Toyota Cup Teams - Round 7

Toyota Cup 2011 - National Youth Competition
Round 7 (Easter/ANZAC Day) :: April 22, 23, 24, 25

Wests Tigers v Brisbane Broncos
Friday 22 April 2011 (Good Friday), kickoff 5:15pm; Sydney Football Stadium
Referee: Michael Laverty; Touch Judges: Daniel Olford and Matt Damaso

Tigers: 1. Jay Bonnell 2. Faleula Finau 3. Matt Evans 4. Joel Wisbey 5. Limoni Kamuta 6. Curtis Sironen 7. Jacob Miller 8. Neil Begovich 9. Pat Politoni 10. Matt Groat 11. Mason Talolua 12. Shaun Spence 13. Jesse Sue
Interchange: 14. Mosese Fotuaika 15. Sebastian Vourlos 16. Joel Luani 17. Tim Simona
Broncos: 1. Lachlan Maranta 2. Aaron Whitchurch 3. Dane Gagai 4. Jerome Leedy 5. Matthew Berwick 6. Bryce Hegarty 7. Cameron Cullen 8. Stephen Coombe 9. Kurt Baptiste 10. Matt Smith 11. Benn Malley 12. Mitchell Frei 13. Chris Binge
Interchange: 14. Anthony Mullally 15. Daniel Wallace 16. Mboya Adams 17. Waita Setu

Manly-Warringah Sea Eagles v Penrith Panthers
Friday 22 April 2011 (Good Friday), kickoff 5:15pm; Brookvale Oval
Referee: David Munro; Touch Judges: Jay Farlow and Nathan Smith

Sea Eagles: 1. Jorge Taufua 2. Mark Falaniko 3. Josh Portlock 4. Michael McDougall 5. Patrick Patelesio-Sipley 6. Jason Annear 7. Josh Drinkwater 8. Magnus Stromquist (c) 9. James Clout 10. Samiuela Kei 11. Beau Bovis 12. Tim Burrell 13. Jamie Anderson
Interchange: 14. Mitch O'Neill 15. Haami Kerr-Tuaupiki 16. Tane Rapira 17. Justin Lemalu 18. Nathan Cooper
Panthers: 1. Matt Moylan 2. Cameron Miller 3. Nick Mataia 4. Malakai Watene-Zelezniak 5. Andrew Pelasio 6. Blake Austin 7. Harry Seijka 8. Mitch Davis 9. Robbie Mate 10. Simon Gregory 11. Jake Grace 12. Tom Eisenhuth 13. Zion Ahu
Interchange: 14. Sam Hollis 15. Kurt Horton 16. Vaipuna Tia-Kilifi 17. Damien Cook 18. Shaye Moran 19. Josh Butfield

Cronulla-Sutherland Sharks v North Queensland Cowboys
Saturday 23 April 2011 (Easter Saturday), kickoff 3:15pm; Toyota Stadium
Broadcast: LIVE FOX Sports 2 & 2HD
Referee: Jon Stone; Touch Judges: Adam Cassidy and Nick Beashel

Sharks: 1. Callum Tutauha 2. Ali Hijazi 3. Luke Pickerd 4. Stewart Mills 5. Daniel Moroko 6. Penani Manumalealii 7. Chad Townsend (c) 8. Rodney Coates 9. Sam Duggan 10. Teni Waipouri 11. Tyson Frizell 12. Dylan Hill 13. Tyrone Peachey
Interchange: 14. Richard Irwin 15. Fraser Alcock 16. Dane Malone 17. Tyrone Viiga 18. Haydn Peacock
Cowboys: 1. Wayne Ulugia 2. Alex Elisala 3. Kyle Feldt 4. Moses Pangai 5. Zac Santo 6. Michael Parker-Walshe 7. Michael Morgan 8. Jason Taumalolo 9. Jay Lobwein 10. Felise Kaufusi 11. John Koko 12. Chris McLean 13. Daniel Beasley
Interchange: 14. Nathan Norford 15. Chris Grevsmuhl 16. John Puna 17. Callum Haywood

Canterbury-Bankstown Bulldogs v South Sydney Rabbitohs
Saturday 23 April 2011 (Easter Saturday), kickoff 5:15pm; ANZ Stadium
Referee: Chris Sutton; Touch Judges: Phil Henderson and Jimmy Oliveria

Bulldogs: 1. Alister Beale 2. Sam Ahofono 3. Tim Lafai 4. Edward Murphy 5. Daniel Abou-Sleiman 6. Aidan Sezer 7. Tj Taotua 8. Jake Finn 9. Lionel O'mally 10. Justin Toomey-White 11. Paul Carter 12. Josh Jackson 13. Dale Finucane [C]
Interchange: 14. Gerard Mccallum 15. Lachlan Burr 16. Oliver Gordon 21. Michael Ioapo
Rabbitohs
: 1. Tyrone Phillips 2. David Sisifa 3. Arthur Takapu 4. Kieran Vale 5. Liam Mecham 6. Matt Place 7. Shaun Dowie 8. George Burgess 9. Darryl Brennan 10. Brett Jarrett 11. Jack Lee Hang 12. Kyle Turner 13. Adrian Ha'angana (c)
Interchange: 14. Hamish Bryant 15. Alex Hull 17. Apisai Koroisau 21. Jordan Tuiavii

