NSWRL teams for next round -
Premier League/Jersey Flegg/Jim Beam Cup

  • by NSWRL
  • April 06 2004 12:00AM

ROUND 13 PREMIER LEAGUE:

Bulldog v Sydney Roosters At Telstra Stadium Friday June 5, 2004 Kick Off: 5.10pm

BULLDOGS

1. Nathan BARRY 2. Lipina KAUFUSI 3. Steven HUGHES 4. Cameron PHELPS 5. Matt UTAI 6. Luke YOUNG 7. Brett OLIVER 8. Hutch MAIAVA 9. Marty MITCHELL 10. Adrian RAINEY 11. Daniel HARVEY 12. Daniel CONN 13. Adam BRIDESON

14 Trevor THURLING, 15 Nate MYLES, 16 Matt LAMB, 17 Jarrad HICKEY

ROOSTERS

1. Sam PERRETT 2. Shannon HEGARTY 3. Iosia SOLIOLA 4. Lelea PAEA 5. Gavin LESTER 6. Luke DORN 7. Grant ROVELLI 8. George ROSE 9. Ian HENDERSON 10. Ben HANNANT 11. Lopini PAEA 12. Todd OLLIVIER 13. Steve CROUCH

14 David SHILLINGTON, 15 Richard RUSSELL, 16 Tyrone SMITH, 17 Tevita METUISELA, 18 Aaron MERCER

Wests v Cronulla Campbelltown Stadium Friday June 4, 2004 Kick-Off 7.30pm

WESTS

1. Luke DUFFY 2. Nathan McMAHON 3. Dean COLLIS 4. Ken McGUINNESS (C) 5. Brett ATKINSON 6. Liam FULTON 7. Keiran KERR 8. Chris PATERSON 9. Issac DE GOIS 10. Bryce GIBBS 11. Tere GLASSIE 12. Gray VIANE 13. Nigel PLUM

14 Shane BEYERS, 16 Anthony KIRO, 17 Richard PARKER, 18 Sika TEAUPA, 19 Ray CASHMERE

CRONULLA

1. Hassan SALEH 2. Saia MAKISI 3. Jason KENT 4. Paul FRANZE 5. Dimitri PELO 6. Russell AITKEN 7. Travis BURNS 8. Jason WILLIAMS 9. Kevin KINGSTON 10. Dale NEWTON 11. Mick RUSSO 12. Cameron CIRALDO 13. Daniel DUMAS

14 Shaun WESSEL, 15 Nathan VAGG, 16 Andrew EMELIO, 17 Andrew DALLALANA, 18 Jeremy SMITH

Newtown v Balmain Henson park Saturday 5 June, 2004 Kick-Off 3.00 pm

NEWTOWN

1. Andrew LE BRETON 2. Ben COOK 3. John SINISA 4. Ben VAEAU 5. Seoli HELU 6. David HALL 7. Craig FIELD (C) 8. Daniel MANOUSSO 9. Wade L'ESTRANGE 10. James STOSIC 11. Nelson LOMI 12. Phillip LEULUAI 13. Thomas GEMMELL

14 Chris WILLIAMS, 15 Paul SKINNER

BALMAIN

1. Simon GREALLY 2. Mark FAKAHUA 3. Brett KELLY 4. Luke HESSION 5. Frank SAMIA 6. Luke BRANIGHAN 7. Andrew HENDERSON (C) 8. Jamie SMALL 9. Robbie FARAH 10. Jeff LIMA 11. John WILSON 12. Luke ISAKKA 13. Nick GRAHAM

15 George AZZI, 16 Charlie FARAH

Newcastle v Parramatta Eels Energy Australia Stadium Saturday June 5, 2004 Kick-Off 5.30pm

NEWCASTLE

1. Michael YOUNG 2. Michael FORTIER 3. Russell RICHARDSON 4. Kevin HENDERSON 5. Blake TREMAIN-CANON 6. Bradley TIGHE 7. Scott BRIGGS 8. Daniel TOLAR 9. Jamie FITZGERALD 10. Dane TILSE 11. Blake MUELLER (C) 12. Matthew BARTLETT 13. Mark JAQUES

14 Brendan WORTH, 15 Nathan McLOUGHLIN, 16 Luke MERCER, 17 Chris NOLAN, 18 Trent SALKELD, 19 Daniel SPITERI

PARRAMATTA

1. Joel REDDY 2. Matt GRUSZKA 3. Ben SMITH 4. Wise KATIVERATA 5. Brett ANDERSON 6. Tim SMITH 7. Chris THORMAN 8. Josh CORDOBA 9. James WEBSTER (C) 10. Mal KAUFUSI 11. Ryan HINCHCLIFFE 12. Chris MUCKERT 13. Shane MUSPRATT

