Toyota Cup Teams - Women in League Round 16

2011 Toyota Cup Under 20's :: National Youth Competition
Round 16 (Women in League Round) :: June 24, 25, 26, 27


Wests Tigers v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Friday 24 June 2011, kickoff 5:15pm; Campbelltown Sports Stadium
Referee: David Munro; Touch Judges: Jay Farlow and Richard Daizli

Tigers: 1. James Tedesco 2. Marika Koroibete 3. David Nofoaluma 4. Limoni Kamuta 5. Faleula Finau 6. Curtis Sironen 7. Matt Evans 8. Neil Begovich (c) 9. Joel Luani 10. Matt Groat 11. Kyle Lovett 12. Mason Talolua 13. Mosese Fotuaika
Interchange: 14. Junior Roqica 15. Sebastian Vourlos 16. Ben Saunders 17. Justin Smith
Bulldogs: 1. Daniel Abou-Sleiman 2. Samisoni Ahofono 3. Timoteo Lafai 4. Ed Murphy 5. Chris Centrone 6. TJ Taotua 7. Jake Fitzpatrick 8. Jake Finn 9. Lionel O'Mally 10. Dale Finucane (c)  11. Tupou Sopoaga 12. Josh Jackson 13. Lachlan Burr
Interchange: 14. Gerard McCallum 16. Judah Lavulo 19. Michael Ioapo 20. Ollie Gordon


Gold Coast Titans v Cronulla-Sutherland Sharks
Saturday 25 June 2011, kickoff 3:15pm; Skilled Park
TV: LIVE on FOX Sports 2 + 2HD
Referee: Nick Morel; Touch Judges: Peter Gough and Tim Rutherford

Titans: 1. Jordan Rankin (c) 2. Alec Jones 3. Japeth Vaoa 4. Hymel Hunt 5. Shaun Carney 6. Matthew Beddow 7. Sam Irwin 8. Luke Page 9. Sam Meskell 10. Lain Windley 11. Nick Harrold 12. Jackson Springer 13. Sam Martin
Interchange: 14. Jordan McLaughlin 15. Sam Ross 16. Lausi'i Taliauli 17. Sam Saville 18. Dylan Hartin
Sharks: 1. Nesiasi Mataitonga 2. Luke Pickerd 3. Callum Tutauha 4. Stewart Mills 5. Daniel Moroko 6. Jake Walsh 7. Penani Manumalealii 8. Fraser Alcock 9. Dane Malone 10. Teni Waipouri 11. Tyson Frizell 12. Duncan Reilly 13. Tyrone Peachey
Interchange: 14. Sione Masima 15. Rodney Coates 16. Michael Lichaa 17. Dylan Hill 18. James Hasson 20. Richard Irwin


Canberra Raiders v Parramatta Eels
Saturday 25 June 2011, kickoff 5:15pm; Canberra Stadium
Referee: Grant Atkins; Touch Judges: Daniel Olford and Nathan Smith

Raiders: 1. Jack Ahearn 2. Jeremy Hawkins 3. Sami Sauiluma 4. Michael Chee Kam 5. Chris Medcalf 6. Ryan Gowing 7. Jack Wighton 8. Shannon Boyd 9. Matt McIlwrick 10. Uiti Baker 11. Paul Vaughan 12. Sheen Lomax 13. Jeff Lynch
Interchange: 14. Ben Picker 15. Jarred Martin 16. Edrick Lee 17. Hayden Crockett 18. Mitch Day 19. Michael Thomas
Eels: 1. Marmin Barba 2. Jacob Gagan 3. Vai Toutai 4. Trent Jennings 5. Chris Ulugia 6. Jason Wehbe 7. Cameron Breust 8. Ava Seumanufagai 9. Daniel Mahoney 10. Peni Terepo 11. Kyle Fraser 12. Matthew Eisenhuth 13. Rory Brien (C)
Interchange: 14. Dean Blackman 15. Toby Key 16. Joseph Ualesi 17. PJ Asiata


Warriors v Melbourne Storm
Sunday 26 June 2011, kickoff 9:45am AEST (11:45am NZ); Mt Smart Stadium
TV: LIVE FOX Sports 2 + 2HD
Referee: Henry Perenara; Touch Judges: Anthony Elliott and Daniel Caddy

Warriors: 1. Omar Slaimankhel 2. Adam Henry 3. Sosaia Feki 4. Konrad Hurrell 5. Dylan Collier 6. Carlos Tuimavave 7. Jordan Meads 8. Siulongua Fotofili 9. Henry Chan-Ting 10. Donald Tony 11. Sam Lousi 12. Ben Henry (c) 13. John Palavi
Interchange: 14. Siliva Havili 15. Sebastine Ikahihifo 16. Ligi Sao 17. Sio Siua Taukeiaho
Storm: 1. Young Tonumaipea 2. Ryan Pooley 3. Brayden Wiliame 4. Mahe Fonua 5. Eddie Fa'amausili 6. Sean Loxley 7. Herschel Gideon 8. Damian Sironen 9. Slade Griffin 10. Matt Constantinou 11. Tohu Harris 12. John Leiataua 13. Kenneath Bromwich
Interchange: 14. Barnabas Tavu'i-Leota 17. Zac Moi Moi 18. Steve Liki 19. Karl Davies


