TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2019 Round 6

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 6 of the 2019 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Wentworthville Magpies BYE

Guildford Owls v Western Suburbs Magpies
Fri April 19 2019, 12:00pm at McCredie Park

Guildford Owls
1. Jaydn Field 2. Daniel Lotu 3. Joshua Camroux 4. Siua Lapuaho 5. Jared Petero 6. Penani Manumalealii 7. Josh Lewis 8. Dylan McKeown 9. Jack Wheelhouse 10. Taniela Lasalo 11. Matthew Ryan 12. Matthew Woods 13. David Harris 29. Pifeleti Pifeleti 15. Aaron Grech 16. Jake Ferguson 18. Joseph Gardiner

Western Suburbs Magpies
1. Kieran Wyld 2. Corey Daley 20. Jack Gibbons 4. Samuel Kimi-ioane 5. Isaac Rabuatoka 6. Kelsey Coakes 7. Manaia Rudolph 8. Edward Carter 9. Josh Daley 10. Andy Fiagatusa 11. Josh Davis 13. Ahmad Ellaz 12. Harrison Leonard 16. Brandan Su'a 17. Adrian Haangana 21. Hala Akauola Laula 22. Avia Minute

Match Officials • Referees: Cameron Paddy;Sideline Officials: John Woods, Luke Heckendorf;


Mounties RLFC v Asquith Magpies
Sat April 20 2019, 3:00pm at Aubrey Keech Reserve

Mounties RLFC
1. Anthony Layoun 2. Eddy Aiono 3. Roman Ioelu 4. Jamin Williams 5. Robert Vai 6. Jack Payne 7. Thomas Bartley 8. Vincent Rennie 9. Sam Duggan 10. Mitch Cahalane 11. Ryan King 12. Jakob Giles 13. Mitch Kennedy 14. Giordan Patea 15. Matthew Whitehouse 16. Daniel Roberts 17. Jarrod Brackenhofer

Asquith Magpies
1. Jake Pickering 2. Jordon Remfrey 3. Jake Beetson 4. Jerry Key 5. Jale Seninawanawa 6. Braeden Batiste 7. Riley Travers 8. Atonio Pelesasa 9. Jake Attard 10. Will Solway 11. Jackson Williams 12. Matt Place 13. Magnus Stromquist 14. Daniel Vasek 15. Justin Lemalu 16. Hayden Mcwilliam 17. Jacob Samoa 18. Shae Jarvis

Match Officials • Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Adam Reid, Tom Stindl;


Cabramatta Two Blues v St Marys
Sat April 20 2019, 5:00pm at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues
1. Toa Mata'afa 2. Junior Mapesone 4. Jake Butler-Fleming 3. Jaimon Wormleaton 5. Falakiko Manu 6. Brandon Finnegan 7. Zac Nicholls 8. Austin Dias 9. Josh Tangitau 10. Moses Manu 11. Rhys Armstrong 12. Zac Cardassilaris 13. Jack Morris 14. Ayden Carling 15. Brock Ilett 19. Sam Radovu 20. Justin Frain

St Marys
1. Zachary Ryan 2. Allan Fitzgibbon 3. Geoff Daniela 4. Maliko Filino 5. Marli Sini 6. Jake Toby 7. Kurt Falls 8. Veta Henry Seumanu 9. Meni Luke 10. Cowen Epere 11. Pat Hollis 12. John Faiumu 13. Anton Iaria 14. Shannan Wood 16. Thomas Romer 18. Chris Aunese-Scanlan 20. Leonati Feiloakitua 22. George Tsikrikas

Match Officials • Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Jimmy Oliveira, Tim Hannon;


Penrith Brothers v Glebe Burwood Wolves
Sun April 21 2019, 3:00pm at Hickeys Lane Reserve

Penrith Brothers
1. Ryan Foaese 2. Aparama Vulavou 4. Matthew Whyte 3. Zac Chong-nee 5. Troy Bendell 6. Arthur Crichton 7. Brendan Waters 8. Penita Tuavao 9. Maverick Tweedie 10. Jokatama Dokonivalu 12. Quinn Ma'aelopa 11. Robbie Graham 13. Harrison Coskerie 14. Pati Eni 15. Eddie Faalua 18. Masi Paulo Fidow 19. Samuel Cookson 20. Jak Cannell 23. Taku Simon

Glebe Burwood Wolves
1. Latrel Schaumkel 2. Jalen Reweti 3. Latrell Robinson 4. Lachlan Stein 5. Pio Nakubuwai 6. Jordan Chongsun 7. Ben Jones 8. Matt Jurd 9. Jackson Garlick 10. Brendon Luamanu 11. Joseph Rokoqo 12. Kyle Lovett 13. Royce Tout 14. Ben Jackson 15. Mitchel Casson 16. Jaz Flavell 17. Issac Prokopiou

Match Officials • Referees: Clayton Wills;Sideline Officials: Lyndsay Packer, Joseph Eid;


Hills District Bulls v Blacktown Workers Sea Eagles
Sun April 21 2019, 3:00pm at Crestwood Oval

Hills District Bulls
1. Mydon Ong 2. Patiliai Bolea 3. Meimeite Siale 4. Brent Rae-millar 5. Noah Smith 6. Nicholas Holliday 7. Harry Siejka 8. Treyvon Leuluai 9. Joel Bradford 10. Timothy Robinson 11. Jonathan Mose 14. Daniel Harrison 23. Mathew Gardner 15. David Baumann 16. Jake Brennan 17. Rhys Walpole 20. Mitch Hyde

Blacktown Workers Sea Eagles
4. Leva Li 2. John Tohi 30. Sione Hopoate 31. Maile Li 29. Obed Karwhin 6. Vieru Mapasone 7. Kamren Cryer 21. Fred Junior Mauala 10. Kurt Aldridge 12. Kenny Soumpholphakdy 11. Fou Tagilima 20. Francis Laloua-Tui 13. Rhys Scigliatano 15. Damon Smith 17. Sukamanu Raki 19. Kyle Cassel 34. Shaun Fitzgerald

Match Officials • Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Joey Butler, Tom Cambourn;