TEAMS: NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup - 2019 Round 1

UNE HMatts

It's Teamlist Tuesday for Round 1 of the 2019 NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup! Every Tuesday, the full teams for each #HMatts round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


North Sydney Bears BYE

South Sydney Rabbitohs v Western Suburbs Magpies
Sat February 9 2019, 10:00am at Metricon High Performance Centre, Redfern

South Sydney Rabbitohs
1. Joseph Suaalii 2. Joshua Mocevakaca 3. Luca Ace-Nasteski 4. Faresa Palu 5. Christian Smirnotis 6. Emmanuel Di Bartolo 7. Joseph Nohra 8. Ame Cottrell 23. Jonathan Chum Kan Tong 10. Davvy Moale 11. Terrell Ka 12. Braydon Jang 13. William Taliai
Interchange: 15. Ratu Vesikula 16. Izayah Tuigamala 17. Clement Halaholo 22. Dranza Hawe-De-Thierry 20. Naati Teaupa

Western Suburbs Magpies
1. Alosomu Lolohea 2. Jay Shipley 3. Lawrence Saipaia 4. Jet Boland 5. Khaled Ghamrawi 6. Justin Matamua 7. Tyreece Rea-Milford 8. Tristyn Ball 9. Daniel Webb 10. Riley Williams 11. Isaiah Anamani 12. Ek Solomona 13. Jack Simpson
Interchange: 14. Deacon Fox 15. Jude Gomez 16. Te Awaniu-A-Rangi Route 17. Christopher Sydenham 18. Lachlan Bush 19. Callum Van Deinsen 20. Tom Fisher

Match Officials · Referees: Joseph Tesoriero;Sideline Officials: Logan Nielsen, Scott Rothery;


St George Dragons v Balmain Tigers
Sat February 9 2019, 10:30am at Mascot Oval

St George Dragons
1. Patrick Taukafa 2. Jackson Sly 3. Koby Douglas 4. Jayden Samrani 5. Dannie Samani 6. Lachlan Woodger 7. Mitchell Chester 8. Ricardo Oloapu 9. Max Kovacic 10. Anwar Chahine 11. Thomas Flynn 12 Jesse Wait 13. Caleb Navale
Interchange: 14. Hayden Blom 15. Frederick Perfrement 16. Gerald Maui 17. Nathaniel Cowan 18. Lucas Merrick 19. Jonathan Delinicolis 20. Jayden Maakaroun 21. Eli Ferguson

Balmain Tigers
1. Elijah Sarkis 2. Alexander Miltiadous 3. Tafeuni Vea 4. Tanous Sukkar 5. Reagan Anthony Watts 6. Ponipate Rakuli 7. Christian Jardim 8. Mataele Fifita 9. Liam Wright-Terry 10. Wilkinson Papalii-Afoa 11. Brandon Tumeth 12. Will Carroll 20. Watisoni Bogiso
Interchange: 14. Jaxson Rahme 15. Braidon Brito 16. Vaka Aho 18. Sherif Awick 22. Nathaniel Bakon 23. Kain Munro

Match Officials · Referees: Ethan Murray;Sideline Officials: Bailey Collins, Mitchell Pitscheider;


Central Coast Roosters v Parramatta Eels
Sat February 9 2019, 12:00pm at Morry Breen Oval

Central Coast Roosters
1. Jack Morrison 2. Brodie Pintatara 3. Michael Whitton 4. Lachlan Mears-Crabbe 5. Noah Goodman 6. Hemi Knebel 7. Benjamin Dufficy 10. Elvis Johnston - Opetaia 9. Tyler Moriarty 8. TBC 11. Brody Briggs 12. Daniel Peters 13. Leo Eiton
Interchange: 14. Wiremu Tibbutt 15. Ryan Sheehy 17. Simon Pati 18. Cooper Turner

Parramatta Eels
1. Tutonu Junior Wright 2. Freeman Forsythe 3. Francis Faaofo Tuitino 4. Patrick Spence 5. Joshua Lealaiauloto 6. Jabriel Kalache 7. Tobias Lewis 8. Oseni Kaufusi 9. Vlado Jankovic 10. Larry Muagututia 11. Maximus Tupou 12. James Malauulu  13. Hayden Reti-Mcclintock
Interchange: 14. Ethan Sanders 15. Spencer Tuala 16. Kylan Mafoa 17. David Langi 18. Zadourian Nevili 19. Hayden Orley 20. Daniel Readon 21. Terence Patolo

Match Officials · Referees: James Leane;Sideline Officials: Andrew Celona, Michael Bonnici;


Cronulla-Sutherland Sharks v Illawarra Steelers
Sat February 9 2019, 12:00pm at Shark Park

