TEAMS: NSWRL Ron Massey Cup - 2024 Round 9

RMC2024

Round 9 teamlists and officials.

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Penrith Brothers v Wentworthville Magpies
Sat May 25 2024, 4:00pm at Parker Street Oval, Penrith / Dharug

Penrith Brothers
1. Sione Fonua 2. Sean Sabutey 3. Blake Clayton 4. Baley Borthwick 5. Shaun Fitzgerald 6. Frank Toomalatai 7. Alex Seve 8. Brandon Nasio 9. Maurice Trindall 10. Peni Misinale 11. Tangata Utiokamanu 12. Jordan Main 13. Lufusi Vea Tapaatoutai 14. Tyran Pettit-Young 15. Arthur Melheam 16. Valance Harris 17. Tuni Jr Taualii 18. Joshua Peacock 19. Faleata Iosefa 20. Ryan Eisenhuth 21. Patrick Hinder

Wentworthville Magpies
1. Liam Davidson 2. Jordan Hill 3. Chris Tupou 4. Josh Minhinnick 5. Daniel Lotu 6. Liam O'Brien 7. Kruz Niutili-Schmidt 8. Robbie Graham 9. Ryan Pritchard 10. Beni Valu 11. Kyle Cassel 12. James Gammidge 13. Blake Cook 15. George Sukanaivalu 19. Adam Spicer 21. Denzal Tonise 22. Ilaitia Qoro

Referees: Karra-Lee Nolan;Sideline Officials: Cameron Turner, Dillian Wells;

Mounties RLFC v St Marys
Sun May 26 2024, 1:00pm at HE Laybutt Sporting Complex, Blacktown / Dharug

Mounties RLFC
1. Jahoiyakim Afoa 2. Livai Saukuru 3. Abiarthur Toi Tuilaepa 4. Roman Ioelu 5. Isaac Williams 6. Keahlan Bray 7. Joey Tramontana 8. Kayne Kalache 9. Matthew Craparotta 10. Sonny Bristow 11. Kenny Soumpholphakdy 12. Samuel Kimi-Ioane 13. Ben Seufale 14. Ryan Jeffery 15. Kyle Whitton 16. Pio Sokobalavu 17. Vincent Rennie

St Marys
1. Hayden Bonanno 2. Christian Crichton 3. Semisi Kioa 4. Tony Satini 5. Masi Paulo Fidow 6. Anthony Layoun 7. Zac Greene 8. Joe Vaegaau 9. Reece Goldsmith 10. Mitchell Butfield 11. Anton Iaria 12. Zac Duclos 13. Jake Rafferty-Butfield 14. Fred Pupu 15. John Faiumu 16. Todd Sapienza 17. Adam Runchel 22. Quinn Ma'aelopa

Referees: Dillian Wells;Sideline Officials: Tom Cambourn, Brandon Mani;

Hills Bulls v Glebe Dirty Reds
Sun May 26 2024, 3:00pm at Crestwood Oval, Baulkham Hills / Bediagal

Hills Bulls
1. Bobby Miller 2. Logan Aldridge 3. Trey Peni 4. Maile Li 5. Matthew Komolafe 6. Jordan Rankin 7. Riley Travers 8. Taniela Lasalo 9. Brad Keighran 10. Sean Vaivelata 11. Sean Garner 12. Te Oranga-Jade Haika 13. Luke Hodge 14. Sione Tupouniua 18. Sean Walpole 19. Michael Fenn 22. Mitch Gardiner 39. Shalom O’Ofou

Glebe Dirty Reds
1. Jade Anderson 2. Emery Jolliffe 3. Iverson Fuatimau 4. Temesia Jilivecevece 5. Alex Young 6. Joseph Whitikama Temara Taipari 7. Coby Thomas 8. Kane Evans 9. Craig Garvey 10. Tayson Fakaosi 11. Vito Tevaga 12. Lachlan Poko 13. Lomi Saukuru 14. Adam Fearnley 15. Daniel Arahu 16. Callum Ellis 23. Dillion Adrole 24. Adam Batty

Referees: Cameron Turner;Sideline Officials: John Woods, Patrick Mackey;

Ryde-Eastwood Hawks v Canterbury-Bankstown Bulldogs
Sun May 26 2024, 3:00pm at TG Millner Field, Marsfield / Wallumettagal

Ryde-Eastwood Hawks
Team list not yet announced.

Canterbury-Bankstown Bulldogs
1. Blake Forder 2. Roy Tatupu 3. Daniel Corcoran 4. Trentham Petersen 5. Jonathan Sua 6. Sione Moala 7. Cody Fuz 8. Epeli Sukanaivalu 9. Reuben Moyle 10. Damon Marshall 11. Lajuan Vito 12. Luke Smith 13. Josh Maree 14. Mitchell Rogers 15. Callum Donaldson 16. Jirah Momoisea 17. Isaac Matalavea-Booth

Referees: Billy Greatbatch;Sideline Officials: Nathan Loveday, Blake Williams;