XXXX Statewide Score Wrap

  • by QRL
  • April 10 2007 4:49PM

QLD WIZARD CUP Round 4: Tweed Heads 34 d Ipswich 14, Aspley 36 d Souths Logan 18, North Queensland 38 d Easts 18, Norths 24 d Central 18, Redcliffe 16 d Burleigh 14. Wynnum Manly bye. Standings: Redcliffe 8, North Queensland 6, Burleigh 6, Norths 6, Easts 6, Tweed Heads 4, Aspley 4, Wynnum Manly 4, Ipswich 2, Souths Logan 2, Central 0.

FOGS CUP Round 4: Ipswich 42 d Tweed Heads 14, Aspley 16 d Souths Logan 10, Western Districts 20 d Easts 16, Sunshine Coast 30 d Norths 22, Burleigh 16 d Redcliffe 14. Wynnum Manly bye. Standings: Wynnum Manly 8, Ipswich 6, Western Districts 6, Souths Logan 5, Burleigh 4, Easts 4, Aspley 4, Redcliffe 4, Tweed Heads 4, Sunshine Coast 3, Norths 0.

FOGS COLTS CHALLENGE Round 4: Tweed Heads 22 d Ipswich 20, Aspley 22 d Souths Logan 16, Western Districts 20 d Easts 12, Norths 36 d Sunshine Coast 8, Redcliffe 30 d Burleigh 24, Wynnum Manly bye. Standings: Tweed Heads 8, Western Districts 8, Norths 6, Aspley 6, Redcliffe 6, Easts 4, Ipswich 4, Souths Logan 2, Burleigh 2, Wynnum Manly 2, Sunshine Coast 0.

SPOTLESS CLUB CHAMPIONSHIP Standings: Easts 50, Burleigh 46, Redcliffe 44,Norths 42, Ipswich 36, Western Districts 34, Souths Logan 29, Wynnum Manly 28, Tweed Heads 28, Aspley 24, Sunshine Coast 9. * Western Districts and Sunshine Coast field teams in the FOGS grades only.

GOOD GUYS FOLEY SHIELD Round 2: Cairns 54 (Steve Singleton 3, Hezron Murgha 3, Peter Tuccandidgee 2, Shaun McLean 2, Alex Starmer tries; Victor Akiba 3, Peter Tuccandidgee 2 goal) d Mackay 20 (Ben Barba 3, Harley Bicka tries; Ben Barba 2 goals). Standings: Cairns 5, Townsville 5, Mackay 0. Under 19: Cairns 34 d Mackay 18. Standings: Cairns 5, Townsville 5, Mackay 0. Under 17: Cairns 34 d Mackay 24. Standings: Cairns 5, Townsville 4, Mackay 1.

SOUTH EAST QUEENSLAND DIVISION

QLD GROUP CUP (Ipswich) Round 3: Commences April 14 (No fixtures this weekend due to Easter). Standings: Goodna 4, Brothers 4, Laidley 4, Rosewood 2, West End 2, Fassifern 2, South Burnett 2, Redbank Plains 0, Swifts 0, Norths 0.

SMARTLEND CUP (Gold Coast) Round 3: Commences April 14 (No fixtures this weekend due to Easer). Standings: Tugun 4, Nerang 4, Burleigh 4, Southport 2, Gold Coast Cudgen 2, Uni Parkwood 2, Mudgeeraba 2, Ormeau 2, Beaudesert 2, Currumbin Tugun 0, Runaway Bay 0.

QLD WOMENS RL Round 2: No fixtures this weekend due to Easter

XXXX BRISBANE SECOND DIVISION

NORTHSIDE ONE Round 4: Commences April 14 (No fixtures this weekend due to Easter). Standings: Fortitude Valley Juniors 6, Dayboro 6, Sandgate Brighton Gaters 4, Northside Natives 4, Aspley Demons 3, Pine Rivers 2, Ferny Grove 2, Banyo 2, Mitchelton 1, Samford 0. SOUTHSIDE ONE Round 4: Commences April 14 (No fixtures this weekend due to Easter). Standings: Wests Inala 6, Carina 4, Wynnum Manly Juniors 4, Capalaba 3, St Brendans 3, Slacks Creek 3, Redlands 3, Mt Gravatt 2, Souths Juniors 2, Sunnybank 0.

NORTHSIDE TWO Round 4: Commences April 14 (No fixtures this weekend due to Easter). Standings: Deception Bay Bombers 6, Normanby Hounds 6, Deception Bay Juniors 4, Mitchelton 3, Fortitude Valley Juniors 3, Northern Raiders 2, Pine Central Holy Spirit 2, Arana Hills 2, Aspley Demons 0, Burpengary 0.

SOUTHSIDE TWO Round 5: Commences April 14 (No fixtures this weekend due to Easter). Standings: Beenleigh Juniors 8, Carina 6, Logan Brothers 6, Redlands 6, Logan Wanderers 4, Souths Juniors 4, Slacks Creek 4, Wynnum Manly Juniors 2, Mustangs Brothers 0, Rochedale Tigers 0. SOUTHSIDE THREE Round 5: Commences April 14 (No fixtures this weekend due to Easter). Standings: Sunnybank 8, Edens Landing 8, North Stradbroke Island 6, Cannon Hill Stars 4, Wests Inala 4, Browns Plains 4, St Josephs 4, Bulimba Valleys 2, Logan Wanderers 0, Waterford 0.

ALBERT BISHOP SHIELD Round 5: Commences April 14 (No fixtures this weekend due to Easter). Standings: Eastern Suburbs Juniors 8, Wynnum Manly Juniors 6, Sandgate Brighton Gaters 6, Logan Brothers 6, Arana Hills 6, Aspley Demons 0, Sunnybank 0, Souths Juniors 0.

SOUTH EAST QUEENSLAND DIVISION (CONT)

ARTHUR SPARKS SHIELD Round 4: Commences April 14 (No fixtures this weekend due to Easter). Standings: Logan Brothers 6, Wynnum Manly Juniors 4, Eastern Suburbs Juniors 4, Arana Hills 4, Pine Central Holy Spirit 2, Sandgate Brighton Gaters 2, Wests Inala 2

SOUTH WEST DIVISION

WAGNER Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?