14 Steve MOWBRAY, 15 Jim CURTIS, 16 Fuifui MOIMOI, 17 Peter ELLIS, 18 Jeremiah PAI

Dragons v Bears Saturday June 5, 2004 WIN Stadium Kick-Off 5.30pm

DRAGONS

1. Clint GREENSHIELDS 2. Nick YOUNGQUEST 3. Wes NAIQAMA 4. Beau SCOTT 5. Andrew FREW 6. Aaron BEATH 7. Lachlan RUSSELL 8. Bryan NORRIE 9. Aaron GORRELL (C) 10. Michael HENDERSON 11. Stacey KATU 12. Michael HOWELL 13. Ryan POWELL

14 Brett WHITE, 15 David TANGATA-TOA, 16 Jason ELLEM, 17 Wade HUMPHREYS

NORTHS

1. Nathan FERGUSON 2. Clint COURTNEY 3. Christian HILL 4. Namila DAVUI 5. Andrew BEATTIE 6. Tarei McKENZIE 7. Ben BLACK 8. Brad McLEAN 9. Ben FISHER 10. Wayne McDADE 11. Paddy WILLIAMSON 12. Matt MIRABITO 13. Matt THURSTON

14 David LETELE, 15 Damon NOBLE, 16 Tristan RAMSAY, 20 Nathan SMITH

Manly v Cougars Brookvale oval Saturday June 6, 2004 Kick-Off 12.15pm

MANLY

1. Mark LENNON 2. Darren PEACHEY 3. Nick BRADLEY 4. Robert TOSHAK 5. Mitch CREARY 6. J P CHERRY (C) 7. Clint HALDEN 8. Gary WHITE 9. Nathan TUTT 10. Kane CLEAL 11. Dave WARRY 12. Phil MORWOOD 13. Glenn STEWART

14 Jordan MACEY, 15 Steve LACARZE, 16 Sam MURPHY, 17 Paul STEPHENSON

COUGARS

1. Trent CLAYTON 2. Shaun ATA 3. Luke DYER 4. Luke CROSS 5. Damien BLANCH 6. Jono ROLFE 7. Tim MACCAN 8. Peter LEWIS 9. Shannon DONATO 10. Frank PULETUA 11. Matthew POW 12. Richard FA'AOSO 13. David MCLEAN (C)

14 Garrett CROSSMAN, 15 Jesse ROYAL, 16 Ben ROGERS, 17 Aaron BARBA, 18 Brad DOMEK, 19 Glenn SEDWELL

Jersey Flegg Rnd 13 Teams"

Thursday, 3rd June 2004 Western Suburbs v Cronulla At Campbelltown Stadium Friday June 4, 2004 Kick Off: 6.00pm

WESTS

1. Shannon McDONNELL 2. Shannon GALLANT 3. Peter LETT 4. Clayton PARKYNS 5. Justin COVENEY 6. Ryan BORG 7. Rick WISBEY 8. Chris YOUNG 9. Samual HOARE 10. Andrew HAMPSON 11. Nathan WATERS (C) 12. James CORRIGAN 13. Ben ROBERTS

14 Peter MANNION 15 Matthew BRINKWORTH, 16 Rocky TRIMARCHI, 17 Ben WEIR, 18 Chester PASELIO, 19 Abraham PRITCHARD, 20 Fotunuupule AUELUA

CRONULLA

1. Bronx GOODWIN 2. Bryson GOODWIN 3. Stephen ROSS 4. Ben YELAVICH 5. Mitch BROWN 6. Tony CAINE 7. Scott PORTER 8. Michael GREENFIELD 9. Kiel ROBERTS 10. Desai GUPWELL 11. Jardine BOBONGIE 12. Rhys LOVEGROVE 13. Rimini REWETI

14 Jacob SELMES 15 Daniel REHMIE 16 Nick DOIG 17 Chris KERR 18 Josh PICKERD 19 Luke DOUGLAS 21 Kurt PUOHOTAUA

Canberra v St George At Kippax Oval Saturday June 5, 2004 Kick Off 1.00pm

CANBERRA

1. Jade WILLIAMS 2. Jason MOON 3. Adrian PURTELL 4. Luke GRAY 5. Nick FREDERICKS 6. William ZILLMAN 7. James HERBERT 8. Blake HINSCHEN 9. Luke JAY 10. Willie RASTON 11. Steve McLEAN 12. Alex BLAYDEN 13. Glen BUTTRISS

