Toyota Cup Teams - Round 16

Round 16 Toyota Cup National Youth Competition (Under 20s) Team's

Penrith Panthers V Brisbane Broncos Friday June 27th - 5:30pm CUA Stadium Referee: Chris Sutton Sideline Officials: Rickey McFarlane & Melissa Yates

Penrith Panthers 1. Zoram Watene 2. Junior Tia-Kilifi 3. William Isa 4. Chris Ward 5. Sonny Tuigamala 6. Lachlan Coote 7. Joel Romelo 8. Sam McKendry 9. Luke Clydesdale 10. Joel Orton 11. Daniel Penese 12. Michael Leeds 13. Jamie Theoharous (C) Interchange: 14. Shane Blackett 15. Tinirua Arona 16. Tim Glasby 17. James Brown Reserves: 18. Matthew Wright 19. Jared Cannon 20. Jesse Sene-Lefao

Brisbane Broncos 1. Jharal Yow Yeh 2. Mitch Rivett 3. Will Tupou 4. Gerard Beale 5. Brendon Gibb 6. Jared Kahu 7. Ben Hunt 8. Josh McGuire 9. Tom Butterfield 10. Mitchell Dodds 11. Matt Handcock 12. Troyden Watene 13. Alex Glenn (c)

Interchange: 14. Michael Spence 15. Jeremiah Walters 16. Tyson Andrews 17. Leon Panapa Reserves: 18. Guy Ford


Sydney Roosters V Canterbury Bulldogs Friday June 27th - 5:30pm Sydney Football Stadium Referee: Gavin West Sideline Officials: Jason Walsh & Brendon Wood

Sydney Roosters 1. Javarn White 2. Sandor Earl 3. Galu Teo 4. Daniel Randall 5. George Vuna 6. Ben Cronin 7. Tommy Symonds 8. James Tamou 9. Alan Heldsinger 10. Marty Kennedy 11. Dominique Peyroux 12. Dylan Sharp 13. Jerome Leolahi Interchange: 14. Stanley Waqa 15. Andrew Clayton 16. Fanua Fale 17. Matthew Hands

Canterbury Bulldogs 1. Jimmy Fawcett 2. Chevvy Penehoe 3. Sene Tala 4. Jamal Idris 5. Mason Pure 6. Ben Barba 7. Adrian Davis 8. Robert Worsley 9. Nathan Smith 10. Martin Tapau 11. Nathan Benny 12. Daniel Harrison 13. Jake Foster

Interchange: 14. Josh Reynolds 15. Josh Bishop 17. John Kite 19. Paki Afu Reserves: 20. Ben James


Gold Coast Titans V St George Illawarra Dragons Saturday June 28th - 3:30pm Skilled Park Referee: Justin Davis Sideline Officials: Chris Butler & Tim Rutherford

Gold Coast Titans 1. Shannon Walker 2. Kevin Gordon 3. Esi Tonga 4. Jordan Rapana 5. Cameron White 6. Kayne Lawton 7. Jordan Rankin 8. Steve Darby 9. Geoff Holcombe 10. Bodene Thompson 11. Ben Ridge 12. Tom Kingston 13. Ryan Simpkins (c) Interchange: 14. Richard Barrett 15. Soisaia VaVe 16. Jared McCarthy 17. Kingi Akaoula

St George Illawarra Dragons 1. Sam Morath 2. Joe Vickery 3. Kane Linnett 4. Travis Roche 5. Jace Brown 6. Maurice Kennedy 7. John Kennedy 8. Thomas Hancock 9. Daniel Fepuleai 10. Trent Merrin 11. Jake Marketo 12. Brad Hudson 13. Dean Whare Interchange: 14. Rory O'Brien 15. Josh Cochrane 16. Jarrod Thompson 17. Ben Schreiber Reserves: 18. Rhys Cochrane


Manly Sea Eagles V Newcastle Knights Saturday June 28th - 5:30pm Bluetongue Stadium Referee: Matt Cecchin Sideline Officials: Andrew Zapantis & Richard Daizli

Manly Sea Eagles 1. Rhys Wolloghan 2. Bodie O'Connell 3. Mark Page 4. Trent Reilly 5. John Grey 6. Kieran Foran 7. Daly Cherry-Evans 8. Ilija Radan 9. Brad Bennett 10. Jared Waerea-Hargreaves 11. Darcy Lussick 12. Kenny Edwards 13. Zac Bowles Interchange: 14. Jamie Buhrer 15. Michael Tiopira 16. Todd Wilson 17. Inoke Tapaatoutai Reserves: 21. Jai Jones-Wiegold

Newcastle Knights 1. Marty Paulson 2. Peter Mata Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?