TEAMS: NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup - 2020 Round 1

UNE HMatts
Embed from Getty Images

It's Teamlist Tuesday for Round 1 of the 2020 NSWRL U16 UNE Harold Matthews Cup! Every Tuesday, the full teams for each #HMatts round will be posted right here!

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Sydney Roosters v North Sydney Bears
Sat February 8 2020, 10:00am at Henson Park

Sydney Roosters
1. Dane Towns 2. Zac Sarfati 3. Sam Brial 4. Ramses Ah Chong 5. Dylan Roach 6. Tj Speedy Coe 7. Cassius Tia 8. Modotinrowson Siu 9. Tyren Ryan 10. Venasiotangifetaua Patuki Case 11. Thomas Fletcher 12. Michael Abdow 13. Brent Hawkins 14. Zane Rugless 15. Kakile Leha 16. Nosa Obaseki 17. Patrick Hoggett 18. Lucius Cappadona 19. Josh Durkin 20. Ethan Roberts 21. Will Johnson

North Sydney Bears
1. Joseph Jaber 2. Bj Wilson 3. Jakai Dixon-davis 4. Mitchell Hyslop 5. Tomasi Tupou 6. Antonio Ma'u 7. Jack Rule 8. Aiafi Pomale 9. Brayden Nicholls 10. Henry Finau 11. Riley Price 12. Jake Ellyard 13. Eden Devonshire 14. Moustafa Dirani 15. Jhet Carroll 16. Krszariah Morel Crichton 17. Papasees Tamaseu 18. Malachi Tareke

Match Officials
Referees: Brandon Cavellaro;Sideline Officials: Lukas Durant, Nicholas Fruend;


Balmain Tigers v Penrith Panthers
Sat February 8 2020, 10:30am at Leichhardt Oval

Balmain Tigers
1. Max Jorgensen 2. James Mcgregor 3. Chance Kohu 4. Wade Zreika 5. Quinton Vaughan 6. Jonathan Ibrahim 7. Levi Conti 8. Adam Mehrez 9. Cooper Wheelhouse 10. John Melia 11. Tony Sukkar 12. Andrew Musillo 13. Joe Schmitzer 14. Jacob Matta 15. Joseph Caracoglia 16. Temanaakitanga Inia 17. Liam Aarons 18. Manus Bailey 19. Bryan Jorgensen 20. Dimitri Tselis 21. Savelio Lolesio

Penrith Panthers
8. Lleyten Tautua 7. Tylor Bunting 1. Liam Ison 17. Connor Puru 16. Bonamarei Taiki 2. Ethan Hutchings 4. Peteru Pritchard 12. Harrison Hassett 11. Uaale Elisara 9. Billy Scott 5. Ezra Gosche 3. Latrelle Leota 6. Isaiya Katoa 10. Tevita Alatini 22. Samuel Squire 20. Jayden Chapman 13. Luron Patea 14. Luke Hanson 19. Matthew Newlyn 18. Cainan Hardiman 21. Jesse Mclean

Match Officials
Referees: Ethan Klein;Sideline Officials: Lachlan Baker, Harrison Baysarri;


Manly-Warringah Sea Eagles v Newcastle Knights
Sat February 8 2020, 10:30am at Lottoland

Manly-Warringah Sea Eagles
1. Lehi Hopoate 2. Heta Tulima 3. Eli Sagala 4. Josh Feledy 5. Revelation Sio 6. Latu Fainu 7. Alfred Ah Chong 8. Zechariah Fa'i Tupulua 9. Ollie Cummins 10. Samuela Fainu 11. Roy Quiroz-mapusua 12. Dylan Coutts 13. Noa Faatui 14. Jake Smith 15. Raymond Lole 16. Treybiance Hunt 17. Drew Williams 18. Zedrick Fa'i Tupulua

Newcastle Knights
1. Gabe Stuart 2. Brody Perry 3. Ethan Ferguson 4. Elijah Faalua 5. Harper Collins 6. Taj Blackman 7. Fletcher Sharpe 8. Jarred Williams 9. Jack Langdon 10. Matthew Hughes 11. Cooper Bigeni 12. Mayson Metcalf 13. Billy Mcnickle 14. Broden Konz 15. Liam Williams 16. Kade Youlten 17. Caleb Garvie 18. Bailey Scholes 19. Levi Cannavo

