TEAMS: NSWRL U20 Jersey Flegg Cup - 2019 Round 6

Flegg Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 6 of the 2019 NSWRL U20 Jersey Flegg Cup! Every Tuesday, the full teams for each #JFlegg round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Cronulla-Sutherland Sharks v Penrith Panthers
Thu April 18 2019, 5:20pm at PointsBet Stadium

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Joniah Lualua 2. Jonah Ngaronoa 3. Jenson Taumoepeau 4. Vito Tevaga 5. Josh Delailoa 6. Jayden Millard 7. Angus Ernst 8. Thomas Hazelton 9. Isaac Longmuir 10. Monty Raper 11. Tom Caughlan 12. Tomas Harris 13. Fine Kula 14. Connor Luhan 15. Franklin Pele 16. Jackson Stewart 17. James Russell 18. Jack Boyling 19. Lachlan Scarpelli

Penrith Panthers
1. Daine Laurie 2. Charlie Staines 3. Stephen Crichton 4. Thomas Lofts 5. Mathew Faauila 6. Matt Burton 7. Brendan Hands 8. Spencer Leniu 9. Dylan McBain 10. Brad Gaut 11. Terrell May 12. Shawn Blore 13. J'maine Hopgood 14. Adam Fearnley 15. Jack Quinn 16. Jayden Tanner 17. Ratu Nanovo

Match Officials • Referees: Mitchell Currie;Sideline Officials: Tom Stindl, Cameron Turner;


North Sydney Bears v Newcastle Knights
Fri April 19 2019, 1:15pm at North Sydney Oval

North Sydney Bears
1. Corey Fenning 2. Sean Sabutey 3. Robert Afu 4. Mason Mccarthy 5. Johnny Mitsias 6. Connor Garrety 7. Adam Rizk 8. Arthur Melheam 9. Max Altus 10. Sosia Teakaraanga 11. Lekendrick Mascoe 12. Lennox Whittaker 13. Will Lawson 14. Floyd Tighe 15. Potusa Fuilala 16. Luke Hodge 17. Jubilee Soloa

Newcastle Knights
1. Grant Anderson 2. Toby Marks 3. Bradman Best 4. Tex Hoy 5. Justin Worley 6. Dylan Lucas 7. Bayden Searle 8. Jack Cameron 9. Luke Huth 10. Daniel Ticehurst 11. Ben Talty 12. Ofa Manuofetoa 13. Brandon Russell 14. Nathanael Sasagi 15. Timanu Alexander 16. Kingston Puru 17. Joe Bromage

Match Officials • Referees: Billy Greatbatch;Sideline Officials: Nick Martin, Joel Mani;


Canterbury-Bankstown Bulldogs v South Sydney Rabbitohs
Fri April 19 2019, 2:00pm at ANZ Stadium

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Declan Casey 2. Frank Kuresa 3. Jake Averillo 4. Isaiah Tass 5. Blake Clayton 6. Alex Seve 7. Paul Karaitiana 8. Daniel Sakisi 9. Zac Hetherington 10. Penisimani Teaupa 11. Matt Doorey 12. Murray Sua 14. Ryan Gray 15. D. Seumanutafa 16. Sua Aiiloilo 17. Justin Filo 17. Justin Filo

South Sydney Rabbitohs
1. James Tautaiolefua 2. Volkan Er 3. Nick Mougios 4. Tallis Angianga 5. Kane Allan 6. Marc Zaurrini 7. Blake Taaffe 8. Luke Bain 9. Josh Cook 10. Aidan Manowski 11. Maila Chan-Foon 12. Matthew French 13. Ky Rodwell 14. Brock Gardner 15. Augustine Stowers 16. Lachlan Gale 18. Jack Frasca

Match Officials • Referees: Ben McMurray;Sideline Officials: Mitchell Currie, Charlie Suters;


Victoria Thunderbolts v Sydney Roosters
Fri April 19 2019, 3:30pm at Goschs Paddock

Victoria Thunderbolts
1. Troy Hanita-paki 2. Christopher Schwalger 3. Jacob Cordtz 4. Dean Ieremia 5. Uala Salia 6. Saimone Ahomana 7. Trent Toelau 8. Nicholas Flocas 9. Tangatta Teroi 10. Jordin Leiu 11. Mali Lepou 12. Matt Stimson 13. Kayleb Milne 14. K. Niutili-schmidt 15. Gio Kubik 16. Brandon Pritchard 19. Ryan Wescombe 20. John Salatielu

