Toyota Cup Teams - Round 10

2011 Toyota Cup Under 20's :: National Youth Competition
Round 10 :: May 13, 14, 15, 16

Canterbury-Bankstown Bulldogs v St George Illawarra Dragons
Friday 13 May 2011, kickoff 5:20pm; ANZ Stadium
Referee: Gavin West; Touch Judges: Daniel Olford and Matt Damaso

Bulldogs: 1. Daniel Abou-Sleiman 2. Sam Ahofono 3. Tim Lafai4. Edward Murphy 5. Chris Centrone 6. Aidan Sezer 7. TJ Taotua 8. Jake Finn 9. Lionel O'Mally 10. Dale Finucane (c) 11. Paul Carter 12. Josh Jackson 13. Lachlan Burr
Interchange:  14. Gerard McCallum 15. Tuppu Sopoaga 16. Oliver Gordon 19. Michael Ioapo
Dragons: 1. David Catterall 2. Evander Cummins 3. Nathan Green 4. Kane Gillies 5. Ty Grout 6. Jarrod Boyle 7. Scott Rosser 8. Jack Stockwell 9. Nathan Ford 10. Jarrod Thompson 11. Ben Musolino 12. Jack De Belin 13. Alex McKinnon
Interchange: 14. Tim Moore 15. Blake Phillips 16. Todd Ryan 17. Michael Bullock

Penrith Panthers v Brisbane Broncos
Friday 13 May 2011, kickoff 5:20pm; Centrebet Stadium
Referee: Adam Gee; Touch Judges: Jay Farlow and John Woods

Panthers: 1. Matthew Moylan 2. Mick Compton 3. Tony Satini 4. Malakai Watene-Zelezniak 5. Andrew Pelasio 6. Blake Austin 7. Harry Seijka 8. Mitch Davis 9. Damien Cook 10. Simon Gregory 11. Jake Grace 12. Tom Eisenhuth 13. Kurt Horton
Interchange: 14. Sam Hollis 16. Vaipuna Tia Kilifi 17. Blake South 20. Josh Butfield 21. Theodore Stewart
Broncos: 1. Dane Gagai 2. Arthur Brown 3. Aaron Whitchurch 4. Daniel Wallace 5. Matthew Berwick 6. Bryce Hegarty 7. Cameron Cullen 8. Jarrod Wallace 9. Kurt Baptiste 10. Matt Smith 11. Benn Malley 12. Mitchell Frei 13. Chris Binge
Interchange: 14. Anthony Mullally 15. Stephen Coombe 16. Jake Ryalls 17. Waita Setu

Melbourne Storm v Canberra Raiders
Saturday 14 May 2011, kickoff 3:15pm; AAMI Park
Broadcast: FOX Sports 2/2HD LIVE
Referee: Gavin Reynolds; Touch Judges: Scott Shepherd and Nathan Smith

Storm: 1. Brayden Wiliame 2. Young Tonumaipea 3. Ryan Pooley 4. Mahe Fonua 5. Denny Solomona 6. Matt McGahan 7. Sean Loxley 8. Jarome Wilson 9. Slade Griffin 10. Karl Davies 11. John Leiataua 12. Kirisome Auva'a 13. Kenneath Bromwich
Interchange: 14. Matt Smith 15. Krys Freeman 16. Damian Sironen 17. Matt Constantinou 18. Zac Moi Moi 19. Josh Jeromea
Raiders: 1. Nathan Massey 2. Chris Medcalf 3. Sami Sauiluma 4. Michael Chee Kam 5. Michael Thomas 6. Jack Wighton 7. Sam Williams 8. Shannon Boyd 9. Matt McIlwrick 10. Jarred Martin 11. Paul Vaughan 12. Josh Papalii  13. Tom Murphy
Interchange: 14. Hayden Crockett 15. Daley Smith 16. Mitch Day 17. Uiti Baker 18. Anthony Scott

South Sydney Rabbitohs v Wests Tigers
Saturday 14 May 2011, kickoff 5:15pm; ANZ Stadium
Referee: David Munro; Touch Judges: David Ryan and Peter Sciberras

Rabbitohs: 1. Tyrone Phillips 2. Reece Jaeger 3. Kieran Vale 4. Liam Mecham 5. Kurt French 6. Shaun Dowie 7. Hamish Bryant 8. Darryl Brennan 9. Brett Jarrett 10. Kyle Turner 11. Jack Lee Hang 12. Adrian Ha'angana 13. Joe Toleafoa
Interchange: 14. Luke Haddrick 15. Scott England 16. Apisai Koroisau
Tigers: 1. Jay Bonnell 2. Faleula Finau 3. Matt Evans 4. Tim Simona 5. Limoni Kamuta 6. Curtis Sironen 7. Jacob Miller 8. Neil Begovich 9. Pat Politoni 10. Matt Groat 11. Mason Talolua 12. Shaun Spence 13. Jesse Sue
Interchange: 14. Mosese Fotuaika 15. Sebastian Vourlos 16. Joel Luani 17. Joel Wisbey 18. Marika Koroibete

