TEAMS: NSWRL Canterbury Cup - 2019 Round 18

NSW CCC FC Grad Pos

It's Teamlist Tuesday for Round 18 of the 2019 NSWRL Canterbury Cup! Every Tuesday, the full teams for each #CanterburyCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Canterbury-Bankstown Bulldogs BYE
Mounties BYE
South Sydney Rabbitohs BYE
Wentworthville Magpies BYE

Warriors v Newtown Jets
Sat July 20 2019, 10:00am at Mt Smart Stadium

Warriors
1. Adam Pompey 2. Lewis Soosemea 3. Cole Waaka 4. Blake Ayshford 5. Setu Tu 6. Hayze Perham 7. Adam Keighran 8. Chris Satae 9. Tyler Slade 10. Jackson Frei 11. Taane Milne 12. Ligi Sao 13. Leivaha Pulu 14. Adam Tuimavave-Gerrard 15. Preston Riki 16. Clayton Williams 17. Sean Mullany

Newtown Jets
16. Latrell Schaumkel 2. Sione Katoa 3. Matt Evans 4. Tyrone Phillips 5. Tyla Tamou 6. Luke Poiselli 7. Braydon Trindall 8. Wesley Lolo 17. Grant Garvey 10. Jaimin Jolliffe 11. Teig Wilton 12. Siosifa Talakai 13. Daniel Vasquez 14. Josh Carr 20. Chris Tupou 21. Kayleb Milne 25. Greg Eastwood

Match Officials • Referees: Keiren Irons;Sideline Officials: Chris McMillan, Paki Parkinson;


Penrith Panthers v Newcastle Knights
Sat July 20 2019, 12:45pm at Panthers Stadium

Penrith Panthers
1. Charlie Staines 2. Malakai Watene-Zelezniak 3. Stephen Crichton 4. Brayden McGrady 5. Matheson Johns 6. Matt Burton 7. Shawn Blore 8. Spencer Leniu 9. Reed Izzard 10. Kaide Ellis 11. William Burns 12. Jed Cartwright 13. Hame Sele 14. Pat Hollis 15. Sam McKendry 16. Tyrell Fuimaono 17. Paea Pua

Newcastle Knights
1. Jacob Gagai 2. Kiah Cooper 3. Tex Hoy 4. Mitchell Andrews 5. Toby Marks 6. Chris Randall 7. Bayden Searle 8. Jacob Saifiti 9. Zac Woolford 10. Pasami Saulo 11. Aidan Guerra 12. Brodie Jones 13. Zac Hosking 14. Dylan Lucas 15. Brayden Musgrove 16. Tevita Alifa 17. Jirah Momoisea

Match Officials • Referees: Drew Oultram;Sideline Officials: Adam Reid, Mitchell Stone;


Western Suburbs Magpies v St George Illawarra Dragons
Sun July 21 2019, 1:10pm at Leichhardt Oval

Western Suburbs Magpies
1. Dylan Smith 2. Robert Jennings 3. Zachary Cini 4. Watson Heleta 5. Kane Bradley 6. Max Burey 7. Jock Madden 8. Russell Packer 9. Soni Luke 10. Patrice Siolo 11. Sam McIntyre 12. Robbie Rochow 13. Jack Miller 14. Bilal Maarbani 15. Elia Faatui 19. Radjo Jankovic 20. Dylan Clifford

St George Illawarra Dragons
1. Jai Field 2. Jason Saab 3. Lachlan Maranta 4. Steven Marsters 5. Shaun Sauni-Esau 6. Zeik Foster 7. Adam Clune 8. Jayden Morgan 9. Joe Lovodua 10. Lachlan Timm 11. Charly Runciman 12. Jacob Host 13. Jackson Ford 14. Eli Levido 16. Eddie Blacker 17. Topi Taufa 18. Luke Gale

Match Officials • Referees: Todd Smith, Kasey Badger;Sideline Officials: Ben Teague, Cameron Mitchell;


North Sydney Bears v Blacktown Workers Sea Eagles
Sun July 21 2019, 1:10pm at North Sydney Oval

North Sydney Bears
1. Kieren Moss 2. Matt Ikuvalu 3. Billy Smith 4. James Tuitahi 5. Bernard Lewis 6. Lachlan Lam 7. Brock Lamb 8. Lindsay Collins 9. Sam Verrills 10. Poasa Faamausili 11. Drew Hutchison 12. Thomas Freebairn 13. Max Bailey 14. Bradley Deitz 15. Jerry Key 16. Benjamin Thomas 17. John Tuivaiti 18. Elih Jackson

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Jade Anderson 2. Abbas Miski 3. Dane Aukafolau 14. Tim Simona 5. Tevita Funa 6. Zach Dockar-Clay 7. Kane Elgey 24. Lloyd Perrett 9. Tyler Cassell 10. Andy Saunders 11. Haumole Olakauatu 8. Tony Williams 13. Francis Laloua-Tui 17. Michael Tupou 18. Fred Junior Mauala 20. Alfred Smalley 22. Denzal Tonise

Match Officials • Referees: Damien Briscoe;Sideline Officials: Tim Hannon, John Woods;