Toyota Cup Teams - Round 26

2011 Toyota Cup :: National Youth Competition
Round 26 :: September 2, 3, 4


Newcastle Knights v South Sydney Rabbitohs
Friday 2 September 2011, kickoff 5:20pm; Ausgrid Stadium
Referee: Luke Phillips; Touch Judges: Dan Olford and Scot Murray

Knights:
1. Maipele Morseau 2. Pat Mata'utia 3. James Elias 4. Mitch Williams 5. Chanel Mata'utia 6. Api Pewhairangi 7. Tyrone Roberts 8. Sam Anderson 9. Tyler Sullivan 10. Josh Ailaomai 11. Matthew Herman 12. Ethan Cook (c) 13. Chad Redman
Interchange: 14. Chris Knight 15. Jeremy Ma'a 16. Matt Ireland 17. David Uhi
Rabbitohs:
1. Kieran Vale 2. Paul Lolesio 3. Reece Jaeger 4. Arthur Takapu 5. David Sisifa 6. Apisai Koroisau 7. Kurt French 8. Keliti Vaingalo 9. Darryl Brennan 10. Hamish Bryant 11. Brett Jarrett 12. Kyle Turner 13. Blake Matthews
Interchange: 14. Jordan Tuiavii 15. James Cooper 16. Matt Place 20. Ray Schuster

St George Illawarra Dragons v Penrith Panthers
Friday 2 September 2011, kickoff 5:20pm; WIN Stadium, Wollongong
Referee: Dave Munro; Touch Judges: Liam Nicholls and Matt Hawkins

Dragons: 1. Evander Cummins 2. David Catterall 3. Nathan Green 4. Kane Gillies 5. Kyle Martens 6. Todd Ryan 7. Scott Rosser 8. Jarrod Thompson (c) 9. Mark Asquith 10. Jack De Belin 11. Ben Musolino 12. Daniel Burke 13. Alex McKinnon
Interchange: 14. Cameron King 15. Jack Stockwell 16. Adam Docker 17. Sam Clune
Panthers:
1. Matthew Moylan 2. Mick Compton 3. Malakai Watene-Zelezniak 4. Jake Butler-Fleming 5. Andrew Pelasio 6. Harry Seijka 7. Tim Dengate 8. Simon Gregory 9. Blake South 10. Josh Butfield 11. CJake Grace 12. Vaipuna Tia Kilifi 13. Kurt Horton
Interchange: 14. Simon Hawthorne 15. Dilan Curtis 16. Corey Carl 17. Damien Cook

Warriors v North Queensland Cowboys

Saturday 3 September 2011, kickoff 3:15pm NZ; Mt Smart Stadium
Referee: Henry Perenara; Touch Judges: Daniel Caddy and Anthony Elliott

Warriors: 1. Omar Slaimankhel 2. Adam Henry 3. Sosaia Feki 4. Konrad Hurrell 5. Dylan Collier 6. Carlos Tuimavave 7. Jordan Meads 8. Siulongua Fotofili 9. Eko Malu 10. Donald Tony 11. Sam Lousi 12. Sebastine Ikahihifo 13. Ligi Sao
Interchange: 14. Siliva Havili 15. Agnatius Paasi 16. Nathaniel Peteru 17. Sio Siua Taukeiaho 18. George Maka 20. Honeti Tuha
Cowboys:
1. Wayne Ulugia 2. Kyle Feldt 3. John Koko 4. Moses Pangai 5. Zac Santo 6. Michael Parker-Walshe 7. Michael Morgan 8. Daniel Beasley 9. Alex Elisala 10. Felise Kaufusi 11. Tennyson Elliott 12. Chris McLean (c) 13. Chris Grevsmuhl
Interchange: 14. Nathan Norford 15. Anthony Gadd 16. Jack Svendsen 17. Francis Vuekiso

Cronulla-Sutherland Sharks v Wests Tigers
Saturday 3 September 2011, kickoff 5:15pm; Toyota Stadium
Referee: Adam Gee; Touch Judges: Shane Charman and Kasey Badger

Sharks: 1. Luke Pickerd 2. Ali Hijazi 3. Callum Tutauha 4. Haydn Peacock 5. Daniel Moroko 6. Penani Manumalealii 7. Chad Townsend (c) 8. Rodney Coates 9. Dane Malone 10. Teni Waipouri 11. Tyson Frizell 12. Sione Masima 13. Tyrone Peachey
Interchange: 14. Fraser Alcock 15. Tokerau Raru 16. Michael Lichaa 17. James Hasson 19. Sam Duggan
Tigers:
1. James Tedesco 2. Marika Koroibete 3. Tim Simona 4. Matt Evans 5. David Nofoaluma 6. Curtis Sironen 7. Jacob Miller 8. Neil Begovich 9. Ben Saunders 10. Sebastian Vourlos 11. Mason Talolua 12. Joel Luani 13. Shaun Spence (c)
Interchange: 14. Mosese Fotuaika 15. Taqele Naiyaravaro 16. Pat Politoni 17. Jay Masueli

Gold Coast Titans v Parramatta Eels
Saturday 3 September 2011, kickoff 5:15pm; Skilled Park
Referee: Peter Anderson;    Touch Judges: Liam Kennedy and Belinda Sleeman

