Toyota Cup Teams - Round 13

2011 Toyota Cup Under 20's :: National Youth Competition
Round 13 :: June 3, 4, 5, 6


Parramatta Eels v St George Illawarra Dragons
Friday 3 June 2011, kickoff 5:20pm; Parramatta Stadium
Referee: Ziggy Przeklasa-Adamski; Touch Judges: Matt Noyen and Nick Beashel

Eels: 1. Chris Ulugia 2.Jacob Gagan 3. Vai Toutai 4. Trent Jennings 5. Daniel Tupou 6. Marmin Barba 7. Cameron Breust 8. Ava Seumanufagai 9. Daniel Mahoney 10. Peni Terepo 11. Pat O'Hanlon 12. Matthew Eisenhuth 13. Rory Brien (C)
Interchange: 14. Dean Blackman 15. Kyle Fraser 16. Thomas Young 17. PJ Asiata 18. Toby Key
Dragons: 1. David Catterall 2. Evander Cummins 3. Nathan Green 4. Kane Gillies 5. Ty Grout 6. Jarrod Boyle 7. Scott Rosser 8. Jack Stockwell 9. Nathan Ford 10. (c) Jarrod Thompson 11. Ben Musolino 12. Jack De Belin 13. Alex McKinnon
Interchange: 14. Tim Moore 15. Blake Phillips 16. Mark Asquith 17. Michael Bullock

Cronulla-Sutherland Sharks v Brisbane Broncos
Friday 3 June 2011, kickoff 5:20pm; Toyota Stadium
Referee: Brett Suttor; Touch Judges: Daniel Olford and Peter Sciberras

Sharks: 1. Luke Pickerd 2. Zach Rasmussen 3. Callum Tutauha 4. Ali Hijazi 5. Daniel Moroko 6. Jake Walsh 7. Chad Townsend (c) 8. Dylan Hill 9. Sam Duggan 10. Teni Waipouri 11. Hayden Peacock 12. Sione Masima 13. Tyrone Peachey
Interchange: 14. Rodney Coates 15. Fraser Alcock 16. Michael Lichaa 17. Tyrone Viiga 18. Tokerau Raru 19. Dane Malone 20. Penani Manumalealii
Broncos: 1. Dane Gagai 2. Jerome Leedy 3. Aaron Whitchurch 4. Daniel Wallace 5. Matthew Berwick 6. Bryce Hegarty 7. Corey Norman 8. Jarrod Wallace 9. Cameron Cullen 10. Matt Smith 11. Benn Malley 12. Mitchell Frei 13. Chris Binge
Interchange: 14. Anthony Mullally 15. Stephen Coombe 16. Daniel Alvaro 17. David Faamita

Gold Coast Titans v Penrith Panthers
Saturday 4 June 2011, kickoff 3:15pm; Skilled Park, Robina
TV: Live FOX Sports 2 & 2 HD
Referee: Peter Gough; Touch Judges: Nick Morell and Michael Gordon

Titans: 1. Jordan Rankin 2. Alec Jones 3. Shaun Carney 4. Hymel Hunt 5. Japeth Vaoa 6. Cory McGrady 7. Sam Irwin 8. Luke Page 9. Sam Meskell 10. Lain Windley 11. Nick Harrold 12. Jackson Springer 13. Sam Martin
Interchange: 4. Cale Hobday 15. Sam Ross 16. Dylan Hartin 17. Matthew Beddow
Panthers: 1. Matthew Moylan 2. Mick Compton 3. Tony Satini 4. Jake Butler-Fleming 5. Andrew Pelasio 6. (c) Blake Austin 7. Tim Dengate 8. Theodore Stewart 9. Blake South 10. Sam Hollis 11. Jake Grace 12. Tom Eisenhuth 13. Kurt Horton
Interchange: 14. Mitch Davis 15. Vaipuna Tia Kilifi 16. Damien Cook 17. Tom Romer

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Manly-Warringah Sea Eagles
Saturday 4 June 2011, kickoff 5:15pm; ANZ Stadium
Referee: Luke Potter; Touch Judges: Shane Charman and Matt Damaso

Bulldogs: 1. Daniel Abou-Sleiman 2. Sam Ahofono 3. Tim Lafai 4. Ed Murphy 5. Chris Centrone 6. T.J.Taotua 7. Jake Fitzpatrick 8. Jake Finn 9. Lionel O'mally 10. Dale Finucane [C] 11.Tupou Sopoaga 12. Josh Jackson 13. Lachlan Burr
Interchange: 14. Gerard Mccallum 15. Jason Green 16. Oliver Gordon 19. Michael Ioapo 20. Samisoni Langi
Sea Eagles: 1. Jorge Taufua 2. Mark Falaniko 3.    Tyrone Faliuga 4. Michael McDougall 5. Brendan Liaina 6. Alex Taufa 7. James Vaka 8. Magnus Stromquist (c) 9. Ajay Vaivaka 10. Beau Bovis 11. Jason Annear 12. Tim Burrell 13. Jamie Anderson
Interchange:  14. Taylor Matthews 15. Tane Rapira 16. Justin Lemalu 17. Samiuela Kei 18. Nathan Cooper