14 Cy LASSCOCK, 15 Kane MORGAN, 16 Keiran WHALLEY, 17 Ryan CARMICHAEL, 18 Scott SMITH, 19 Chad GRINTELL

ST GEORGE

1. Des MADDEN 2. Etuate UAISELE 3. Shaun VIDITO 4. Tony POLITONI 5. Edwin ASOTASI 6. Tim CLAYTON 7. Michael WHATTON 8. Charles LEANO 9. George NADAIRA 10. Sam FAUST (C) 11. Jhi TANNER 12. Chris PERRY 13. Aaron WOOD

14 Peter WAKELY, 15 Justin WOOD 16 Tim NEIL, 17 Soane POLUTELE, 18 Adam TURK, 19 John CRAWFORD 20 Josh ESSEX

Central Coast v Balmain At Mingara Sports Complex Saturday June 5, 2004 Kick Off 1.00pm

CENTRAL COAST

1. Nick LeLOUX 2. Matt REECE 3. David HYDE 4. Joe WILSON 5. Rowan HOPPING 6. Chris MORGAN 7. Mitchell QUINN 8. Wil BULLOCK 9. Matt STOTT 10. Scott WALL 11. David EDWARDS 12. Garnett DONNELLY 13. Brett ECCLESTON (C)

14 Stephen DeFRIES 15 Jack ROBSON 16 Justin MASKILL 17 Villiame NUKU, 18 Chris LYNTON

BALMAIN

1. Dave MARANDO 2. John NASH 3. David PANGAI 4. Sam WARA 5. Jermaine ALBERT 6. Dean CALDWELL 7. Jamie NOWLAND 8. Brock HUNTER 9. Ranald SCHULZ 10. Mick HARPER 11. David GOWER 12. Bryan DICKSON 13. Franco KMET

14 Sean MORRIS 15 Nathan LAVERS, 16 Jamie GRANT 17 Ewen CAMERON 18 Jason CHAPMAN 19 Luke WAHAIPE

Canterbury v Sydney Roosters At Jim Begnell Oval Saturday June 5, 2004 Kick Off 1.00pm

BULLDOGS

1. Ben FARRELL (C) 2. Todd HAYES 3. Filinga FILIGA 4. Dean McGRATH 5. Jamie HENSHAW 6. Matt LAMB 7. Ben GREEN 8. Anthony HADLEY 9. Adam WHITELAW 10. Jarrad HICKEY 11. Chris McGUIRK 12. Tom HABERECHT 13. Darren BROWN

14 Wayne BEH 15 Steve WILLIS 16 Ben SHAW 17 Stan TUITAVAKE, 18 Mitchell CURTAIN-SUTHERLAND

ROOSTERS

1. Troy MALCOLM 2. Casey CONWAY 3. Albert HOPOATE 4. Jermaine ALE 5. McConkie TAUASA 6. Jamie SOWARD (C) 7. Peter TAYLOR 8. Steve MEREDITH 9. Heath L'ESTRANGE 10. Mickey PAEA 11. Ray MOUJALLI 12. Luke FATNOWNA 13. Adam SCHUBERT

14 William TUPOU 15 Michael BURNS 16 Aidan KIRK 17 Luke GORDON

Newcastle v Parramatta At Energy Australia Stadium Saturday June 5, 2004 Kick Off 3.50pm

NEWCASTLE

1. Nathan HINTON 2. Shay LIVERMORE 3. Bradley WALLACE 4. Aaron HARTMANN 5. Matthew COOPER 6. Leigh ABEL 7. Ryan DICKSON 8. Ryan BADGER 9. Nathan BERRY (C) 10. Josh HOULISON 11. Scott PERRIN 12. Luke GRANT 13. Noel TUPOU

14 Kade SNOWDEN, 15 Larry TAUFUA, 16 Michael SCHULTZ, 17 John MONU, 18 James McMANUS

PARRAMATTA

1. Paul MARZELLA 2. Joel ASHER 3. Matt LANTRY 4. Thomas MacGOUGAN 5. Nathan RUSSELL 6. Guy WILLIAMS 7. Blake GREEN 8. Ben TAIA 9. Mathew KEATING 10. Weller HAURAKI 11. Brendan OAKE (C) 12. Nathan ARMIT 13. Brendan HUNT

