TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2019 Round 16

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 16 of the 2019 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Western Suburbs Magpies BYE

Blacktown Workers Sea Eagles v Mounties RLFC
Sat July 6 2019, 4:00pm at HE Laybutt Sporting Complex

Blacktown Workers Sea Eagles
1. Maile Li 2. John Tohi 3. Jermaine Mati-Leifi 4. Leva Li 5. Shaun Fitzgerald 6. Vieru Mapasone 7. Kamren Cryer 10. Rhys Scigliatano 8. Kurt Aldridge 17. Sukamanu Raki 11. Fou Tagilima 12. Josh Martin 13. Denzal Tonise 30. Ben Mathiou 31. Kenny Soumpholphakdy 32. Damon Smith 33. Charles Shepherd 34. Eric Newbigging

Mounties RLFC
1. Anthony Layoun 2. Shannon Chapman 3. Jamin Williams 4. Atini Gafa 5. Jett Karam 6. Jack Payne 7. Thomas Bartley 8. Mitch Kennedy 9. Sam Duggan 10. Mitch Cahalane 11. Ryan King 12. Jakob Giles 13. Matthew Whitehouse 14. Giordan Patea 15. Elijah Hunt 16. Harry Leddy 17. Jarrod Brackenhofer 18. Lazarus Brown

Match Officials • Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Stephen Bourke, Clayton Wills;


Cabramatta Two Blues v Guildford Owls
Sat July 6 2019, 5:00pm at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues
1. Jaimon Wormleaton 2. Isiah Tuari 3. Jake Butler-Fleming 4. Isaac Montgomery 5. Junior Mapesone 6. Kobi Hookey 7. Brandon Finnegan 8. Malakai Houma 9. Josh Tangitau 10. Jack Nelson 11. Dalton Smith 12. Jack Morris 13. Jesse Martin 14. Jayden Yates 15. Tony Matautia 16. Elie El Zakhem 17. Jordan Latham 18. Rhys Armstrong 19. Austin Dias

Guildford Owls
1. Domenic Reardon 2. Daniel Lotu 3. Jack Wheelhouse 4. Joshua Camroux 5. Mason Farrell 6. Penani Manumalealii 7. Josh Lewis 8. Joseph Gardiner 9. Jack Wheelhouse 10. Taniela Lasalo 11. Blake Judd 12. Matthew Woods 13. Dylan McKeown 15. Aaron Grech 21. Jaydn Field 29. Pifeleti Pifeleti 14. David Harris 19. Siua Lapuaho 25. Robert Longbottom

Match Officials • Referees: Tom Cambourn;Sideline Officials: Jimmy Oliveira, James Vella;


St Marys v Wentworthville Magpies
Sun July 7 2019, 1:00pm at St Marys Leagues Stadium

St Marys
1. Jake Toby 2. Jake Maizen 3. Geoff Daniela 4. Maliko Filino 5. Marli Sini 6. Shannan Wood 7. Kurt Falls 8. Leonati Feiloakitua 9. Meni Luke 10. Vasili Tsikrikas 11. Pat Hollis 12. John Faiumu 13. Dylan Fuad 14. Isaac Thompson 15. George Tsikrikas 16. Joe Vaegaau 17. Isaac Kennedy 23. Siosaia Vave

Wentworthville Magpies
1. Josh Bermingham 2. Eparama Navale 3. Liam Mulvihill 4. Kieran Hayman 5. Charlton Schaafhausen 6. Henry Raiwalui 7. Beau Henry 8. Nick Kassis 9. Brad Keighran 10. Haveatarna Luani 11. Danny Howard 12. Piki Rogers 13. Blake Cook 14. Rydge Smith 15. Adam Spicer 17. Nick Walker 21. Jacob Esau 19. Josh Bermingham

Match Officials • Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Bradley Kiehne, Joel Mani;


Hills District Bulls v Penrith Brothers
Sun July 7 2019, 3:00pm at Crestwood Oval

Hills District Bulls
1. Christopher McCoy 2. Patiliai Bolea 3. Meimeite Siale 4. Danyon Barnes 5. Pio Nakubuwai 6. Nicholas Holliday 7. Joel Bradford 8. Timothy Robinson 9. Heath L'Estrange 10. Eton Lindsay 11. David Baumann 14. Daniel Harrison 13. Sean Walpole 15. Corey Kurnoth 16. Tom Young 17. Rhys Walpole 19. Peni Botiki

Penrith Brothers
1. Masi Paulo Fidow 5. Ryan Foaese 3. Zac Chong-Nee 4. Matthew Whyte 2. Geofery Duku 6. Arthur Crichton 7. Brendan Waters 8. Eddie Faalua 9. Maverick Tweedie 10. Jokatama Dokonivalu 12. Quinn Ma'aelopa 11. Robbie Graham 13. Samuel Cookson 14. Penita Tuavao 15. Pati Eni 18. Jak Cannell 19. Brodie Christopherson

Match Officials • Referees: Clayton Wills;Sideline Officials: Luke Heckendorf, Ben McMurray;


Asquith Magpies v Glebe Burwood Wolves
Sun July 7 2019, 3:00pm at Storey Park

Asquith Magpies
1. Braeden Batiste 2. Joshua Fraser 3. Kenneth Koro 4. Shane Kiel 5. Michael Pearsall 9. Shae Jarvis 7. Blake Goodman 8. Will Solway 26. Jake Attard 10. Magnus Stromquist 11. Jackson Williams 12. Jordon Remfrey 13. Matt Place 14. Jake Beetson 15. Jacob Samoa 16. Atonio Pelesasa 17. James Mirceski

Glebe Burwood Wolves
1. Latrel Schaumkel 2. Jordan Chongsun 3. Latrell Robinson 4. Paul Rokolati 5. Chris Tupou 6. Brock Pelligra 7. Ben Jones 8. Sione Afemui 29. Grant Garvey 26. Issac Prokopiou 11. Nesiasi Mataitonga 12. Kyle Lovett 13. Lachlan Stein 9. Ben Jackson 15. Jaz Flavell 27. Jackson Garlick 28. Brendon Luamanu

Match Officials • Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Tom Stindl, Dean Tyler;