Toyota Cup Teams - Round 9

Round 8 Toyota Cup National Youth Competition (Under 20s) Team's

Sydney Roosters V Canberra Raiders Saturday May 10th - 3:15pm Sydney Football Stadium Referee: Gavin Reynolds Touch Judges: Matt Hawkins, Nathan Hill

Sydney Roosters: 1. Jarvarn White 2. Sandor Earl 3. Daniel Randall 4. Ben Jones 5. Alan Heldsinger 6. Tomy Symonds 7. Ben Cronin 8. Stanley Waqa 9. Jake Friend 10. Martin Kennedy 11. Anthony Cherrington 12. Rohan Ahern 13. Ben Murray

Interchange: 14. James Tamou 15. Matthew Hall 16. David Hala 17. Luke Towers

Canberra Raiders 1. Josh Dugan 2. Michael Brophy 3. Jarrod Crocker 4. Justin Carney 5. Steve Naughton 6. Michael Picker 7. Matt Smith 8. Todd Grace 9. Travis Waddell 10. Nick Skinner 11. Joel Thompson 12. Jarrad Kennedy 13. Shaun Fensom (c)

Interchange: 14. Brock Dunn 15. Diego Codyre 16. Andrew Edwards 17. Zac Merritt


Canterbury Bulldogs V Penrith Panthers Saturday May 10th - 5:15pm ANZ Stadium Referee: Steve Lyons Touch Judges: Phil Henderson, Melissa Yates

Canterbury Bulldogs 1. Jimmy Fawcett 2. Tristan Nisbet 3. Heka Nanai 4. Sene Tala 5. Kele Niusere 6. Ben Barba 7. Arana Taumata 8. Malcolm Leaeno 9. Nathan Smith 10. John Kite 11. Harlan Alaalatoa 12. Daniel Harrison 13. Jake Foster

Interchange: 14. Rhys Jack 15. Liam Roach 16. Nathan Benny 17. Josh Bishop Reserves: 19. Jeco Makatoa 20. Ben James 21. Daniel Folkes

Penrith Panthers 1. Lachlan Coote 2. Zoram Watene 3. William Isa 4. Chris Ward 5. Junior Tia Kilifi 6. Wade Graham 7. Luke Clydesdale 8. Bradley Goodwin 9. Masada Iosefa 10. Sam McKendry 11. Tinirau Arona 12. Danie Penese 13. Jamie Theoharous (C)

Interchange: 14. Joel Romelo 15. Guy Hodgins 16. Joel Orton 17. Shane Blackett Reserves: 18. Jesse Sene-Lefao 19. Jared Cannon 20. Tim Glasby


North QLD Cowboys V Cronulla Sharks Saturday May 10th - 5:15pm Dairy Farmers Stadium Referee: Justin Eastwood Touch Judge: Chris Nitso, Josh Kersevani

North QLD Cowboys 1. Sam Bowie 2. Obe Geia 3. Brandon Boor 4. Tyson Martin 5. Steven Beaumont 6. Brady Payne 7. Tom Humble 8. Josh Land 9. Ryan Carr (c) 10. Daniel Vineula 11. Nathan Barraclough 12. Chris Faust 13. Nick Slyney

Interchange: 14. Darren Tonihi 15. Blayne Harling 16. Songhie Tatipata 17. Shaun Maloney Reserves: 18. Joel McCrea 19. Ben Spina

Cronulla Sharks 1. Luke Hume 2. Ben Orcher 3. Nathan Stapleton 4. Kieran Turner 5. Tu'u Maori 6. Sebastian Swain 7. Jarryd Hogan 8. Tohi Leha 9. Luke Letele 10. John Viiga 11. Trent Grubb 12. Jack Bosden 13. Jason Bukuya

Interchange: 14. Troy Adams 15. Bryce Forrest 16. Ben Taefu 17. Lancen Juodo


Brisbane Broncos V Manly Sea Eagles Sunday May 11th - 11:45am Suncorp Stadium Referee: Clayton Sharpe Touch Judge: Shane Spicer, Chris Butler

Brisbane Broncos 1. Josh Hoffman 2. Mitch Rivett 3. Will Tupou 4. Gerard Beale 5. Jharal Yow Yeh 6. Jared Kahu 7. Ben Hunt 8. Josh McGuire 9. Andrew McCullough 10. Josh Coyle 11. Jeremiah Walters 12. Michael Spence 13. Alex Glenn Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?