TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2019 Round 7

RMCup Badge Pos VectorLogo GradientColour

It's Teamlist Tuesday for Round 7 of the 2019 NSWRL Ron Massey Cup! Every Tuesday, the full teams for each #RMCup round will be posted right here!

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Penrith Brothers BYE

St Marys v Hills District Bulls
Sat April 27 2019, 6:00pm at St Marys Stadium

St Marys
1. Zachary Ryan 2. Allan Fitzgibbon 3. Geoff Daniela 4. Maliko Filino 5. Marli Sini 6. Jake Toby 7. Kurt Falls 8. Leonati Feiloakitua 9. Meni Luke 10. Cowen Epere 11. Pat Hollis 12. John Faiumu 13. George Tsikrikas 16. Thomas Romer 17. Dylan Fuad 20. Veta Henry Seumanu 23. Siosaia Vave

Hills District Bulls
1. Siaosi Keates 2. Patiliai Bolea 3. Meimeite Siale 23. Mathew Gardner 5. Noah Smith 6. Nicholas Holliday 7. Harry Siejka 8. Treyvon Leuluai 9. Joel Bradford 10. Timothy Robinson 11. Jonathan Mose 14. Daniel Harrison 17. David Baumann 13. Jake Brennan 15. Jack Wilkinson-alipate 16. Jake Lewis 18. Eton Lindsay 19. Rhys Walpole

Match Officials • Referees: Cameron Paddy;Sideline Officials: Tim Hannon, Tom Cambourn;


Western Suburbs Magpies v Glebe Burwood Wolves
Sun April 28 2019, 11:00am at Leichhardt Oval

Western Suburbs Magpies
1. Omar Slaimankhel 2. Samuel Kimi-ioane 20. Jack Gibbons 4. Jeremiah Leasi 5. Isaac Rabuatoka 6. Kieran Wyld 7. Manaia Rudolph 8. Edward Carter 9. Josh Daley 10. Andy Fiagatusa 11. Josh Davis 13. Ahmad Ellaz 12. Harrison Leonard 14. Kelsey Coakes 17. Adrian Haangana 21. Avia Minute 23. Hala Akauola Laula

Glebe Burwood Wolves
1. Latrel Schaumkel 2. Jalen Reweti 3. Paul Rokolati 4. Lachlan Stein 5. Pio Nakubuwai 6. Jordan Chongsun 7. Ben Jones 8. Matt Jurd 9. Jackson Garlick 10. Brendon Luamanu 11. Joseph Rokoqo 12. Kyle Lovett 13. Royce Tout 14. Ben Jackson 15. Jaz Flavell 16. Tyrone Taukamo 21. Jyi Seymour

Match Officials • Referees: Martin Jones;Sideline Officials: Keiren Irons, Nathan Loveday;


Blacktown Workers Sea Eagles v Guildford Owls
Sun April 28 2019, 1:00pm at HE Laybutt Sporting Complex

Blacktown Workers Sea Eagles
4. Leva Li 5. Maile Li 3. Jermaine Mati-leifi 1. Shaun Fitzgerald 2. Obed Karwhin 6. Vieru Mapasone 7. Kamren Cryer 17. Sukamanu Raki 10. Kurt Aldridge 8. Rhys Scigliatano 18. Michael Tupou 13. Charles Shepherd 21. Denzal Tonise 11. Damon Smith 19. Fou Tagilima 24. Eric Newbigging 25. Fred Junior Mauala

Guildford Owls
1. Jaydn Field 2. Daniel Lotu 3. Cameron Eyles 4. Siua Lapuaho 5. Jared Petero 6. Penani Manumalealii 7. Josh Lewis 8. Dylan McKeown 9. Jack Wheelhouse 10. Taniela Lasalo 18. Joseph Gardiner 12. Matthew Woods 13. David Harris 17. Caleb Paiaka Hunt 30. Beni Valu 15. Aaron Grech 16. Jake Ferguson

Match Officials • Referees: Jake Sutherland;Sideline Officials: Cameron Mitchell, Patrick Mackey;


Asquith Magpies v Wentworthville Magpies
Sun April 28 2019, 3:00pm at Storey Park

Asquith Magpies
26. Jake Pickering 2. Hayden Mcwilliam 3. Jordon Remfrey 28. Jake Beetson 5. Michael Pearsall 6. Riley Travers 7. Treymaine Brown 8. Atonio Pelesasa 9. Peter Nay 10. Justin Lemalu 11. Jackson Williams 12. Jerry Key 24. Magnus Stromquist 13. Will Solway 15. Matt Place 16. Josh Hall 17. Niko Apelu

Wentworthville Magpies
1. Josh Bermingham 2. Eparama Navale 3. Eli Roberts 4. Liam Mulvihill 5. Charlton Schaafhausen 6. Henry Raiwalui 7. Beau Henry 8. Piki Rogers 9. Dylan Izzard 10. Brad Johnson 11. Danny Howard 12. Rydge Smith 13. Blake Cook 14. Josh Bermingham 15. Nick Walker 16. Nick Okladnikov 24. Mana Aonga

Match Officials • Referees: Daniel Luttringer;Sideline Officials: Stephen Bourke, Joseph Eid;


Cabramatta Two Blues v Mounties RLFC
Sat June 8 2019, TBC at New Era Stadium

Cabramatta Two Blues
Team list not yet announced.

Mounties RLFC
Team list not yet announced.

Match Officials • Officials not yet announced.