TEAMS: NRL Pre-Season Trials - 2019 Week 3

NRL CORP LOGO PRI FIELD RGB POS
Embed from Getty Images

Get the teamlists and officials for this weekend's NRL Trial matches as they come to hand.

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Warriors v Wests Tigers
Sat March 2 2019, 3:00pm (5pm local)
at Northland Events Centre

Warriors
1. Roger Tuivasa-sheck 2. David Fusitua 3. Peta Hiku 4. Solomone Kata 5. Ken Maumalo 6. Adam Keighran 7. Blake Green 8. Agnatius Paasi 9. Nathaniel Roache 10. Leeson Ah Mau 13. Isaiah Papalii 12. Tohu Harris 21. Lachlan Burr 14. Jazz Tevaga 15. Sam Lisone 16. Bunty Afoa 17. Chanel Harris-tavita 18. Gerard Beale 20. Blake Ayshford 22. Adam Pompey 24. Hayze Perham

Wests Tigers
1. Moses Mbye 2. Corey Thompson 31. Robert Jennings 4. Esan Marsters 5. David Nofoaluma 6. Benji Marshall 7. Luke Brooks 8. Ben Matulino 9. Robbie Farah 10. Russell Packer 11. Ryan Matterson 25. Luke Garner 13. Matt Eisenhuth 15. Alex Twal 16. Josh Reynolds 17. Chris McQueen 18. Michael Chee Kam 19. Mahe Fonua 20. Jacob Liddle 21. Thomas Mikaele 22. Josh Aloiai

Match Officials · Referees: Adam Gee, Gavin Badger;Sideline Officials: Chris McMillan, Viggo Rasmussen;

Broadcast · FOX League 502 (AU) & Sky Sport NZ

Match Info (NZ times) · Gates open 2pm, ISP (Warriors v Magpies) 2:15pm


Cronulla-Sutherland Sharks v Newcastle Knights
Sat March 2 2019, 5:30pm
at Maitland Regional Sportsground

Cronulla-Sutherland Sharks
1. Matt Moylan 2. Sione Katoa 3. Josh Dugan 4. Josh Morris 5. Sosaia Feki 6. Shaun Johnson 7. Chad Townsend 8. Andrew Fifita 9. Blayke Brailey 10. Matt Prior 11. Briton Nikora 12. Kurt Capewell 13. Paul Gallen 14. Jayson Bukuya 15. Jack Williams 16. Aaron Woods 17. Scott Sorensen 18. Bronson Xerri 19. Kyle Flanagan 20. Billy Magoulias 21. Ronaldo Mulitalo 22. Will Kennedy

Newcastle Knights
1. Connor Watson 2. Edrick Lee 3. Jesse Ramien 4. Sione Mata'utia 14. Kurt Mann 6. Kalyn Ponga 7. Mitchell Pearce 8. David Klemmer 9. Danny Levi 10. James Gavet 12. Mitchell Barnett 11. Lachlan Fitzgibbon 13. Tim Glasby 15. Aidan Guerra 16. Herman Ese’ese 17. Daniel Saifiti 19. Brodie Jones 20. Tex Hoy 21. Jirah Momoisea 26. Mason Lino 23. Starford Toa

Match Officials · Referees: Jon Stone, Matt Noyen;Sideline Officials: Phil Henderson, Nick Beashel;

Broadcast · Live stream on NRL.com / club websites

Match Info · Gates open 8:45am, U16 Knights Dev Squad v CC Roosters 9am, U18 at 10:30am, Tarsha Gale Cup NEW v STG 12pm, Flegg 1:30pm, ISP (v Newtown) 3:15pm


Manly-Warringah Sea Eagles v Sydney Roosters
Sat March 2 2019, 7:00pm
at Central Coast Stadium

Manly-Warringah Sea Eagles
Team list not yet announced. 22. Andy Saunders

Sydney Roosters
1. Kieren Moss 2. Matt Ikuvalu 3. Christian Tuipulotu 4. Ed Murphy 5. Asu Kepaoa 6. Lachlan Lam 7. Brock Lamb 8. Lindsay Collins 9. Craig Garvey 10. Poasa Faamausili 11. Sitili Tupouniua 12. Angus Crichton 13. Nat Butcher 14. Josh Curran 15. Fletcher Baker 16. Sam Verrills 17. Setefano Hala 18. Drew Hutchison

Match Officials · Referees: Gerard Sutton, Belinda Sleeman;Sideline Officials: Liam Nicholls, Adam Cassidy;

Broadcast · Live stream on NRL.com / club websites

Match Info · Gates open 2:30pm, Flegg 2:45pm, ISP (BWSE v Bears) 4:45pm


Penrith Panthers v Parramatta Eels
Sat March 2 2019, 7:00pm
at Panthers Stadium

Penrith Panthers
1. Dylan Edwards 22. Tyrone Phillips 3. Waqa Blake 4. Dean Whare 5. Malakai Watene-Zelezniak 6. James Maloney 7. Nathan Cleary 8. James Tamou 9. Sione Katoa 10. Reagan Campbell-Gillard 11. Jack Hetherington 12. Isaah Yeo 13. James Fisher-Harris 2. Caleb Aekins 14. Wayde Egan 15. Tim Grant 16. Kaide Ellis 17. Hame Sele 19. Liam Martin 20. Jarome Luai 21. Tyrell Fuimaono 22. Tyrone Phillips

