Toyota Cup Teams - Round 18

Toyota Cup National Youth Competition (Under 20s) Teams - round 18, 2009


South Sydney Rabbitohs v Penrith Panthers Friday 10 July 2009 17:20 - ANZ Stadium Referee: Luke Potter Sideline Officials: Luke Phillips & Shaun Evans

South Sydney Rabbitohs: 1. Malcolm Webster 2. Josh Mansour 3. Taioalo Vaivai 4. Dylan Farrell 5. Kane Morgan 6. Matthew Mundine 7. Adam Reynolds 8. Jake Shearer 9. Nathan Peats 10. Brad Lupi 11. Brock Molan 12. Brad Takairangi 13. Jason Clark Interchange: 14. John Joseph 15. Aaron Hammett 16. Josh Starling 19. Jack Tulemau; Reserves: 20. Tim Bennett 22. Blake Judd Penrith Panthers: 1. Ben Gilbert 2. Michael Fualalo 3. Ioritana Tuau 4. Lachlan Mussing 5. Jack Twist 6. Stirling Seijka 7. Sam Jones 8. Sam McKendry 9. Luke Clydesdale 10. Tinirau Arona 11. Daniel Penese 12. Jeff Ryan 13. Jesse Sene-Lefao Interchange: 14. Harry Seijka 15. Jake Seaton 17. Tim Glasby 23. Mitchell Cahalane; Reserves: 25. Andrew Pritchard


Newcastle Knights v Canberra Raiders Saturday 11 July 2009 17:15 - Energy Australia Stadium Referee: David Munro Sideline Officials: Adam Gee & Matt Damaso

Newcastle Knights: 1. Johnathon Ford 2. Kevin Naiqama 3. Ryan Lamb 4. Simon Williams 5. Kieran English 6. Ryan Stig 7. Tyrone Roberts 8. George Morseau 9. Byron Fruean 10. Joshua Ailaomai 11. Con Mika (c) 12. Zane Tetevano 13. Ben Wyborn Interchange: 14. Manaia Osborne 15. Cruize Wilson 16. Chris Marlborough 17. Kirran Shearer; Reserves: 18. Angus McHattan Canberra Raiders: 1. James Smart 2. Matt Ward 3. Drury Low 4. Mick Cullen 5. Steve Naughton 6. Mick Picker (c) 7. Sam Williams 8. Mark Appleton 9. Travis Waddell 10. Todd Rheinberger 11. Sam Mataora 12. Mark Nicholls 13. Jarrad Kennedy Interchange: 14. Matt Mcilwrick 15. Mitch Kennedy 16. Dylan Payne 17. Zac Merritt; Reserves: 18. Sami Sauiluma


New Zealand Warriors v Bulldogs Sunday 12 July 2009 13:45 [NZT], 11:45 [AEST] - Mt Smart Stadium Referee: Leon Williamson Sideline Officials: Daniel Caddy & Aaron Keysha

New Zealand Warriors: 1. Jason Cook 2. George Vuna 3. Rusty Bristow 4. Kurt Kara 5. Siuatonga Likiliki 6. Trent Wallace 7. Shaun Johnson 8. Leeson Ah Mau 9. Alehana Mara 10. Luke Laban 11. Matt Robinson 12. Ben Henry 13. Elijah Taylor (c) Interchange: 14. Jarome Kutia 15. Beau King 16. Elijah Niko 17. Michael Afioga Bulldogs: 1. Matt Minto 2. Peter Tuiaso 3. Lachlan Gowland 4. Josh Bishop 5. Chris Taripo 6. Dane Finucane 7. Rhys Jack 8. Martin Taupau 9. Jamie Graham 10. Joseph Matapuku 11. Ben Shea 12. Ben James 13. Nathan Dib Interchange: 15. Shane Pumipi 16. Pakisonasi Afu 17. David Harris 19. Keresoma Sione


St George Illawarra Dragons v Manly Sea Eagles Sunday 12 July 2009 12:45 - WIN Stadium Referee: Adam Devcich Sideline Officials: Chris Sutton & Richard Daizli

St George Illawarra Dragons: 1. Henry Raiwalui 2. Kalifa Fai-Fai Loa 3. Dean Whare 4. Kane Linnett 5. Joe Vickery 6. Kyle Stanley 7. Scott Rosser 8. Shannon Wakeman 9. Mitch Rein 10. Thomas Hancock 11. Jake Marketo (c) 12. Brad Hudson 13. Ken Edwards Interchange: 14. Clifford Morris 15. Warwick Carter 16. Brock Dunn 17. Nathan Jones; Reserves: 18. Wes Suckley Manly Sea Eagles: 1. William Hopoate 2. Mitchell Porter 3. Matt Grieve 4. Blake Davey 5. Josh Portlock 6. Gary Riccardi 7. Daly Cherry-Evans 8. James Cunningham 9. Liam Higgins 10. Lama Tasi 11. Mitch Jowett 12. Darcy Lussick 13. Jamie Buhrer (c) Interchange: 14. Scott Blanch 15. Todd Wilson 16. Magnus Stromquist 17. Jason Annear; Reserves: 18. David Sheehan 19. Cameron Dyer


Gold Coast Titans v Parramatta Eels Monday 13 July 16:45 - Skilled Park Referee: Chris Butler Sideline Officials: Dan Eastwood & Glen Richardson

Gold Coast Titans: 1. Jamie Dowling 2. Lachlan Creighton 3. Dominique Peyroux 4. Guy Borgas 5. Jy Hitchcox 6. Travis Drought 7. Cody Walker 8. Siosaia Vave 9. Kayne Lawton (c) 10. Shaun Spring 11. Kurt Foggo 12. Dominic Walsh 13. Sebastian Davies Interchange: 14. Luke Page 15. Scott McLennan 16. Steve Gillett 17. Ricardo Parata Parramatta Eels: 1. Nathan Gardner 2. Ryan Morgan 3. Domenic Nasso 4. Rory Brien 5. Brad Graham 6. TK Amosa 7. Albert Kelly 8. Mitchell Allgood 9. Anthony Mitchell 10. Mitchel Johnson 11. Taniela Lasalo (c) 12. Royce Hura 13. Jason Baitieri Interchange: 14. Daniel Galati 15. Kene Te Whata 16. Joel Latham 17. Rulon Nutira


BYES: Brisbane Broncos, Cronulla-Sutherland Sharks, Melbourne Storm, North Queensland Cowboys, Sydney Roosters, Wests Tigers

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?