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Kristian Dixon 2. Siteni Taukamo 3. Te Wehi Waitere  4. Carl Bishop 5. Kage Dwyer 6. Cullen Whetu 7. Liam Sutton 8. Cody Layton 9. Kobie Wilson 10. Anthony Velovski 11. Samuel Jinks 12. Kynan Hodges 13. Jed Hardy
Interchange: 14. William Abou-Arrage 15. Ethan Ward 16. Justin Letton 17. Chaz Jarvis 18. Ben Mabon 19. Angus Sutherland 20. Zane Watson

Illawarra Steelers
1. Trey Barlow 2. Edward Pierce 3. Benjamin Lavender 4. Brendon Morkos 5. Jye Hendrie 6. Toby Peters 7. Liam Constable 8. Jacob Webster 9. Callum Cecil 10. Isaiah Kennedy 11. Joe Duggan 12. Declan Manago 13. Dilan Asanoski
Interchange: 14. Liam Arnold 15. Coleby Smith 16. Adam Haddara 17. Jarvis Polley 18. Julian Lee 19. Will Starling 21. Viliami Mahe 22. Max Riolo

Match Officials · Referees: Micheal Ford;Sideline Officials: Ethan Rix, Zac Pitkethley;


Penrith Panthers v Sydney Roosters
Sat February 9 2019, 12:00pm at Panthers Stadium

Penrith Panthers
1. Zachary Hunter 2. Jimmy Donnelly 3. Jesse Buchan 4. Jecii Pritchard 5. Caleb Coroneos 6. Jake Hay 7. Jack Cole 8. Lachlan Whitehouse 9. Ryley Smith 10. Lafaele Tauapai 11. Justice Sene 12. Byron Aiolupotea 13. Lachlan Blackburn
Interchange: 14. Matthew Rossetto 15. Mason Teague 16. Alfred Uelese 17. John Sagaga

Sydney Roosters
1. Kyron Fekitoa 2. Tanasio Winikerei 3. Aaron Dimovitch 4. TBC 5. Liam Dempsey 6. Connor McMullen 7. Oliver Torrance 8. Kayde King 9. Thomas Siumaka 10. Kaylan Faumui 11. Max McCathie 12. Louis Grossemy 13. Darcy Clifton
Interchange: 14. Brent Hawkins 15. Kasimilo Koro 16. Willem Rumi 17. Michael Abdow

Match Officials · Referees: Christopher Catlin;Sideline Officials: Jayden Kastelan, David Hughes;


Canterbury-Bankstown Bulldogs v Newcastle Knights
Sat February 9 2019, 12:30pm at Belmore Sports Ground

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Pharell Zimmerman, 2. Adam Lababidi, 3. Natrell Tawa, 4. Paul Alamoti, 5. Ratu Vakalolo, 6. Iverson Teo, 7. Joseph O'Neil, 8. Soloman Akama, 9. Bilal Yazici, 10. Dave Aumau, 11. William Tuitupou, 12. Lajuan Vito, 13. Tusi-Alofa Aonga
Interchange: 14. Trieste Winitana, 15. Soloman Lanivia, 16. Solomane Saukuru, 17. Semisi Lavulo,19. Malachi Harimat-Vaine

Newcastle Knights
1 Chris Veaila, 2 Brody Perry, 3 Travis Petersen, 4 Fletcher Myers, 5 Sean Walker, 6 Mitch Henderson, 7 Jonah Pezet, 8 Noah Reed, 9 Noah Nailagoliva, 10 Max Bradbury, 11 Macauley Aoake, 12 Oryn Keeley, 13 Lachlan Crouch
Interchange: 14 Taj Blackman, 15 Jacob Davis, 16 Taj Ridley, 22 Angus Crosbie, 23 Beau Dwyer

Match Officials · Referees: Brandon Mani;Sideline Officials: Matt King, Ramzi Daizli;


Canberra Raiders v Manly-Warringah Sea Eagles
Sat February 9 2019, 1:30pm at Raiders Club Belconnen

Canberra Raiders
1. Ashton Kolinisau 2. Kane Rushton 3. Henry Alesi 4. Utuloa Asouma 5. Tyrel Kimori-Edmond 6. Liam Henry 7. Tristan Wheeler 8. Jerad Jang 9. Ethan Gilchrist 10. Eneseli Kamuta 11. Taulauniuotagaloa Mariota 12. Jahream Lole-Ngarima 13. James Dyball
Interchange: 14. Joseph Delle 15. Kaden Williams 16. Alan Malibe 17. Matthew Stewart

Manly-Warringah Sea Eagles
1. Luke Tucker 2. Ollie Cummins 3. Filipo Opetaia 4. Quentin Lemoto 5. Konisi Vosaicake 6. Izaak Nasio 7. Teddy Wilson 8. Dion Yazdani 9. Daniel O'Donnell 10. Israel Ahofono 11. Ibrahim Fakhri 12. Tom Wheen 13. Fifili Tonga
Interchange: 16. Oscar Palin  18. Jonathan Taufa 25. Alex Simmons 21. Marbam Wichmann 20. Noa Faatui

Match Officials · Referees: Benjamin Seppala;Sideline Officials: Elijah Fernance, Jeremy Framke;