Holden Cup Under 20's - 2017 Finals Week 1

Embed from Getty Images

It's Teamlist Tuesday for Week 1 of the 2017 Holden Cup Under 20's Finals Series! At 4pm AEST every Tuesday, the full teams for each #HoldenCup Finals weekend will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Elimination Final (6 v 7)
Brisbane Broncos v Newcastle Knights Fri September 8 2017, 5:15pm at Allianz Stadium

Brisbane Broncos

1. Corey Allen 2. David Fauid 3. Haydyn O'Hara 4. Gehamet Shibasaki 5. Herbie Farnworth 6. Joshua Fauid 7. Dray Ngatuere-wroe 8. Patty Carrigan 9. Tristan Hope 10. Jai Whitbread 11. Brandon Russell 12. Kotoni Staggs 13. Tyson Smoothy 14. Jaydn Su'a 15. Edward Burns 16. Sam Elliott 17. Clayton Mack 18. Rory Ferguson 19. Gerome Burns 20. Thane Kellermeyer 21. Kobe Hetherington

Newcastle Knights

1. Matt Cooper 2. Mitch Andrews 3. Cory Denniss 4. Heath Gibbs 5. Kainoa Gudgeon 6. Jack Johns 7. Hayden Loughrey 8. Eddy Tuilotolava 9. Nash Birch 10. Matt Cooper 11. Brodie Jones 12. Kurtis Dark 13. Zac Hosking 14. Luke Huth 15. Henry Penn 16. Sam McIntyre 17. Cameron King 18. Viko Puliuvea 19. Dylan Clark 20. Jayden Butterfield 21. Kyle Smith

Match Officials
Referees: Phil Henderson, Keiren Irons;Sideline Officials: Jake Sutherland, James Vella;


Qualifying Final (2 v 3)
Penrith Panthers v St George Illawarra Dragons Sat September 9 2017, 5:00pm at Allianz Stadium

Penrith Panthers

1. Caleb Aekins 2. Daine Laurie 3. Jesse Abbott 4. Richie Munchow 5. Daniel Brown 6. Sam Martin-savage 7. Dean Blore 8. Stefano Hala 9. Wayde Egan 10. Tevita Mapapalangi 11. Reed Izzard 12. J'maine Hopgood 13. Mitch Kenny 14. Ray Maroun 15. Carl Winterstein 16. Jake Brennan 17. Brad Gaut 18. Mitch Revell 19. Meni Luke 20. Vondell Williams-Liolevave 21. Toby Westcott

St George Illawarra Dragons

1. Zac Lomax 2. Steven Marsters 3. Reuban Garrick 4. Matheson Johns 5. Jason Gillard 6. Joe Lovodua 7. Tristan Sailor 8. Stuart Mason 9. Reece Robson 10. Josh Dowel 11. Jackson Ford 12. Jayden Morgan 13. Brayden Gallagher 14. TJ Uele 15. Matt Shepherd 16. Jackson Willis 17. Hayden Lomax 18. Trent Peoples 19. Dylan Morris 20. Tom Angel 21. Dane Francis

Match Officials
Referees: Drew Oultram, Todd Smith;Sideline Officials: Martin Jones, Chris McMillan;


Elimination Final (5 v 8)
North Queensland Cowboys v Manly-Warringah Sea Eagles Sun September 10 2017, 11:15am at Allianz Stadium

North Queensland Cowboys

1. Nathan Traill 2. Michael Carroll 3. Enari Tuala 4. Cody Maughan 5. Murray Taulagi 6. Mitchell Dunn 7. Jake Clifford 8. Connor Luhan 9. Calum Gahan 10. Emry Pere 11. Hiale Roycroft 12. Ryan Lloyd 13. Corey Horsburgh 14. Kyle Paterson 15. Jayden Stephens 16. Kaleb Fuimaono 17. Jack Lote 18. Jack Glossop 19. Sean Mullany 20. Samuel Murphy 21. Logan Bayliss-brown

Manly-Warringah Sea Eagles

1. Jade Anderson 2. Alfred Smalley 3. Tevita Funa 4. Semisi Kioa 5. Bilal Maarbani 6. Tom Wright 7. Kurtis Preece 8. Jaiden Tarrant 9. Manase Fainu 10. Elia Faatui 11. Blake Andrews 12. Josh Martin 13. Haumole Olakau'atu 14. Cade Cust 15. Billy Bainbridge 16. Zaan Weatherall 17. John Tasi Tuivaiti 18. Mark Tepu-smith 19. Keith Titmuss 20. Luke Poiselli 22. Joseph Ma'u

Match Officials
Referees: Adam Cassidy, Joshua McGowan;Sideline Officials: Nathan Loveday, Cameron Paddy;


Qualifying Final (1 v 4)
Cronulla-Sutherland Sharks v Parramatta Eels Sun September 10 2017, 1:30pm at Allianz Stadium

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Will Kennedy 2. Sione Katoa 3. Isaac Lumelume 4. Jesse Ramien 5. Joshua Tuilagi 6. Luke Metcalf 7. Kyle Flanagan 8. Ryan King 9. Blayke Brailey 10. Daniel Vasquez 11. Briton Nikora 12. Josh Carr 13. Billy Magoulias 14. Eddie Faalua 15. James Roumanos 16. Zachary Faulkner 17. Teig Wilton 18. Clayton Uia 19. Fine Kula 20. Jackson Ferris 21. Luke Jurd

Parramatta Eels

1. Anthony Layoun 2. Greg Lelesiuao 3. Noel Aukafolau 4. Noel Aukafolau 5. John Fonua 6. Dean Matterson 7. Troy Dargan 8. Sean Keppie 9. Denzal Tonise 10. Oregon Kaufusi 11. Dylan Clifford 12. Salese Faingaa 13. Ray Stone 14. Reed Mahoney 15. Mitchell Butfield 16. Frank Sale 17. Dylan Brown 18. Tangi Hokai 19. Emosi Alamoti 20. Dom Murphy 21. Nick Okladnikov

Match Officials
Referees: Liam Kennedy, Kasey Badger;Sideline Officials: Damian Brady, Tim Hannon;


0 Comments