Sydney Roosters v Warriors
Saturday 4 June 2011, kickoff 5:15pm; Sydney Football Stadium
Referee: Gavin Morris; Touch Judges: Scott Shepherd and John Woods

Roosters: 1. Henare Wells 2. Usaia O'Sullivan 3. Tautau Moga 4. Cheyse Blair 5. Paul Rokolati 6. Jack Littlejohn (c) 7. Ryley Jacks 8. Issac Liu 9. Glenn Dumbrell 10. Kane Evans 11. Ethan Lowe 12. Dane Atkinson 13. Nick Ehsman
Interchange: 14. Sam Bernstrom 15. Jarryd Clarke 16. Kyle Mundine 17. Inoke Vunipola 18. Tom Morrison
Warriors: 1. Omar Slaimankhel 2. Simon Gibson 3. Sosaia Feki 4. Konrad Hurrell 5. Dylan Collier 6. Adam Henry 7. Jordan Meads 8. Siulongua Fotofili 9. Eddie Aki 10. Donald Tony 11. Sam Lousi 12. (c) Ben Henry 13. John Palavi
Interchange: 14. Siliva Havili 15. Sio Siua Taukeiaho 16. Nathaniel Peteru17. Sebastine Ikahihifo 18. Eko Malu

Canberra Raiders v North Queensland Cowboys
Sunday 5 June 2011, kickoff 11:45am; Canberra Stadium
TV: Live FOX Sports 2 & 2 HD
Referee: Phil Henderson; Touch Judges: Michael Laverty and David Ryan

Raiders: 1. Nathan Massey 2. Jeremy Hawkins 3. Sami Sauiluma 4. Joe Bradley 5. Chris Medcalf 6. Ryan Gowing 7. Jack Wighton 8. Shannon Boyd 9. Matt McIlwrick 10. Uiti Baker 11. Sheen Lomax 12. Jeff Lynch 13. Tom Murphy (c)
Interchange: 14. Ben Picker 15. Jarred Martin 16. Paul Vaughan 17. Daley Smith 18. Anthony Scott
Cowboys: 1. Wayne Ulugia 2. Alex Elisala 3. Kyle Feldt 4. Moses Pangai 5. Zac Santo 6. Michael Parker-Walshe 7. Michael Morgan 8. Daniel Beasley 9. Jay Lobwein 10. Felise Kaufusi 11. John Koko 12. Jason Taumalolo 13. (c) Chris McLean
Interchange: 14. Nathan Norford 15. Chris Grevsmuhl 16. Anthony Gadd 17. Nathan Crowley

South Sydney Rabbitohs v Melbourne Storm
Sunday 5 June 2011, kickoff 12:45pm; ANZ Stadium
Referee: Gavin Reynolds; Touch Judges: Shane Rehm and Jay Farlow

Rabbitohs: 1. Kieran Vale 2. David Sisifa 3. Nathan Kavapalu 4. Liam Mecham 5. Jordan Tongahai 6. Apisai Koroisau 7. Kurt French 8. Jordan Tuiavii 9. Darryl Brennan 10. Jack Lee Hang 11. Brett Jarrett 12. Kyle Turner 13. Adrian Ha'angana (c)
Interchange: 14. Hamish Bryant 15. Keliti Vaingalo 16. Arnold Woulf 17. Johnathan Valentino
Storm: 1. Sean Loxley 2. Young Tonumaipea 3. Kirisome Auva'a 4. Mahe Fonua 5. Ryan Pooley 6. Matt McGahan 7. Ben Hampton 8. Jarome Wilson 9. Slade Griffin 10. Karl Davies 11. Tohu Harris 12. Krys Freeman 13. (c) Kenneath Bromwich
Interchange: 14. Herschel Gideon 15. Matt Constantinou 16. Damian Sironen 17. Jesse Parete 20. Matt Smith

Wests Tigers v Newcastle Knights
Monday 6 June 2011, kickoff 4:45pm; Leichhardt Oval, Lilyfield
Referee: Grant Atkins; Touch Judges: Chris Sutton and Nathan Smith

Tigers: 1. Justin Smith 2. Marika Koroibete 3. David Nofoaluma 4. Tim Simona 5. Limoni Kamuta 6. Curtis Sironen 7. Jacob Miller 8. Neil Begovich 9. Pat Politoni 10. Matt Groat 11. Ben Murdoch-Masila 12. Shaun Spence (c) 13. Jesse Sue
Interchange: 14. Mosese Fotuaika 15. Sebastian Vourlos 16. Joel Luani 17. James Tedesco 18. Mason Talolua
Knights: 1. Maipele Morseau 2. Pat Mata'utia 3. Chanel Mata'utia 4. Will Smith 5. Dale Clacherty 6. Tom Rouse 7. Kurt Mann 8. Sam Anderson 9. Chad Redman 10. Korbin Sims 11. Matthew Herman 12. Carl Means 13. Ethan Cook (C)
Interchange: 14. Chris Knight 15. Rodney Mason 16. Ben Roose 17. Tye Alchin

If you're a fan of lower grades, make sure you check out our compiled team lists each week and follow us on Twitter for full scores, results and wraps each week. Our Twitter handle is @LeagueUnlimited - join the revolution today!

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?