Titans: 1. Shaun Carney 2. Lausii Taliauli 3. Japeth Vaoa 4. Hymel Hunt 5. Jackson Springer 6. Alec Jones 7. Matt Beddow 8. Luke Page 9. Sam Meskell 10. Lain Windley 11. Sam Saville 12. Blake Anderson 13. Dylan Hartin
Interchange: 14. Sam Ross 15. Ed Murphy 16. Tom Dawney 17. Sam Irwin
Eels:
1. Marmin Barba 2. Chris Ulugia 3. Jon Pepa 4. Trent Jennings 5. Josh Tuitupou 6. Jason Wehbe 7. Cameron Breust 8. Ava Seumanufagai 9. Daniel Mahoney 10. Peni Terepo 11. Joseph Ualesi 12. Mathew Eisenhuth 13. Rory Brien
Interchange: 14. Nick Follino 15. PJ Asiata 16. Toby Key 17. Kyle Fraser

Canterbury-Bankstown Bulldogs v Canberra Raiders
Sunday 4 September 2011, kickoff 11:45pm; ANZ Stadium
TV: LIVE on FOX Sports 2/2HD;
Referee: Gavin West; Touch Judges: Ryan Jackson and Reece Williams

Bulldogs: 1. Daniel Abou-Sleiman 2. Samisoni Ahofono 3. Josh Portlock 4. Ed Murphy 5. Sean Deaves 6. Jaline Graham 7. Moses Mbye 8. Jake Finn 9. Josh Gill 10. Mitchell McMahon 11. Tupou Sopoaga 12. Josh Jackson 13. Dale Finucane
Interchange: 14. Jake Fitzpatrick 15. TJ Taotua 16. Leilani Latu 19. Ollie Gordon 20. Paul Carter
Raiders:
1. Jack Ahearn 2. Sami Sauiluma 3. Joe Bradley 4. Jack Wighton 5. Chris Medcalf 6. Ryan Gowing 7. Ben Picker 8. Jarred Martin 9. Matt McIlwrick 10. Adam Tangata 11. Paul Vaughan 12. Michael Chee Kam 13. Hayden Crockett
Interchange: 14. Josh Mitchell 15. Simon Lienesch 16. Leonard Winikerei 17. Uiti Baker 18. Edrick Lee 19. Jonathon Reuben

Brisbane Broncos v Manly-Warringah Sea Eagles
Sunday 4 September 2011, kickoff 12:45pm; Suncorp Stadium
Referee: Chris Butler; Touch Judges: John Kennedy and Daniel Griffin

Broncos: 1. Dane Gagai 2. Lachlan Maranta 3. Dale Copley 4. Jerome Leedy 5. Matthew Berwick 6. Louis Frisby 7. Corey Norman 8. Jarrod Wallace 9. Kurt Baptiste (c) 10. Matt Smith 11. Benn Malley 12. Daniel Wallace 13. Mitchell Frei
Interchange: 14. Anthony Mullally 15. Stephen Coombe 16. Bryce Hegarty 17. Chris Binge
Sea Eagles:
1. Mark Falaniko 2. Jack Webster 3. Jamie Anderson 4. Tyrone Faliuga 5. Patrick Patelesio-Sipley 6. Jason Annear 7. Josh Drinkwater 8. Magnus Stromquist (c) 9. Ajay Vaivaka 10. Tane Rapira 11. Beau Bovis 12. Tim Burrell 13. Kasye Greer
Interchange: 14. Nathan Cooper 15. Joseph Napolitano 17. Paul Tuigamala 18. Tim Crellin

Sydney Roosters v Melbourne Storm
Sunday 4 September 2011, kickoff 4:45pm; Sydney Football Stadium
Referee: Gavin Atkins; Touch Judges: Lawrence McDonnell and Richard Daizli

Roosters: 1. Henare Wells 2. Usaia O'Sullivan 3. Cheyse Blair 4. Curtis Rona 5. Paul Rokolati 6. Jack Littlejohn 7. Ryley Jacks 8. Issac Liu 9. Glenn Dumbrell 10. Kane Evans 11. Ethan Lowe 12. Jack Siejka 13. Nick Ehsman
Interchange: 14. Clarrie Moore 15. Adam Brent 16. Brandon Tago 17. Tai Tuivasa
Storm:
1. Denny Solomona 2. Ryan Pooley 3. Kirisome Auva'a 4. Mahe Fonua 5. Young Tonumaipea 6. Matt McGahan 7. Sean Loxley 8. Jarome Wilson 9. Slade Griffin 10. Karl Davies 11. Tohu Harris 12. John Leiataua 13. Kenneath Bromwich (c)
Interchange: 18. Damian Sironen 15. Krys Freeman 16. Jordan McLean 17. Matt Constantinou

All the action for the final round of the NRL is right here at LeagueUnlimited.com! Today you get the teams, tomorrow it's the last regular season Injury & Suspension Report, then Thursday Paul previews all the big clashes! Friday we have Lindsey Cuthbertson dissect that night's blockbusters including the vital Newcastle v South Sydney match-up, then exclusive LIVE score updates all weekend. On Sunday night we'll bring you the full draw for the finals and kick it off all again with NRL teams next Tuesday!
If you don't want to miss a thing - make sure you follow us on TWITTER - @LeagueUnlimited.

Like

Your Two Cents...

No one has commented on this page yet. Why not kick things off?