TEAMS: NSWRL Sydney Shield - 2019 Round 18

SydneyShield Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 18 of the 2019 NSWRL Sydney Shield! Every Tuesday, the full teams for each #SydneyShield round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Cabramatta Two Blues v Hills District Bulls
Sat July 20 2019, 3:00pm at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues
1. Tevita Masima 2. Ilaitia Nitiva 3. Anthony Raheb 4. Isiah Tuari 5. Jason Jana 6. Christian Papa 7. Solomon Tomokino 16. Nick Toomata 14. Moo Doh 10. Anzacsemi Aviata 11. Kaylen Miller 12. Tavena Koroisau 13. Samuel McGregor 15. Benjamin Dooley 17. Junior Mapesone 21. Daniel Mati-leifi 28. Auzzie Tuwhangai 18. Keli Legutua 19. Kayne Hudson 20. Ronan King 22. Sione Fakatulolo

Hills District Bulls
1. Michael Cheer 20. Thomas Gibbeson 3. Noah Smith 4. Tevita Piukana 5. Colin Munro 7. Clayton Faulalo 14. Ezra Gibson 23. Aaron Kanaley 9. Mitch Hyde 25. Dion Mooney 13. Jake Lewis 12. Daniel De Vecchis 10. Dean Barron 15. Brendan Starr 16. Will Epere 17. Ethan Le Blanc 22. Mitch Zampetides

Match Officials • Referees: Bradley Kiehne;Sideline Officials: Joel Mani, Patrick Mackey;


Belrose Eagles v Asquith Magpies
Sat July 20 2019, 3:00pm at Lionel Watts Reserve

Belrose Eagles
1. Keia Maino 2. Aaron Fogarty 3. Isaac Kassis 4. Rhys Wolloghan 5. Alec Panetta 6. Jonathon Palau 7. Pita Godinet 10. Luke Haddrick 9. Kurtis Butler 25. Terry Taia 11. Giuseppe Plati 12. Marvin Slavin 13. Damien Lawler 15. Ken Szeremta 16. Brad Meaney 19. Stefano Totidis 23. Warren Butler

Asquith Magpies
1. Jake Pickering 2. Hayden McWilliam 3. Shane Kiel 4. Kenneth Koro 5. Sione Hopoate 6. Zac Nicholls 7. Riley Travers 8. Niko Apelu 9. Peter Nay 10. James Mirceski 11. Sione Tuipolotu 12. Joseph Mau 13. Jacob Samoa 14. Debraska Rikiriki 15. Arthur Melheam 16. Awishkar Gnyawali 17. Robert Afu

Match Officials • Referees: Stephen Bourke;Sideline Officials: Billy Greatbach, Luke Heckendorf;


Wentworthville United v East Campbelltown Eagles
Sun July 21 2019, 1:00pm at Ringrose Park

Wentworthville United
6. Todd Sapienza 1. Troy Black 17. Shaiquan Terekia 11. Josh Tuitupou 12. Skippy Lipano 23. James Boustani 7. Brendan Newton 15. Tekina Vailea 14. Josh Bergamin 8. Solomone Lasalo 18. Valance Harris 13. Josiah Tamasi 10. Inoke Vunipola 3. Dallas King 9. Tyrone Shelley 16. Feao Lavemai 21. Muli Lasalo

East Campbelltown Eagles
1. Shannon Gallant 2. Craig Moustakas 3. Jayke Lealuga-Puhotau 4. Alapati Potifara 5. Amanono Tovio 6. Brett Lahey 77. Edwin Connor 8. Jarryd Eggleton 9. Vince Ripepi 16. Aaron Teraki 10. Mason Talolua 12. Grant Lahey 13. John Da Silva 15. Blake Wells 19. Kobe Chamberlain 20. Thomas Morrison 21. Guy Thompson 18. Dwayne Lemafa

Match Officials • Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Stephen Bourke, Jimmy Oliveira;


St Marys v Guildford Owls
Sun July 21 2019, 1:00pm at St Marys Leagues Stadium

St Marys
1. Daniel Brown 2. Ben Ernest 3. Paranas Bokuik 4. Mose Feilo 5. Jovilisi Natoya 6. William Kitt 7. Dylan White 8. Veta Henry Seumanu 9. Dylan McBain 10. Peter Betros 11. Joel Borg 12. Thomas Romer 13. Tom Skinner 14. Emmanuel Petrus 15. Nitoa Kairau 16. Matthew Filipo 18. Beau Mackey 20. Luke Roseworne

Guildford Owls
1. Jarred Petero 2. Brandan Sly 3. Saimone Lasalo 4. Ashley Brown 5. Leslie Ngaluafe 6. Robert Longbottom 7. Troy Errington 8. Jad Mahmoud 9. Julian King 30. Pifeleti Pifeleti 11. Mohamad Soultan 12. Caleb Paiaka Hunt 13. Yahia Masri 14. Fabian Taufaeteau 15. Lachlan Camroux 16. David Oxley 17. Alec Hobbs

Match Officials • Referees: Clayton Wills;Sideline Officials: Lyndsay Packer, Dean Tyler;


Moorebank Rams v Penrith Brothers
Sun July 21 2019, 3:00pm at Hammondville Oval

Moorebank Rams
1. Jake Horton 2. Shayden Stevens 3. Jacob Winterstein 4. Blake Clayton 5. Tyrone Harding 6. Christian Urso 7. Paul Karaitiana 8. Sua Aiiloilo 9. Brock Hamill 10. Jason Tuulau 11. Murray Sua 12. Mark Griffiths 13. Justin Filo 16. Aiden Aue 19. Kurtis Lamaro 20. Billy Mozer 23. Mosese Pope

Penrith Brothers
1. Bailey Hughes 2. Kitione Vikash 4. Blake McCaffery 3. Nicholas Betar 5. Corey Larosa 6. Aaron Lockwood 7. Cody Smith 8. Gray Viane 9. Warren Smith 10. Taku Simon 11. Matt Tomkins 12. Patrick Hinder 13. Jason Cookson 14. Brad Nolland 15. Pati Eni 16. Bradley Middlebrooke 17. Zach Nuttall

Match Officials • Referees: Tom Cambourn;Sideline Officials: Ben McMurray, Dillian Wells;


Ryde Eastwood Hawks v Sydney University
Sun July 21 2019, 5:00pm at Leichhardt Oval

Ryde Eastwood Hawks
Team list not yet announced.

Sydney University
Team list not yet announced.

Match Officials • Referees: James Vella;Sideline Officials: Paul Eden, Mitchell Currie;