Penrith Panthers v North Queensland Cowboys
Sunday 26 June 2011, kickoff 11:45am; McGrath Foundation Stadium, Penrith
Referee: Mick Laverty; Touch Judges: Ziggy Przeklasa-Adamski and Jimmy Oliveira

Panthers: 1. Clay Robinson 2. Malakai Watene-Zelezniak 3. Tony Satini 4. Jake Butler-Fleming 5. Andrew Pelasio 6. Matthew Moylan 7. Tim Dengate 8. Theodore Stewart 9. Blake South 10. Sam Hollis 11. Jake Grace (c) 12. Tom Eisenhuth 13. Kurt Horton
Interchange: 14. Simon Hawthorne 15. Mitch Davis 16. Damien Cook 17. Tom Romer 18. Dilan Curtis
Cowboys: 1. Wayne Ulugia 2. Kyle Feldt 3. John Koko 4. Moses Pangai 5. Zac Santo 6. Michael Parker-Walshe 7. Michael Morgan 8. Daniel Beasley 9. Alex Elisala 10. Felise Kaufusi 11. Anthony Gadd 12. Jason Taumalolo 13. Chris McLean (c)
Interchange: 14. Nathan Norford 15. Tennyson Elliott 16. Chris Grevsmuhl 17. Nick Dorante 18. Sam Foster 19. Nathan Crowley


Newcastle Knights v Sydney Roosters
Sunday 26 June 2011, kickoff 12:45pm; Ausgrid Stadium
Referee: Adam Gee; Touch Judges: Scott Shepherd and John Wood

Knights: 1. Maipele Morseau 2. Pat Mata'utia 3. James Elias 4. Will Smith 5. Chanel Mata'utia 6. Tom Rouse 7. Kurt Mann 8. Sam Anderson 9. Chad Redman 10. Korbin Sims 11. Matthew Herman 12. Carl Means 13. Ethan Cook (c)
Interchange: 14. Chris Knight 15. Rodney Mason 16. Mitch Williams 17. Tye Alchin 18. Kori Barber
Roosters: 1. Alofa Alofa 2. Chris Taripo 3. Tautau Moga 4. Cheyse Blair 5. Usaia O'Sullivan 6. Jack Littlejohn 7. Ryley Jacks 8. Dylan Napa 9. Glenn Dumbrell 10. Kane Evans 11. Ethan Lowe 12. Sam Bernstrom 13. Nick Ehsman
Interchange: 14. Dane Atkinson 15. Clarrie Moore 16. Brandon Tago 17. Tai Tuivasa


South Sydney Rabbitohs v Brisbane Broncos
Sunday 26 June 2011, kickoff 1:00pm; North Sydney Oval
Referee: Jon Stone; Touch Judges: Lawrence McDonell and Brenden Wood

Rabbitohs: 1. Kieran Vale 2. David Sisifa 3. Reece Jaeger 4. Liam Mecham 5. Jordan Tongahai 6. Apisai Koroisau 7. Kurt French 8. Scott England 9. Darryl Brennan 10. Jack Lee Hang 11. Brett Jarrett 12. Kyle Turner 13. Adrian Ha'angana (c)
Interchange: 14. Hamish Bryant 15. Keliti Vaingalo 16. Blake Matthews 17. Johnathan Valentino
Broncos: 1. Dane Gagai 2. BJ Burgess 3. Dale Copley 4. Matt Berwick 5. David Faamita 6. Bryce Hegarty 7. Louis Frisby 8. Jarrod Wallace 9. Benn Malley 10. Matt Smith 11. Daniel Wallace 12. Mitchell Frei 13. Chris Binge
Interchange: 14. Stephen Coombe 15. Mboya Adams 16. Jake Kelly 17. Rian Diffey


St George Illawarra Dragons v Manly-Warringah Sea Eagles
Monday 27 June 2011, kickoff 4:45pm; WIN Stadium, Wollongong
Referee: Gavin Morris; Touch Judges: Matt Noyen and Nick Beashel

Dragons: 1. David Catterall 2. Kane Brennan 3. Nathan Green 4. Kane Gillies 5. Kyle Martens 6. Todd Ryan 7. Scott Rosser 8. Jack Stockwell 9. Nathan Ford 10. Jarrod Thompson (c) 11. Ben Musolino 12. Jack DeBelin 13. Blake Phillips
Interchange: 14. Tim Moore 15. Jack Buchanan 16. Mark Asquith 17. Jordan Hay 18. Sam Clune
Sea Eagles: 1. Jorge Taufua 2. Mark Falaniko 3. Tyrone Faliuga 4. Michael McDougall 5. Brendan Liaina 6. Alex Taufa 7. Josh Drinkwater 8. Justin Lemalu 9. Luke Vescio 10. Paul Tuigamala 11. Jason Annear 12. Magnus Stromquist (c) 13. Nathan Cooper
Interchange: 14. Taylor Matthews 15. James Clout 16. Beau Bovis 17. Patrick Patelesio-Sipley


Follow us on Twitter for all the latest news! @LeagueUnlimited

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?