NRL TEAM LISTS & LATE MAIL - 2018 Finals Week 2

NRL TP M LOGO 01 STA PITCH POS
Embed from Getty Images

It's Teamlist Tuesday for Week 2 of the 2018 NRL Finals Series! Around 4pm AEST every Tuesday, the full teams & officials for each NRL round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


1st Semi Final
Cronulla-Sutherland Sharks v Penrith Panthers
Fri September 14 2018, 7:40pm at Allianz Stadium

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Valentine Holmes 2. Sosaia Feki 18. Jesse Ramien 4. Ricky Leutele 5. Edrick Lee 6. Matt Moylan 7. Chad Townsend 8. Andrew Fifita 9. Jayden Brailey 10. Matt Prior 11. Luke Lewis 14. Kurt Capewell 13. Paul Gallen 12. Scott Sorensen 15. James Segeyaro 16. Aaron Woods 17. Jayson Bukuya

TEAM NEWS - Wade Graham (ACL, season) is out of the side with Scott Sorensen to start in the back row for him, Kurt Capewell returning on the bench.

24H WARNING - Josh Dugan (shoulder) is ruled out. Jesse Ramien is promoted into the centres while Ava Seumanufagai is the other player cut from the squad.

LATE MAIL - Sorensen switches to the bench with Capewell to start in the back row.

Penrith Panthers
1. Dallin Watene-Zelezniak 2. Josh Mansour 3. Waqa Blake 4. Tyrone Peachey 5. Christian Crichton 6. James Maloney 7. Nathan Cleary 8. Trent Merrin 9. Sione Katoa 10. Reagan Campbell-Gillard 11. Viliame Kikau 12. Isaah Yeo 13. James Fisher-Harris 14. Tyrone May 15. Moses Leota 16. Corey Harawira-Naera 17. James Tamou

TEAM NEWS - No changes.

24H WARNING - Kaide Ellis and Wayde Egan omitted.

LATE MAIL - 1-17.

Officials | Referees: Ashley Klein, Adam Gee;Sideline Officials: Nick Beashel, Chris Sutton;Video Referees: Steve Chiddy, Ben Galea;

Broadcast | FOX League 502 & Nine Network (check local guides)


2nd Semi Final
South Sydney Rabbitohs v St George Illawarra Dragons
Sat September 15 2018, 7:40pm at ANZ Stadium

South Sydney Rabbitohs
1. Alex Johnston 2. Campbell Graham 3. Greg Inglis 4. Dane Gagai 5. Robert Jennings 6. Cody Walker 7. Adam Reynolds 8. Thomas Burgess 9. Damien Cook 10. George Burgess 11. John Sutton 12. Angus Crichton 13. Sam Burgess 14. Hymel Hunt 15. Cameron Murray 16. Jason Clark 17. Dean Britt

TEAM NEWS - No changes

24H WARNING - Braidon Burns & Mark Nicholls omitted.

LATE MAIL - 1-17.

St George Illawarra Dragons
1. Matthew Dufty 2. Nene Macdonald 3. Zac Lomax 4. Timoteo Lafai 5. Jordan Pereira 6. Kurt Mann 7. Ben Hunt 8. James Graham 9. Cameron McInnes 10. Leeson Ah Mau 11. Tyson Frizell 12. Tariq Sims 13. Jack de Belin 14. Jeremy Latimore 16. Blake Lawrie 17. Luciano Leilua 18. Jason Nightingale 19. Jai Field

TEAM NEWS - Gareth Widdop (shoulder) is gone, replaced by Mann in the halves. Sele joins the bench.

24H WARNING - Euan Aitken & Jacob Host omitted.

LATE MAIL - Jai Field replaces Hame Sele on the interchange.

Officials | Referees: Gerard Sutton, Ben Cummins;Sideline Officials: Chris Butler, Brett Suttor;Video Referees: Jared Maxwell, Luke Patten;

Broadcast | FOX League 502 & Nine Network (check local guides)