Parramatta Eels
1. Clint Gutherson 2. George Jennings 3. Michael Jennings 4. Brad Takairangi 5. Blake Ferguson 6. Dylan Brown 7. Mitchell Moses 8. Daniel Alvaro 9. Reed Mahoney 10. Junior Paulo 11. Shaun Lane 12. Marata Niukore 13. Tepai Moeroa 14. Tim Mannah 15. Peni Terepo 16. Manu Ma'u 17. Nathan Brown 18. Will Smith

Match Officials · Referees: Grant Atkins, Tim Roby;Sideline Officials: Drew Oultram, Mark Bohan;

Broadcast · Live stream on NRL.com / club websites

Match Info · Gates open 3:15pm, Flegg 3:30pm, ISP (Panthers v Wenty) 5pm


Gold Coast Titans v Brisbane Broncos
Sat March 2 2019, 7:30pm (6:30pm local)
at Cbus Super Stadium

Gold Coast Titans
1. Michael Gordon 2. Brenko Lee 3. Tyrone Peachey 4. Brian Kelly 5. Phillip Sami 6. Tyrone Roberts 7. Ash Taylor 8. Jarrod Wallace 9. Nathan Peats 10. Shannon Boyd 11. Kevin Proctor 12. Bryce Cartwright 13. Jai Arrow 14. Mitch Rein 15. Moeaki Fotuaika 16. Max King 17. Will Matthews 18. Jack Stockwell 19. Alexander Brimson 20. Anthony Don 21. Dale Copley  22. Treymain Spry 23. Ryley Jacks 24. Jesse Arthars

Brisbane Broncos
1. Darius Boyd 2. Corey Oates 3. James Roberts 4. Jack Bird 5. Jamayne Isaako 6. Sean O’Sullivan 7. Kodi Nikorima 8. Matthew Lodge 9. Andrew McCullough 10. Joe Ofahengaue 11. Alex Glenn 12. David Fifita 13. Matt Gillett 14. Kotoni Staggs 15. Jaydn Sua 16. Thomas Flegler 17. Shaun Fensom 18. Patty Carrigan 19. Jake Turpin 20. Richard Kennar 21. Gehamat Shibasaki  22. Tom Dearden

Match Officials · Referees: Dave Munro, Peter Gough;Sideline Officials: Clayton Sharpe, Nick Morel;

Broadcast · Live stream on NRL.com / club websites

Match Info · Gates open 5pm, O'Dwyer Shield 5:05pm


St George Illawarra Dragons v South Sydney Rabbitohs
Sat March 2 2019, 7:30pm
at Glen Willow Regional Sports Stadium

St George Illawarra Dragons
(alphabetical) Euan Aitken, Matt Dufty, Jai Field, Tyson Frizell, James Graham Jacob Host, Ben Hunt, Josh Kerr, Tim Lafai, Jeremy Latimore, Blake Lawrie, Luciano Leilua, Zac Lomax, Cameron McInnes, Corey Norman, Jordan Pereira, Mikaele Ravalawa, Reece Robson, Korbin Sims, Tariq Sims, Lachlan Timm, Paul Vaughan, Gareth Widdop

South Sydney Rabbitohs
1. Alex Johnston 2. Campbell Graham 3. Dane Gagai 4. Braidon Burns 5. Corey Allen 6. Cody Walker 7. Connor Tracey 8. Junior Tatola 9. Damien Cook 10. Thomas Burgess 11. John Sutton 12. Sam Burgess 13. Cameron Murray 14. Ethan Lowe 15. Matt McIlwrick 16. Tom Amone 17. Rhys Kennedy 18. Bayley Sironen 19. Cory Denniss 20. Kyle Turner 21. Liam Knight  22. Mawene Hiroti

Match Officials · Referees: Ashley Klein, Chris Butler;Sideline Officials: Rickey McFarlane, Todd Smith;

Broadcast · FOX League 502

Match Info · Gates open 5pm, Indigenous U16 Origin 5:30pm


North Queensland Cowboys v Melbourne Storm
Sat March 2 2019, 8:00pm (7pm local)
at BB Print Stadium Mackay

North Queensland Cowboys
1. Jordan Kahu 2. Kyle Feldt 3. Justin O'Neill 4. Ben Hampton 5. Nene Macdonald 6. Te Maire Martin 7. Michael Morgan 8. Matt Scott 9. Jake Granville 10. Jordan McLean 11. Jason Taumalolo 12. Coen Hess 13. Josh Mcguire 14. John Asiata 15. Gavin Cooper 16. Mitchell Dunn 17. Scott Bolton 18. Tom Opacic 19. Jake Clifford

Melbourne Storm
1. Scott Drinkwater 2. Suliasi Vunivalu 3. Marion Seve 4. Curtis Scott 5. Josh Addo-Carr 6. Cameron Munster 7. Brodie Croft 8. Christian Welch 9. Cameron Smith 10. Nelson Asofa-Solomona 11. Felise Kaufusi 12. Kenneath Bromwich 13. Dale Finucane 14. Brandon Smith 15. Tom Eisenhuth 16. Tui Kamikamica 17. Jesse Bromwich 18. Tino Fa'a 19. Joe Stimson 20. Ryan Papenhuyzen 21. Sandor Earl  22. Billy Walters 23. Justin Olam 24. Cheyse Blair 25. Patrick Kaufusi

Match Officials · Referees: Ben Cummins, Ziggy Przeklasa-Adamski;Sideline Officials: Michael Wise, Liam Kennedy;

Broadcast · Live stream on NRL.com / club websites

Match Info · Gates open 11:30am, Women's MDRL City-Country 12pm, Colts U20 Mackay v Townsville 1:20pm, MDRL City-Country 2:50pm, ISC Mackay v Townsville 4:30pm