14 Scott JONES, 15 Wayne BOORER, 16 Jacob O'HANLON, 17 Mark MURPHY, 18 Jesse SHELLEY, 19 Mark HENDY

Manly v Penrith At Brookvale Oval Sunday June 6, 2004 Kick Off 10.45am

MANLY

1. Daniel WATKINS 2. Rob CHAUVETT 3. Sean DALTON 4. Mailangi STYLES 5. Rhys PRITCHARD 6. Brendan CRABB 7. Grant JESSOP 8. Matt AUSTIN (C) 9. Nick NUGENT 10. Dylan MONTGOMERY 11. Adam CUTHBERTSON 12. Isaac SOPOAGA 13. Josh BROWN

14 Tim NICHOLSON, 15 Kieran MEANEY, 16 Chris LOWE, 17 Wade GILMORE, 18 Matt FARTHING

PENRITH

1. Geoff DANIELA 2. Adrian BUXTON 3. Grant PURDON 4. Scott RUSSELL 5. Nathan GILCHRIST 6. Michael CARL 7. Ryan ROLFE 8. John NUUMAALII 9. Paul AITON 10. Luke HARLEN 11. Todd TITMUS 12. Ben POMEROY 13. Micheal BURKE

14 Andrew PEARN, 15 Greg BRAIN, 16 David ARMITSTEAD, 17 Junior MOORS, 18 Jeff LEMON, 19 Matthew FORWOOD, 20 Aaron SWEENEY

Illawarra v North Sydney At WIN Stadium Saturday June 5, 2004 Kick Off 3.50pm

ILLAWARRA

1. Beau RYAN 2. Ray PIATEK 3. Beau SCOTT 4. Stuart PHILPOT 5. Ben JEFFREY 6. Brad DAVIDSON 7. Jamie KEITH 8. Jamie DUNNING 9. Michael YATRAS 10. Aaron HENRY 11. Luke PETTIT 12. James JIMINEZ 13. Michael MURPHY

14 Matt WEBSTER, 15 James KEELAN, 16 Keith JOHNSON, 17 James GREHAN, 18 Scott SABLOWSKI, 19 Sam BURKE, 20 Matt DOCKER

NORTHS

1. John RUSSELL 2. Scott HEAP 3. James DONLAN 4. Sema MATAORA 5. Chris CONDON 6. Brett LAW 7. Justin DIETCH 8. Bobby BRIGHT 9. Tim WOODBINE 10. Cheyne TICKLE 11. Lee TAMAARI 12. Nathan WILSON 13. Mitch FINNIGAN (C)

14 Ina PAPERA, 15 Josh LEWIS, 16 Ben FRYER, 17 Mahana TAI, 18 Michael JOHNSON, 19 Mitch ERICKSON, 20 Tane TUTAKI

Jim Beam Cup Round 11:

Windsor v The Entrance at Windsor Complex Saturday June 5 Kick Off 6.00pm

WINDSOR 1. Chan LY 2. Wales TUTAIA 3. Jeremy LAWLOR 4. Nathan BARNES ( C ) 5. Luke BANNON 6. Ben STEWART 7. Craig TRINDALL 8. Tito NIUMATA 9. Brett FINN 10. Shenelle HAUMONO 11. Danny SWINDELLS 12. Ken WEBB 13. Brent GARRETT

INTERCHANGE 14. John MCKIE 19. Ed MANUEL ( No.19 as only this jumper fits Ed)

Coach: Nathan Barnes

THE ENTRANCE 1. Shaune LAURIE 2. Todd BOLTON 3. Brett BLAKER 4. Mixie LUI 5. Craig ASHTON 6. Gavin WESTWOOD 7. John STRANGE 8. Adam MCEWEN 9. Jamie FORBES 10. Cheyne LENNON 11. Jamie DAVIS 12. Ryan HEY 13. Brian TRITTON

INTERCHANGE 14. Scott HUTCHINSON 15. Steve EKAPATI 16. Eddie ROTIDARA 17. Gordon JONES

Erina v Ourimbah Erina Oval Saturday June 5 Kick Off 3.00 pm

ERINA 1. Ryan CRIBB 2. Tane DUFF 3. Brian REES 4. Adrian JONES 5. Nathan HARDMAN 6. Troy ROBINSON 7. Shane WARD 8. Marc REED 9. Jamie GODDARD ( C ) 10. Shane WOODEN 11. Steve LYONS 12. Aaron HARDMAN 13. Ryan GREGORY

