TEAMS: NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup - 2019 Finals Week 2

UNE HMatts

It's Teamlist Tuesday for Finals Week 2 of the 2019 NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup! Every Tuesday, the full teams for each #HMatts round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Semi Final
Canterbury-Bankstown Bulldogs v Balmain Tigers
Fri April 19 2019, 10:00am at Netstrata Jubilee Stadium

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Pharell Zimmerman 2. Anthony Baptista 3. Natrell Tawa 4. Paul Alamoti 5. Turoa Williams 6. Iverson Teo 7. Joseph O'neil 8. Semisi Lavulo 9. Malachi Harimat-vaine 10. William Tuitupou 11. Lajuan Vito 12. Trieste Winitana 13. Tusi-alofa Aonga 14. Joash Papali'i 15. Bilal Danine 16. Soloman Lanivia 19. Danny Gabrael 20. Ratu Vakalolo 22. Jaylen Tuitama

Balmain Tigers
1. Ponipate Rakuli 2. Alexander Miltiadous 3. Christopher Trad 4. Tanous Sukkar 5. Elijah Sarkis 6. Liam Wright-terry 7. Christian Jardim 8. Mataele Fifita 9. Kain Munro 10. Vaka Aho 11. Brandon Tumeth 12. Nathaniel Bakon 13. Will Carroll 14. Jaxson Rahme 15. Joseph Isaac 16. Wilkinson Papalii-afoa 18. Jamie Tam-o'connor

Match Officials • Referees: Jack Bird;Sideline Officials: Isaac El-Hassen, Seamus Carroll;


Semi Final
Penrith Panthers v Manly-Warringah Sea Eagles
Fri April 19 2019, 2:30pm at Netstrata Jubilee Stadium

Penrith Panthers
1. Caleb Coroneos 2. Jimmy Donnelly 3. Jesse Buchan 4. Sione Neiufi 5. Jecii Pritchard 6. Jake Hay 7. Jack Cole 8. Lafaele Tauapai 9. Matthew Rossetto 10. Kobi Borthwick 11. Justice Sene 12. Alfred Uelese 13. Ryley Smith 14. Nicholas Lenaz 15. Mason Teague 17. John Sagaga 16. Kobe Lepua 21. Byron Aiolupotea 22. Kai Hillen 23. Lachlan Blackburn 24. Aden Lehn

Manly-Warringah Sea Eagles
1. Luke Tucker 2. Konisi Vosaicake 3. Filipo Whitehouse-opetaia Tovio 4. Ollie Cummins 5. Zion Paulo 6. Izaak Nasio 7. Daniel O'donnell 8. La Trell Fonua 9. Kobe Fulton 10. Israel Ahofono 11. Tom Wheen 12. Ibrahim Fakhri 13. Oscar Palin 15. Jonathan Taufa 17. Dion Yazdani 18. Samuela Fainu 16. Jonah Sutherland-stowers 19. Fifili Tonga 21. Jakob Biet

Match Officials • Referees: Blake Williams;Sideline Officials: Cody Simmons, Bailey Collins;