troyden Watene 12. Jack Cooper 13. Tyson Martin Interchange: 14. Wayne Ulugia 15. Chris Faust 16. Shaun Maloney 17. Dylan Smith; Reserves: 18. James Segeyar


Melbourne Storm V St George Illawarra Dragons Friday 13 March 2009 17:20 [AEDT] - Olympic Park, Melbourne Referee: Luke Potter Touch Judges: Brenden Wood & Richard Daizli

Melbourne Storm 1. Gareth Widdop 2. Josh Jerome 3. Sam Joe 4. Rob Rochow 5. Matt Duffie 6. Dane Chisholm 7. Luke Kelly (c) 8. Pulou Vaituutuu 9. James Woolford 10. Jesse Bromwich 11. Brendan Train 12. Fred Makimare 13. Billy Rogers Interchange: 14. Jai Jones-Weigold 15. Blake Leary 16. Andrew Smith 17. Matt Croker; Reserves: 18. Pita Maile St George Illawarra Dragons 1. Henry Raiwalui (c) 2. Kalifa Fai-Fai Loa 3. Dean Whare 4. Kane Linnett 5. Joe Vickory 6. Brock McGarity 7. Beau Henry 8. Wes Suckley 9. Cameron King 10. Ken Edwards 11. Jake Marketo 12. Brad Hudson 13. Clifford Morris Interchange: 14. Thomas Hancock 15. Shannon Wakeman 16. Brock Dunn 17. Nathan Jones


New Zealand Warriors V Parramatta Eels Saturday 14 March 2009 17:15 [NZT] 15:30 [AEST] 14:30 [AEDT] - Mt Smart Stadium Referee: Leon Williamson Touch Judges: NZ Officials

New Zealand Warriors 1. Kevin Locke 2. Thomas Ah Van 3. Rusty Bristow 4. Siuatonga Likiliki 5. Bill Tupou 6. Shaun Johnson 7. Jody Henry 8. Junior Afualo 9. Kurt Kara 10. Luke Laban 11. Michael Afioga 12. Sione Lousi 13. Elijah Taylor (c) Interchange: 14. Gowan Duff 15. Elijah Niko 16. Daniel Palavi 17. Peter Mills; Reserves: 18. Jason Cook Parramatta Eels 1. Domenic Nasso 2. Shaun Cox 3. Brad Graham 4. Taniela Lasalo 5. David Thomas 6. Albert Kelly 7. Daniel Mortimer (c) 8. Kene Te Whata 9. Anthony Mitchell 10. Mitchel Johnson 11. Tim Auremi 12. Rulon Nutira 13. Jason Baiteri Interchange: 14. Joel Latham 15. Ellis James 16. Royce Hura 17. Boyd Brown; Reserves: 18. Lachlan Gowland


Canterbury Bulldogs V Manly Sea Eagles Saturday 14 March 2009 17:15 [AEDT] - ANZ Stadium Referee: Grant Atkins Sideline Officials: David Ryan & Jay Farlow

Canterbury Bulldogs 1. Neenan Simpson 2. Kele Niusere 3. Keresoma Sione 4. Rumone Jackson 5. Joseph So'oalo 6. Rhys Jack 7. Matt Minto 8. Martin Taupau 9. Josh Reynolds (c) 10. Joe Matapuku 11. Tony Mclean 12. Ben James 13. Nathan Dib Interchange: 14. Nehe Milner-Skudder 15. David Harris 16. Ben Shea 17. Paki Afu Manly Sea Eagles 1. William Hopoate 2. Michael Oldfield 3. Matt Grieve 4. Blake Davey 5. John Grey 6. Kieran Foran 7. Daly Cherry-Evans 8. Ilija Radan 9. Brad Bennett 10. Jared Waerea-Hargreaves 11. Michael Tiopira 12. Darcy Lussick 13. Jamie Buhrer (c) Interchange: 14. Scott Blanch 15. Todd Wilson 16. Lama Tasi 17. James Cunningham; Reserves: 18. Liam Higgins 19. David Sheehan 20. Chris Stolk 21. Travis Drought


Cronulla Sharks V Penrith Panthers Saturday 14 March 2009 17:15 [AEDT] - Toyota Stadium Referee: Gavin Morris Touch Judges: Melissa Yates & Jason Walsh Cronulla Sharks 1. Ben Orcher 2. Nathan Stapleton 3. Nick Read 4. Ricky Leutele 5. Cass Aiga 6. Matthew Wright 7 Jason Mcgrady 8. Blake Williamson 9. Lancen Joudo 10. Johnny Mannah 11. Luke Latham (c) 12. Trent Grubb 13. Jake Denford Interchange: 14. John Viiga 15. Jake Anlezark 16. Ahmad Ellaz 17. Shane Pumipi Penrith Panthers 1. Zoram Watene 2. Chris Aunese 3. Ioritana Tuau 4. Lachlan Mussing 5. Michael Fualalo 6. Wade Graham 7. Sam Jones 8. Sam McKendry 9. Joel Romelo 10. Tinirau Arona 11. Daniel Penese (c) 12. Jesse Sene-Lefao 13. Evrett Vaurasi Interchange: 14. Luke Clydesdale 15. Andrew Pritchard 16. Mitchell Cahalane 17. Tim Glasby; Reserves: 18. Stiling Seijka


Gold Coast Titans V Newcastle Knights Sunday 15 March 2009 10:45 [AEST] - Skilled Park Referee: Michael Wise Touch Judges: Justin Eastwood & Tim Rutherford

Gold Coast Titans 1. Jamie Dowling 2. Jy Hitchcox 3. Kevin Gordon 4. Lachlan Creighton 5. Philip Dumelow 6. Jordan Rankin 7. Cody Walker 8. Soisaia Vave 9. Kayne Lawton 10. Shaun Spring 11. Ben Ridge (c) 12. Scott McLennan 13. Steve Gillett Interchange: 14. Chris Bloomfield 15. Kurt Foggo 16. Luke Page 17. Andrew Battese; Reserves: 18. Sebastian Davies 19. Matthew Hundy Newcastle Knights 1. Peter Mata Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?