Match Officials
Referees: James Leane;Sideline Officials: Todd Pieters, Olivia Lawne;


Central Coast Roosters v St George Dragons
Sat February 8 2020, 11:15am at Morry Breen Oval

Central Coast Roosters
17. Waylon Pene 2. Kalem Surya 4. Noah Goodman 5. Mason Stottelaar 6. Ethan Strange 1. Benjamin Dufficy 7. Haydan Ritchie 9. Cade Mellon 11. Egan Verheyen 12. Emmet Nicholls 14. Nabil Ali 10. Cody Starr 18. Bryce Davis 21. Braydan Purcell 15. Blake Steep 8. Soakimi Aho 19. Jake Elliott 13. James Miller

St George Dragons
1. Araz Nanva 2. Kaii Moaga 3. Dannie Samani 4. Godfrey Ilavalu 5. Issac Petrus 6. James Harte 7. Nicholas Quinn 8. Setefano Sele 9. Kye Robson 10. Ashton Cini 11. Nicholas Tsougranis 12. Kobey O'brien 13. Corey Ackers 14. Noah Kak 15. Jonty Perestrelo 16. Braxton Ohalloran 17. Daniel Tiberti 18. Jared Kennedy 19. Alessandro Pirrello 25. Manase Feiloakitau

Match Officials
Referees: Jack Gerrie;Sideline Officials: Nathan Lorenti, Brayden Hunt;


Illawarra Steelers v Cronulla-Sutherland Sharks
Sat February 8 2020, 11:30am at Collegians Sports Complex

Illawarra Steelers
1. Ethan Cliff 2. Noah Guyatt 3. Te Umuariki Heremia-tukere 4. Flynn Allen 5. James Walsh 6. Sam Colgate 7. Ashton Ward 8. Paul Mahanidis 9. Hamish Stewart 10. Jack Quine 11. Jahream Lole-ngarima 12. Dylan Egan 13. Zakariya Maarbani 14. Taj Ford 15. Callum Leikvoll 16. Joshua Specia 17. Kane Graham 18. Bailey Sassall 19. Kyan Hjaltason 20. Kynan Clough 21. Bryden Rutledge

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Siteni Taukamo 2. Tyrell Fakaua 3. Talanoa Penitani 4. Koby Douglas 5. Harrison Hood 6. Oliver Townsend 7. Max Demeio 8. Zane Watson 9. Taj Brailey 10. Lachlan Crossle 11. Lawson Cotter 12. Luke Raymond 13. Billy Dickens 14. Osca Catton 15. Lachlan Araullo 16. Cruiz Devine 17. Nicholas Stonestreet 18. Justin Letton 19. Joel Patton

Match Officials
Referees: Curtis Robinson;Sideline Officials: Ebony Tzoukas, Kye Stoneham;


Canberra Raiders v Parramatta Eels
Sat February 8 2020, 1:30pm at Raiders Club Belconnen

Canberra Raiders
1. Sean Trindall 2. Joshua Petrovic 4. Michael Griffiths 5. Samuel Gash 6. Brock Sing 7. Leroy Murray 9. Blake Metcalfe 10. David White 11. Kaden Williams 12. Clay Sing 13. Owen Hromow 14. Tohu-kadaf Cecil-hamiora 15. Jett Liu 8. Jordan Eti 16. Penieli Faoa 17. Matthew Parkes 18. Jacob Haeata 19. Noah Martin 20. Matthew Davis 3. Siamani Leuluai 21. Jack Craig

Parramatta Eels
1. Patrick Spence 2. Suliasi Aho 3. Poutoa Hotere-papalii 4. Declan Murray 5. Joshua Lealaiauloto 7. Ethan Sanders 8. Sam Tuivaiti 9. Yehya Ayache 10. Aufag Mino 11. Domenico De Stradis 12. Joshua Alhazim 13. Myles Martin 14. Terrence Lafai 15. Movete Otoota 16. Saxon Pryke 17. Raffaele De Stradis 18. Genesis Talagi Seuala 6. Charlie Guymer

Match Officials
Referees: Brodie Rushby;Sideline Officials: Darcy Hind, Gage Miles;


BYES