Sydney Roosters
1. Bayleigh Bentley-hape 5. Kyle Wilson 4. Ethan O'neill 3. William Woolley 2. Cameron Hall 6. Zane Harris 7. Harrison Edwards 8. Daniel Fifita 9. Freddy Lussick 10. Geordie Brand 11. Jake Kambos 12. Luca Moretti 13. Elih Jackson 14. Tyrell Neiufi 15. Stanley Malae 16. Hugo Patterson 17. Jake O’Meley 20. Malachai Retchford

Match Officials • Referees: Dave Basham;Sideline Officials: Scott Grady, Roger Reeves;


Parramatta Eels v Wests Tigers
Sat April 20 2019, 1:00pm at New Era Stadium

Parramatta Eels
1. Haze Dunster 2. Solomone Naiduki 3. William Kei 4. Sione Fonua 5. Taufa Afu 6. Joseph Taipari 7. Bailey Biondi-Odo 8. Bruce Ward 9. Kyle Schneider 10. Aitasi Matautu 11. Joseph Small 12. Lachlan Poko 13. Arron Shelford 14. Jayden Yates 15. Jack Jordan 16. Dallas King 17. James Porter 18. Tyler Tuigamala

Wests Tigers
1. Logan Dillon 2. Liam Scolari 3. Zachary Cini 4. Curtis Wilson 5. Shondre Lee-Silva 6. Gus Garzaniti 7. Jock Madden 8. Mavoni Tuifua 9. Ruatapu Ngatikaura 10. Henry Lealuga-Puhotau 11. Billy Stapleton 12. Ben Seufale 13. Lucas Castle 14. Ray Jankovic 15. Jordan Main 16. Sione Tupou 17. Felix Smith 18. Senn Kane 20. Bryn Callaghan

Match Officials • Referees: Bradley Kiehne;Sideline Officials: Ben McMurray, Paul Eden;


St George Illawarra Dragons v Manly-Warringah Sea Eagles
Sat April 20 2019, 1:45pm at Michael Cronin Oval

St George Illawarra Dragons
1. Cody Ramsey 2. Sam McCann 3. Tyler Moon 4. Jiye Ellis 5. Jason Saab 6. Jake Brisbane 7. Blair Grant 8. Bailey Dickinson 9. Blake Barbuto 10. Matthew Nicholson 11. Luke Gale 12. Matthew Delbanco 13. Shalom O’Ofou 14. Jalal Bazzaz 15. Hudson Spicer 16. Ethan George 17. Tyran Wishart 18. Bailey Antrobus

Manly-Warringah Sea Eagles
1. Roland Podesta 2. Semi Naisevunivai 3. Max Lehmann 4. Ben Gleeson 5. Simione Afeaki 6. Zaan Weatherall 7. Hyrum Wichmann 8. Michael Fenn 9. Max Barry 10. Mark Tepu-smith 11. Sean Vaivelata 12. Finn Heath 13. Mosese Faeamani 14. Zac Butler 15. Neihana Oldham 16. Raff Letoi 17. Kyle Cassel

Match Officials • Referees: Dillian Wells;Sideline Officials: Cameron Turner, Karra-lee Nolan;


Canberra Raiders v Warriors
Sun April 21 2019, 11:45am at GIO Stadium Canberra

Canberra Raiders
Team list not yet announced.

Warriors
1. William Fakatoumafi 2. Emanuel Tuimavave-gerrard 3. Patrick Elia 4. Kayal Iro 5. Harley Maynard 6. Paul Turner 7. Sione Moala 8. Wesley Veikoso 9. Sean Mullany 10. Phillip Makatoa 11. Brody Tamarua 12. Tom Ale 13. Tyler Slade 14. Casey Smith 15. Isaiah Vagana 16. Jyris Glamuzina 17. Neyla Masima 18. Temple Kalepo

Match Officials • Referees: Stephen Bourke;Sideline Officials: Benjamin Seppala, Elijah Fernance;