Canberra Raiders v Newcastle Knights
Sunday 24 April 2011, kickoff 11:45am; Canberra Stadium
Broadcast: LIVE FOX Sports 2 & 2HD
Referee: Grant Atkins; Touch Judges: Matt Noyen and David Ryan

Raiders: 1. Nathan Massey 2. Anthony Scott 3. Matthew Allwood 4. Michael Chee Kam 5. Edrick Lee 6. Sami Sauiluma 7. Jack Wighton 8. Shannon Boyd 9. Luke Berkrey 10. Paul Vaughan 11. Hayden Crockett 12. Josh Papalii 13. Tom Murphy
Interchange: 15. Jarred Martin 16. Sheen Lomax 17. Uiti Baker 18. Chris Salway 19. Daley Smith
Knights: 1. Geordie Connelly 2. Chanel Mata'utia 3. Matthew Herman 4. Will Smith 5. Mitch Williams 6. Api Pewhairangi 7. Tyler Sullivan 8. Sam Anderson 9. Chad Redman 10. Kori Barber 11. Nathan Clarke 12. Rodney Mason 13. Ethan Cook (C)
Interchange: 14. Chris Knight 15. Josh Ailaomai 16. Royce Geoffrey 17. Korbin Sims

Parramatta Eels v Gold Coast Titans
Sunday 24 April 2011, kickoff 12:45pm; Parramatta Stadium
Referee: Luke Phillips; Touch Judges: Brenden Wood and Richard Daizli

Eels: 1. Marmin Barba 2. Jacob Gagan 3. Vai Toutou 4. Trent Jennings 5. Chris Ulugia 6. Jason Wehbe 7. Cameron Breust 8. Ava Seumanufagai 9. Daniel Mahoney 10. Peni Terepo 11. Pat O'Hanlon 12. Matthew Eisenhuth 13. Rory Brien (C)
Interchange: 14. Dean Blackman 15. Kyle Fraser 16. Joseph Ualesi 17. PJ Asiata 18. Tim Crellin
Titans: 1. Jordan Rankin 2. Alec Jones 3. Japeth Vaoa 4. Joe Mua 5. Shaun Carney 6. Cory McGrady 7. Sam Irwin 8. Luke Page 9. Matt Srama 10. Mitch Spackman 11. Dylan Hartin 12. Blake Anderson 13. Sam Martin
Interchange: 14. Cale Hobday 15. Titako Sili 16. Tom Dawney 17. Doug Asiata

Sydney Roosters v St George Illawarra Dragons
Monday 25 April 2011 (ANZAC Day), kickoff 1:20pm; Sydney Football Stadium
Referee: Henry Perenara; Touch Judges: Scott Shepherd and Peter Sciberras

Roosters: 1. Henare Wells 2. Asipeli Fine 3. Cheyse Blair 4. Usaia O'Sullivan 5. Chris Taripo 6. Alofa Alofa 7. Ryley Jacks 8. Issac Liu 9. Glenn Dumbrell 10. Kane Evans 11. Ethan Lowe 12. Olomanu Usini 13. Lou Goodwin
Interchange: 14. Sam Bernstrom 15. Nick Eshman 16. Tom Morrison 18. Curtis Rona 19. Dane Atkinson
Dragons: 1. Jarred Boyle 2. Trent Ryan 3. Nathan Green 4. Kane Gillies 5. Ty Grout 6. Mark Asquith 7. Sam Clune 8. Jack Stockwell 9. Scott Rosser 10. Jarrod Thompson (c) 11. Ben Musolino 12. Jack DeBelin 13. Alex McKinnon
Interchange: 14. Ben Petre 15. Jack Buchanan 16. Blake Phillips 17. Michael Bullock

Melbourne Storm v Warriors
Monday 25 April 2011 (ANZAC Day), kickoff 4:45pm; AAMI Park
Referee: Luke Potter; Touch Judges: Ziggy Przeklasa-Adamski and Shane Smith

Storm: 1. Sean Loxley 2. Young Tonumaipea 3. Brayden Wiliame 4. Mahe Fonua 5. Ryan Pooley 6. Matt McGahan 7. Ben Hampton 8. Jarome Wilson 9. Slade Griffin 10. Karl Davies 11. John Leiataua 12. Kirisome Auva'a 13. Kenneath Bromwich
Interchange: 14. Matt Smith 15. Krys Freeman 16. Matt Constantinou 17. Zac Moi Moi 18. Damian Sironen 19. Lucas Grech
Warriors: 1. Omar Slaimankhel 2. Adam Henry 3. James Te Pou 4. Konrad Hurrell 5. Dylan Collier 6. Carlos Tuimavave 7. Jordan Meads 8. Visesio Setefano 9. Eddie Aki 10. Donald Tony 11. Sam Lousi 12. Ben Henry 13. John Palavi
Interchange: 14. Siliva Havili 15. Agnatius Paasi 16. Siulongua Fotofili 17. Sio Siua Taukeiaho 18. Henry Chan-Ting 20. Sosaia Feki
Watch for LIVE and updated scores for Toyota Cup via our Twitter feed - www.twitter.com/leagueunlimited - over the weekend, then our Tuesday Toyota Cup wrap!

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?