North Queensland Cowboys v Parramatta Eels
Saturday 14 May 2011, kickoff 5:15pm; Dairy Farmers Stadium
Referee: Chris Anderson; Touch Judges: Chris Nitso and Shaun Issacs

Cowboys: 1. Wayne Ulugia 2. Alex Elisala 3. Kyle Feldt 4. Moses Pangai 5. Zac Santo 6. Michael Parker-Walshe 7. Michael Morgan 8. Daniel Beasley 9. Jay Lobwein 10. Felise Kaufusi 11. John Koko 12. Jason Taumalolo 13. Chris McLean
Interchange: 14. Nathan Norford 15. Chris Grevsmuhl 16. Anthony Gadd 17. Francis Vuekiso 18. Nathan Crowley 19. Tom Hancoc
Eels: 1. Marmin Barba 2. Jacob Gagan 3. Vai Toutai 4. Trent Jennings 5. Chris Ulugia 6. Jason Wehbe 7. Cameron Breust 8. Ava Seumanufagai 9. Daniel Mahoney 10. Peni Terepo 11. Joseph Ualesi 12. Matthew Eisenhuth 13. Rory Brien (c)
Interchange: 14. Dean Blackman 15. Kyle Fraser 16. Thomas Young 17. PJ Asiata 18. Toby Key

Newcastle Knights v Warriors
Sunday 15 May 2011, kickoff 11:45am; Ausgrid Stadium
Broadcast: FOX Sports 2/2HD LIVE
Referee: Jon Stone; Touch Judges: Lawrence McDonell and Nick Beashel

Knights: 1. Matthew Ireland 2. Chanel Mata'utia 3. Mitch Williams 4. Will Smith 5. Geordie Connelly 6. Api Pewhairangi 7. Tyler Sullivan 8. Rodney Mason 9. Chad Redman 10. Korbin Sims 11. Matthew Herman 12. Carl Means 13. Ethan Cook (c)
Interchange 14. Chris Knight 15. Brendon Simpson 16. Nathan Clarke 17. Sam Anderson
Warriors: 1. Dylan Collier 2. Adam Henry 3. Sosaia Feki 4. James Te Pou 5. Konrad Hurrell 6. Eddie Aki 7. Eko Malu 8. Siulongua Fotofili 9. Henry Chan Ting 10. Donald Tony 11. Samiuela Lousi 12. Ben Henry 13. John Palavi
Interchange: 14. Siliva Havili 15. Agnatius Paasi 16. Vesesio Setefano 17. Toka Likiliki 18. Liligiifo Sao

Cronulla-Sutherland Sharks v Sydney Roosters
Sunday 15 May 2011, kickoff 12:45pm; Toyota Stadium
Referee: Matt Noyen; Touch Judges: Brenden Wood and Richard Daizli

Sharks: 1. Nesiasi Mataitonga 2. Ali Hijazi 3. Callum Tutauha 4. Luke Pickerd 5. Daniel Moroko 6. Penani Manumalealii 7. Chad Townsend (c) 8. Rodney Coates 9. Sam Duggan 10. Teni Waipouri 11. Tyson Frizell 12. Haydn Peacock 13. Tyrone Peachey
Interchange: 14. Richard Irwin 15. Fraser Alcock 16. Dane Malone 17. Dylan Hill 18. Tokerau
Roosters: 1. Henare Wells 2. Usaia O'Sullivan 3. Curtis Rona 4. Cheyse Blair 5. Chris Taripo 6. Jared Allen 7. Ryley Jacks 8. Sam Bernstrom 9. Glenn Dumbrell 10. Kane Evans 11. Ethan Lowe 12. Olomanu Usini 13. Lou Goodwin
Interchange: 14. Tom Morrison 15. Nick Eshman 16. Dane Atkinson 17. DJ Lokeni-Purcell

Gold Coast Titans v Manly-Warringah Sea Eagles
Monday 16 May 2011, kickoff 7:00pm; Skilled Park
Referee: Tim Rutherford; Touch Judges: Peter Anderson and Michael Gordon

Titans: 1. Jordan Rankin 2. Alec Jones 3. Jackson Springer 4. Hymel Hunt 5. Shaun Carney 6. Cory McGrady 7. Sam Irwin 8. Luke Page 9. Matt Srama 10. Lain Windley 11. Nick Harrold 12. Blake Anderson 13. Sam Martin
Interchange: 14. Mitch Spackman 15. Cale Hobday 16. Dylan Hartin 17. Japeth Vaoa 18. Sam Ross
Sea Eagles: 1. Jorge Taufua 2. Mark Falaniko 3. Tyrone Faliuga 4. Josh Portlock 5. Brendan Liaina 6. Alex Taufu 7. James Vaka 8. Magnus Stromquist 9. Luke Vescio 10. Beau Bovis 11. Jason Annear 12. Nathan Cooper 13. Jamie Anderson
Interchange: 14. Ajay Vaivaka 15. Joshua Ingram 16. Justin Lemalu 17. Paul Tuigamala 18. Tane Rapira 19. Tim Burrell

We bring you the best indepedent coverage of Toyota Cup every week - between our Twitter score updates each round, our Toyota Cup Teams you see here today and our exclusive Toyota Cup wrap each week, you won't miss a thing.

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?