TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2019 Round 5

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 5 of the 2019 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Asquith Magpies BYE

Glebe Burwood Wolves v Mounties RLFC
Sat April 13 2019, 12:45pm at Henson Park

Glebe Burwood Wolves
1. Latrel Schaumkel 2. Pio Nakubuwai 3. Latrell Robinson 4. Lachlan Stein 5. Tyrone Taukamo 6. Jordan Chongsun 7. Ben Jones 8. Matt Jurd 9. Jackson Garlick 10. Brendon Luamanu 11. Joseph Rokoqo 12. Kyle Lovett 13. Royce Tout 14. Mitchel Casson 15. Jaz Flavell 16. Issac Prokopiou 25. Ben Jackson 23. Brock Pelligra

Mounties RLFC
1. Anthony Layoun 2. Eddy Aiono 3. Roman Ioelu 4. Jamin Williams 5. Robert Vai 6. Jack Payne 7. Thomas Bartley 8. Mitch Kennedy 9. Sam Duggan 10. Mitch Cahalane 11. Ryan King 12. Jakob Giles 13. Dan Keir 14. Giordan Patea 15. Matthew Whitehouse 16. Zac Greene 17. Jarrod Brackenhofer

Match Officials • Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Luke Heckendorf, Dean Tyler;


Western Suburbs Magpies v Wentworthville Magpies
Sun April 14 2019, 11:00am at Leichhardt Oval

Western Suburbs Magpies
1. Kieran Wyld 2. Corey Daley 3. Isaac Rabuatoka 20. Jack Gibbons 5. Samuel Kimi-ioane 6. Kelsey Coakes 7. Manaia Rudolph 8. Edward Carter 9. Josh Daley 10. Avia Minute 11. Josh Davis 13. Ahmad Ellaz 12. Harrison Leonard 14. Adrian Haangana 17. Andy Fiagatusa 21. Avia Minute 22. Hala Akauola Laula

Wentworthville Magpies
1. Liam Mulvihill 2. Eparama Navale 3. Eli Roberts 4. Rydge Smith 5. Charlton Schaafhausen 6. Henry Raiwalui 7. Beau Henry 8. Nick Kassis 9. Dylan Izzard 10. Brad Johnson 11. Danny Howard 12. Kieran Hayman 13. Piki Rogers 14. Josh Bermingham 17. Nick Okladnikov 21. Feao Lavemai 24. Mana Aonga

Match Officials • Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Karra-lee Nolan, Daniel Luttringer;


Hills District Bulls v Cabramatta Two Blues
Sun April 14 2019, 3:00pm at Crestwood Oval

Hills District Bulls
1. Mydon Ong 2. Patiliai Bolea 3. Meimeite Siale 4. Brent Rae-millar 5. Christopher Mccoy 6. Nautu'a Masima 7. Harry Siejka 17. Treyvon Leuluai 9. Joel Bradford 16. Timothy Robinson 11. Tom Young 14. Daniel Harrison 23. Mathew Gardner 13. Eton Lindsay 15. Jonathan Mose 18. Nicholas Holliday 19. David Baumann

Cabramatta Two Blues
1. Jaimon Wormleaton 2. Junior Mapesone 4. Jake Butler-Fleming 3. John Olive 5. Falakiko Manu 6. Brandon Finnegan 7. Zac Nicholls 8. Austin Dias 9. Josh Tangitau 10. Brock Ilett 11. Rhys Armstrong 12. Dalton Smith 13. Jack Morris 15. Moses Manu 16. Zac Cardassilaris 18. Tavena Koroisau 20. Justin Frain

Match Officials • Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Lyndsay Packer, Jimmy Oliveira;


Guildford Owls v St Marys
Sun April 14 2019, 3:00pm at McCredie Park

Guildford Owls
1. Jaydn Field 2. Daniel Lotu 3. Joshua Camroux 4. Siua Lapuaho 5. Jared Petero 6. Penani Manumalealii 7. Josh Lewis 8. Dylan McKeown 9. Jack Wheelhouse 10. Taniela Lasalo 11. Matthew Ryan 12. Blake Judd 13. David Harris 21. Robert Longbottom 29. Pifeleti Pifeleti 16. Jake Ferguson 17. Aaron Grech 18. Joseph Gardiner 30. Beni Valu

St Marys
1. Jake Toby 2. Chris Aunese-Scanlan 3. Geoff Daniela 4. Maliko Filino 5. Marli Sini 6. Lazarus Brown 7. Kurt Falls 23. Siosaia Vave 9. Meni Luke 10. Cowen Epere 11. Pat Hollis 12. John Faiumu 13. Dylan Fuad 8. Veta Henry Seumanu 14. Shannan Wood 16. Thomas Romer 17. Ratu Tuisese 18. Allan Fitzgibbon 20. Leonati Feiloakitua

Match Officials • Referees: Clayton Wills;Sideline Officials: Joseph Eid, Joel Mani;


Blacktown Workers Sea Eagles v Penrith Brothers
Sun April 14 2019, 4:00pm at HE Laybutt Sporting Complex

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Shaun Fitzgerald 2. John Tohi 3. Sione Hopoate 5. Maile Li 29. Samaka Isaacs 4. Leva Li 7. Kamren Cryer 21. Fred Junior Mauala 10. Kurt Aldridge 20. Francis Laloua-Tui 11. Fou Tagilima 18. Eric Newbigging 13. Rhys Scigliatano 12. Kenny Soumpholphakdy 17. Sukamanu Raki 19. Kyle Cassel 30. Matthew Hammond

Penrith Brothers
1. Ryan Foaese 2. Aparama Vulavou 4. Matthew Whyte 3. Zac Chong-nee 5. Troy Bendell 6. Arthur Crichton 7. Brendan Waters 8. Penita Tuavao 9. Maverick Tweedie 10. Jokatama Dokonivalu 12. Quinn Ma'aelopa 11. Robbie Graham 13. Harrison Coskerie 14. Pati Eni 15. Eddie Faalua 18. Masi Paulo Fidow 19. Samuel Cookson 20. Jak Cannell 21. Jonah Metuangaaro 22. Brodie Christopherson

Match Officials • Referees: Tim Hannon;Sideline Officials: Tom Cambourn, Ben McMurray;