TEAMS: Harvey Norman Womens - 2021 Round 9

NSWRLHNWP2021

All the teams and officials for Round 9 of the NSWRL Harvey Norman Women's Premiership as they come available.

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Helensburgh Tigers BYE

St Marys v Mounties
Sat May 8 2021, 12:30pm at St Marys Leagues Stadium

St Marys

1. Abbi Church 2. Reshaun Vaughan 3. Rikeya Horne 4. Nicole Kennedy 5. Jasmin Huriwai 6. Ashlee Harrison 7. Emily Rains 8. Suzanne Sene-Lefao 9. Jenaye Collins 10. Josephine Maejiirs 11. Christian Pio 12. Samantha Economos 13. Sarah Togatuki 14. Taiana Waddell 16. Christian Pio 17. Ebony Millgate 18. Malia Tuifua 22. Kimberly Nikua 23. Litiana Tuifua

Mounties

1. Taina Naividi 2. Mareva Swann 3. Jocephy Daniels 4. Patricia Raikadroka 5. Leanne Toomalatai 6. Matilda Power 7. Sereana Naitokatoka 8. Tommaya Kelly-Sines 9. Keeley Davis 10. Filomina Hanisi 12. Jade Etherden 13. Simaima Taufa 14. Jamie Anne Wright 15. Mikayla Malaki 18. Taliah Fuimaono 19. Janelle Williams 22. Karol-Ann Tanevesi 23. Elianna Walton

Referees: Blake Williams;Sideline Officials: Ethan Klein, Benjamin Seppala;


Cronulla-Sutherland Sharks v Cabramatta Two Blues
Sat May 8 2021, 1:00pm at PointsBet Stadium

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Tiana Penitani 2. Lynda Howarth 3. Leianne Tufuga 4. Kiana Takairangi 5. Andie Robinson 6. Corban McGregor 7. Maddie Studdon 8. Crystal Papalii 9. Quincy Dodd 10. Kennedy Cherrington 11. Talei Holmes 12. Georgia Page 13. Kaarla Cowan 14. Tayla Preston 15. Rosaline Aumale 16. Natasha Penitani 17. Lavinia Taukamo 19. Shae Muhleisen

Cabramatta Two Blues

1. Danielle Kellar 2. Atelina Rakuli 3. Annique Omodiagbe 4. Kristen Cawthorne 5. Natisha Forsyth-Tule 6. Jada Karam 7. Diana Mousselamani 8. Mele Loko 9. Sarah Chahine 10. Elisapeta Taufaao 11. Carly Drury 12. Naomi De Bruine 13. Brooke Davis 14. Serene Nikro 17. Jacinta Kiraz 19. Jada Toevai 22. Natalie Bainou 24. Ashley Blackmore 26. Jenna Carroll

Referees: Adam Sirianni;


Wests Tigers v Glebe Dirty Reds
Sat May 8 2021, 3:05pm at Campbelltown Stadium

Wests Tigers

1. Botille Vette-Welsh 2. Rebecca Pollard 3. Josephine Lenaz 4. Page McGregor 5. Ana Fekeila 6. Shekinah Edwards 7. Emily Curtain 8. Awhina Akuhata 9. Jaysharna-Jean Houia 10. Lakeisha Tipene 11. Taylor Osborne 12. Jasmine Lepua 13. Najvada George 14. Rachel Simpson 15. Mereana McManus-Ta'ase 17. Sarah Boyle 18. Ashlee Makim 20. Faaui Rebecca Ierome Mose

Glebe Dirty Reds

1. Heidi Regan 2. Taliah Lummow 3. Majayda Darcy 4. Mia Wood 5. Nikiah Campbell 6. Tori Canham 7. Alicia Earsman 9. Rebecca Riley 11. Amelia Tunamena 12. Tayla Miller 13. Lilly Baker 14. Josiah Lautaimi 15. Billie Wood 16. Tabua Tuinakauvadra 17. Barbara Grant 19. Cleopatra Carreno 20. Savannah Roberts 22. Tara Stanley 23. Sarah-Jane Gunderson 24. Zali Dymock 26. Jacky Lyden

Referees: Brandon Mani;Sideline Officials: Clayton Wills, Daniel Perry;


South Sydney Rabbitohs v Central Coast Roosters
Sat May 8 2021, 4:00pm at Ironmark High Performance Centre

South Sydney Rabbitohs

1. Haneen Zreika 2. Terri-Ann Caine 3. Katie Brown 4. Rikka Lamb 5. Nikki Perugini 6. Tia Cook 7. Akira Kelly 8. Ellie Johnston 9. Jessica Potter 10. Moniqca Moale 11. Aaliyah Fasavalu-faamausili 12. Shirley Mailangi 13. Mariah Leger 14. Maddison Shaw 15. Seneti Kilisimasi 16. Monique Donovan 18. Kiarnie Jennings 19. Nikki Baird

Central Coast Roosters

1. Isabelle Kelly 2. Jasmine Strange 3. Jayme Fressard 4. Yasmin Meakes 5. Alicia Martin 6. Brydie Parker 7. Jocelyn Kelleher 8. Tayla Predebon 9. Olivia Higgins 10. Caitlan Johnston 11. Roxy Murdoch 12. Olivia Kernick 13. Hannah Southwell 14. Shawden Burton 15. Madeline Jones 16. Joeli Morris 17. Melanie Howard 18. Claire Reed

Referees: Jack Bird;Sideline Officials: Joel Pitscheider, Isaac El-Hassen;


Wentworthville Magpies v North Sydney Bears
Mon May 10 2021, 7:00pm at NSWRL Centre of Excellence

Wentworthville Magpies

1. Katrina Phippen 2. Regina Lui Toso 3. Inangaro Maraeara 4. Rima Butler 5. Trudy Camilleri 6. Maddy Brown 7. Te Aroha Hapuku 8. Tara McGrath-West 9. Hayley Tipene 10. Marisa Posiano 11. Lekiellia Brown 12. Allison Futialo 13. Alyce Solaese 14. Julianna Tevaga 15. Erandy Iva Munro 16. Sinead Sio 17. Shilea-T Schaaf 18. Teina Clark 19. Santoria Faaofo-Taula

North Sydney Bears

1. Shanice Parker 2. Courtney Frankl 3. Shontelle Stowers 4. Tyra Boysen 5. Tyla Gambell 6. Kirra Dibb 7. Sabrina Green 8. Aliti Namoce 9. Nita Maynard 10. Mya Hill-Moana 11. Holli Wheeler 12. Shenai Lendill 13. Nicole Backhouse 14. Renee Targett 15. Caitlin Keefe 16. Emma Perrin 17. Taela Fiaola 18. Jamilee Bright 20. Jessica Rastrick-auva'a 22. Donna Matangi

Referees: Robert Morey;Sideline Officials: Ethan Murray, Blake Williams;