INTERCHANGE 14. Mark MILLER 15. Nigel TOWNSEND 16. Adam BETTS 17. David LOWE

OURIMBAH 1. Justin HILL 2. Joe SWAMY 3. Ryan JOHNSON 4. Gordon GRAFF 5. Shaun ANLEZARK 6. Brad DAVIS 7. Aaron HEREMAIA 8. Matthew PAULSEN 9. Brett RIMMER 10. Michael PAPA 11. Osoua FAAMANU 12. Marty OBORN 13. Robbie TREMBATH

INTERCHANGE 14. Adam CLOSE 15. Tane HENRY 16. Martin KELLY 17. Brett FITZPATRICK

Newtown v Souths Juniors Henson Park Saturday June 5 Kick Off 1.15 pm

NEWTOWN 1. Hamilton HUGHES 2. Joel EDMONDS 3. Wissam EL MASRI 4. Netaini SUKA 5. Rick LYONS 6. Chan LY 7. Clayton SELLINGS ( C ) 8. Dane O'DONNELL 9. Adam BENNETT 10. Saula LA LAGAVESI 11. Frank PERESE 12. Warren WEISS ( C ) 13. Laurie BAMBLETT

INTERCHANGE 14. Joe MURPHY 16. David VIAL 17. Luke ELLIS 18. Thomas MOTUAPUAKA nb: no number 15

SOUTHS JUNIORS 1. Nathan LAI 2. Aaron LAI 3. Dean LODER 4. Aaron AITKEN 5. David WYNYARD 6. Toufic NICHOLAS 7. Anthony FARAH 8. Campbell MCNIVEN 9. Matt HABOJAN 10. Damian PARSON 11. Mat ROOKE 12. Alan DALY 13. Matt MCCONNELL

INTERCHANGE 14. Fred BRIGGS 15. David BUCKLEY 16. Troy BUSBHY 17. Taylor PELENISE

Coach: Bill Grech

Sydney Bulls v Ryde-Eastwood Potts Park Sunday June 6 Kick Off 3.00 pm

SYDNEY BULLS 1. Alan BURNS 2. John KAGI 3. Damien MOSTYN 4. Chris SALEM 5. Wes NAIQAMA 6. Willie GRECH 7. Adam TIPPETT 8. Anthony MANSOUR 9. Nathan DEBARTOLO 10. Jason ASPLETT 11. Chris SMITH 12. David MOFFATT 13. Paul WINTERSTEIN

INTERCHANGE 14. Shane SHACKLETON 15. Travis TOUMA 16. Ryan ASPLET

RYDE-EASTWOOD 1. Keiran MASSEY 2. Michael KASSAB 3. Michael TAKAU 4. Adam FALLON 5. Tony WIGNELL 6. Trent ROBINSON 7. Damien BRAUMANH 8. Luke O'CALLAGHAN 9. Daniel BROWN 10. Jermaine AWAHOU 11. Matt KELLY 12. Greg HILTON 13. Mark MUNDINE

INTERCHANGE: 14. Chris BEASLEY 15. Andrew WHARTON 16. Ryan TRAMONTE 17. Jamie GRIFFITH

Coach: Paul Fletcher

Woy Woy v Cabramatta Woy Woy Oval Sunday June 6 Kick Off 3pm

WOY WOY 1. Adam FORD 2. Eden FANELLI 3. Glen MCLELLAN 4. Martin CARROLL 5. Clint FLANAGAN 6. Aaron MILAN 7. Elton CONNERS 8. Brett LONGSTAFF 9. Corey DUNN 10. Brett LEE 11. Peter COOK 12. Jade MASON 13. Nathan CARR

INTERCHANGE 14. Warwick MATHISON 15. Scott CRYER 16. Troy GOSLETT 17. Robert QUITADAMO

CABRAMATTA 1. Trent CROFT 2. Alex FERARNI 3. Shane BEST 4. Laloa MILFERD 5. David DJUKICH 6. Steve JOLLY 7. Arron FLUKE 8. Marty SEDGWICK 9. Ryan RUSSELL 10. Willie BROWN 11. Casey ELLIS 12. Justin DOYLE 13. Keith HECKENBERG ( C )

INTERCHANGE 14. Jonathon ANDREWS 15. Robbie PAYNE 16. Arron BROWN 17. Nathan EMMS 18. Mick MCBAIN 19. Joeie SAGE

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?