TEAMS: NSWRL Sydney Shield - 2024 Round 9

SS2024

Round 9 teamlists and officials.

All times are listed in AEST (NSW/QLD/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Cabramatta Two Blues v St Marys
Sat May 25 2024, 4:00pm at New Era Stadium, Cabramatta / Cabrogal

Cabramatta Two Blues
1. Nicholas Pantelis 2. Billy Karikari 3. Luca Faraguna 4. Jack Clutterbuck 5. Noah Totoa 6. Damien Nati 7. Aden Clarke 8. Dontaye Pritchard 9. Bayley Meredith 10. Rhys Tucker 11. Ali Hammoud 12. James Khoo 13. Massimo Mari 14. Adam King 15. Antonios Zacharia 16. Peter Assaf 17. Tyson Haynes 18. Lachlan Whitton

St Marys
1. Kaleb Farr 2. Poutoa Hotere-papalii 3. Michael Tuavao 4. Justice Leota 5. Michael Pokia 6. Riley Stokes 7. Sadee Sub Laban 8. Viliami Pupu 9. Filo Tuimauagula 10. Chance Te Atua 11. Mathew Faauila 12. Leroy Magalogo 13. Siotame Hansen 14. Sione Lino 15. Tyrees Feaunati 16. Mccann Livingston 17. Burt Tukala 18. Kye Eldridge

Referees: Blake Williams;Sideline Officials: Ethan Murray, Adam Sirianni;

Moorebank Rams v Penrith Brothers
Sat May 25 2024, 4:30pm at Hammondville Oval, Moorebank / Dharawal

Moorebank Rams
1. Vincent Valentinetti 3. Diego Bravo-Graham 4. Hamish Wilson 5. Kobi Elguindy 6. Bronson Reuben 7. Aston Pollard 8. David Poulivaati 9. Joshua Breen 10. Tyler Kakuleni 11. Nathan Vaeluaga 13. Ibrahim El-Cheikh 14. Tyrus Siana Salanoa 15. Lachlan Mifsud 17. Elvis John Oloaga 19. Abdallah El Ters 20. Oliva Smith 24. Daniel Mohammed 28. Peteru Pritchard 30. Anwar Chahine 32. Aisake Tukuafu

Penrith Brothers
1. Donovan Boney 2. Kytak Chan 3. Damian Richardson 4. Jason Jana 5. Wayne Baxter 6. Tyran Pettit-Young 7. Liam Vella 8. Kiani Marshall 9. Dean Kammel 10. Eddie Ene 11. Lachlan Whitehouse 12. Benjamin Dooley 13. Soakimi Fakaua 14. Dean Barnes 15. Mitchell Smith 16. Julius Asi Fonua 17. Siaosi Sisifa 18. Dylan Hodson 19. Byron Donovan 20. Matthew Sheehan 21. Trent Borthwick 22. Zachary Wright

Referees: Brandon Mani;Sideline Officials: John Woods, Robert Morey;

Wentworthville United v Glebe Dirty Reds
Sat May 25 2024, 6:00pm at Ringrose Park, Wentworthville / Boolbainora

Wentworthville United
1. Dermot McKeever King 2. Isikeli Laqekoro 3. Emosi Alamoti 4. Elias Abou-Mrad 5. Isaac Rosario 6. James Boustani 7. Zachary Coom 8. Will Epere 9. Jaydn Field 10. Michael Tupou 11. Michael Geddes 12. Joshua Hey 13. Kye Simsic 14. Deon Iro 15. David Oxley 16. Koevy Lemusu 17. Bill Salameh

Glebe Dirty Reds
Team list not yet announced.

Referees: Ethan Klein;Sideline Officials: Ben Teague, Billy Greatbatch;

Hills Bulls v Mounties RLFC
Sun May 26 2024, 1:00pm at Crestwood Oval, Baulkham Hills / Bediagal

Hills Bulls
1. Samuel Curtain 2. Isaac Gorman 3. Muong Dut 4. Lewis Habkouk 5. Troy Black 6. Jake Forbes 7. Dylan Marshall 9. Tom Watson 10. Sean Walpole 11. Damon Smith 13. Markkuz Ofanoa 14. Matthew Newlyn 15. Alex Fonoti 16. Braydon Sherry 18. Kody Papa 19. Thomas Epere 21. Hudson Harmer 22. Jonpaul White

Mounties RLFC
1. Aykan Bosnali 2. Freddy Kini 3. John Tohi 4. Nathan Davis 5. Thomas Menzies 6. Kaylem Falaniko 7. Jake Stig 8. Mohamed El Masri 9. David Tui 10. Isaac Chapman 11. Jaydon Turara 12. Brayden Ottman 13. Jhy Schreiber-Karam 14. Tauinaola Samu 15. Luke Sim 16. Kamaloni Akauola Laula 17. Anson Naati

Referees: Louis Matheson;Sideline Officials: Brayden Hunt, Patrick Mackey;

Ryde-Eastwood Hawks v Manly Leagues
Sun May 26 2024, 1:00pm at TG Millner Field, Marsfield / Wallumettagal

Ryde-Eastwood Hawks
Team list not yet announced.

Manly Leagues
Team list not yet announced.

Referees: Nathan Loveday;Sideline Officials: Gage Miles, Lachlan Greenfield;