TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2019 Round 8

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 8 of the 2019 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


St Marys BYE

Glebe Burwood Wolves v Hills District Bulls
Sat May 4 2019, 12:45pm at Henson Park

Glebe Burwood Wolves
1. Latrel Schaumkel 2. Jalen Reweti 3. Tyrone Taukamo 4. Lachlan Stein 5. Pio Nakubuwai 6. Jordan Chongsun 7. Ben Jones 8. Matt Jurd 9. Jackson Garlick 10. Halauafu Lavaka 11. Joseph Rokoqo 12. Kyle Lovett 13. Royce Tout 18. Issac Prokopiou 24. Jaz Flavell 14. Ben Jackson 15. Jyi Seymour

Hills District Bulls
1. Joel Bradford 2. Patiliai Bolea 3. Meimeite Siale 4. Noah Smith 20. Siaosi Keates 6. Nicholas Holliday 7. Harry Siejka 8. Treyvon Leuluai 9. Craig Garvey 10. Timothy Robinson 12. David Baumann 14. Daniel Harrison 23. Mathew Gardner 15. Jayden Griffin 16. Jake Brennan 17. Corey Kurnoth 22. Peni Botiki

Match Officials • Referees: Cameron Paddy;Sideline Officials: Nathan Loveday, Mitchell Stone;


Western Suburbs Magpies v Cabramatta Two Blues
Sat May 4 2019, 1:00pm at Campbelltown Stadium

Western Suburbs Magpies
1. Omar Slaimankhel 2. Samuel Kimi-ioane 20. Jack Gibbons 4. Jeremiah Leasi 5. Isaac Rabuatoka 6. Kieran Wyld 7. Kelsey Coakes 8. Edward Carter 9. Josh Daley 10. Andy Fiagatusa 11. Josh Davis 13. Ahmad Ellaz 12. Harrison Leonard 16. Avia Minute 17. Adrian Haangana 21. Avia Minute 23. Hala Akauola Laula

Cabramatta Two Blues
1. Toa Mata'afa 2. Junior Mapesone 4. Jake Butler-Fleming 15. Jaimon Wormleaton 5. Falakiko Manu 6. Ben Marschke 7. Zac Nicholls 8. Austin Dias 9. Josh Tangitau 10. Jordan Latham 11. Jack Morris 12. Zac Cardassilaris 13. Sam Gorman 14. Ayden Carling 16. Elie El Zakhem 17. Malakai Houma 22. Rhys Armstrong 28. Brandon Finnegan 19. Moses Manu 26. Brock Ilett 27. Justin Frain

Match Officials • Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Tim Hannon, Bradley Kiehne;


Mounties RLFC v Guildford Owls
Sun May 5 2019, 1:00pm at Aubrey Keech Reserve

Mounties RLFC
1. Anthony Layoun 2. Eddy Aiono 3. Roman Ioelu 4. Daniel Roberts 5. Robert Vai 6. Jack Payne 7. Thomas Bartley 8. Mitch Kennedy 9. Sam Duggan 10. Mitch Cahalane 11. Ryan King 12. Jakob Giles 13. Matthew Whitehouse 14. Giordan Patea 15. Zac Greene 16. Elijah Hunt 17. Jarrod Brackenhofer

Guildford Owls
1. Domenic Reardon 2. Daniel Lotu 3. Joshua Camroux 4. Mason Farrell 5. Jared Petero 6. Penani Manumalealii 7. Josh Lewis 8. Joseph Gardiner 9. Jack Wheelhouse 10. Taniela Lasalo 11. Blake Judd 12. Matthew Woods 13. Dylan McKeown 14. David Harris 15. Aaron Grech 16. Jake Ferguson 29. Pifeleti Pifeleti

Match Officials • Referees: Martin Jones;Sideline Officials: Adam Reid, Darian Furner;


Penrith Brothers v Asquith Magpies
Sun May 5 2019, 3:00pm at Hickeys Lane Reserve

Penrith Brothers
1. Ryan Foaese 2. Aparama Vulavou 3. Zac Chong-nee 4. Matthew Whyte 5. Troy Bendell 6. Arthur Crichton 7. Brendan Waters 8. Penita Tuavao 9. Maverick Tweedie 10. Jokatama Dokonivalu 12. Quinn Ma'aelopa 11. Robbie Graham 13. Harrison Coskerie 14. Pati Eni 15. Eddie Faalua 18. Brodie Christopherson 19. Samuel Cookson 20. Jake Tago 21. Jak Cannell 23. Taku Simon

Asquith Magpies
26. Jake Pickering 27. Jacob Samoa 3. Jordon Remfrey 4. Joshua Fraser 5. Michael Pearsall 6. Riley Travers 7. Blake Goodman 8. Atonio Pelesasa 9. Treymaine Brown 10. Will Solway 11. Jackson Williams 12. Jerry Key 13. Magnus Stromquist 14. Jake Attard 15. Matt Place 16. Jake Beetson 17. Sione Tuipolotu

Match Officials • Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Joseph Eid, Cameron Mitchell;


Wentworthville Magpies v Blacktown Workers Sea Eagles
Sun May 5 2019, 3:00pm at Ringrose Park

Wentworthville Magpies
1. Nick Walker 2. Eparama Navale 3. Eli Roberts 4. Liam Mulvihill 5. Charlton Schaafhausen 6. Henry Raiwalui 7. Beau Henry 8. Piki Rogers 9. Dylan Izzard 10. Tekina Vailea 11. Danny Howard 12. Rydge Smith 13. Blake Cook 14. Josh Bermingham 15. Feao Lavemai 16. Nick Okladnikov 17. Adam Spicer

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Shaun Fitzgerald 5. Maile Li 3. Jermaine Mati-leifi 12. John Tohi 2. Obed Karwhin 10. Kurt Aldridge 7. Kamren Cryer 17. Sukamanu Raki 11. Damon Smith 24. Eric Newbigging 18. Michael Tupou 19. Fou Tagilima 8. Rhys Scigliatano 4. Simon Fonua 13. Charles Shepherd 16. Jessie Jackson 22. Kenny Soumpholphakdy

Match Officials • Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: John Woods, Patrick Mackey;