TEAMLISTS: NSWRL U19 Tarsha Gale Cup - 2021 Round 7

NSWRLTGC2021

The washout round of the NSWRL U19 Tarsha Gale Cup is scheduled for this Saturday April 10 - teamlists and officials available here as they come to hand.

All times are listed in AEDT (NSW/VIC/ACT) unless otherwise noted.

Twitter: Follow @LeagueUnlimited

Facebook: Like LeagueUnlimited - NRL & Rugby League News


Newcastle Knights BYE

Cronulla-Sutherland Sharks v Parramatta Eels
Sat April 10 2021, 10:00am at PointsBet Stadium

Cronulla-Sutherland Sharks

1. Ella Barker 2. Ella Gould 3. Chloe Boston 4. Lilly Murdoch 5. Lilli Odea 6. Alexandra Weir 7. Zali Hopkins 8. Kirsty Sant 9. Sienna Stewart 10. Tipani Matai 11. Tayah Beckett 12. Taylor Curtis 13. Erika-May Kavana 14. Marama Whanga Katipa 15. Skye Brennan 16. Emeline Taufaeteau 17. Taylah Charman 18. Mary Mateo

Parramatta Eels

1. Ameena Kanj 2. Danielle Kellar 3. Jacinta Tui 4. Tamerah Leati 5. Hannah McFadyen 6. Katalina Vave 7. Jada Toevai 8. Ruby-Jean Kennard 9. Kristen Cawthorne 10. Losalio Sita Payne 11. Tahleisha Pugh 12. Summah Terare 13. Taimani Kolomaka 14. Loreen Luamanuvae 15. Lei-lani Tua 16. Eloisa Seve 17. Summer Brown 18. Lucie Whitehead 20. Rosalia Lea

Referees: Lukas Durant;Sideline Officials: Nathan Guptil, Jabri Daizli;


St George Dragons v Canberra Raiders
Sat April 10 2021, 10:30am at Mascot Oval

St George Dragons

1. Cassey Tohi-Hiku 2. Stella Tijou 3. Breeze E'e 4. Rosemarie Beckett 5. Courageous Afoa 6. Luisa Yaranamua 7. Rayven-Jodeci Boyce 8. Fatafehi Hanisi 9. Erana Reti 10. Nesia Ben 11. Katarina Raravula 12. Faith Nimmo 13. Rueben Cherrington 14. Limiah Enoka 15. Selenna Fuimaono 16. Lahtia Sione 17. Chelsea-Lina Koomson 18. Gardinia Faalogo 19. Failuma Faaoloaga 20. Rysh'e Fa'amausili 21. Peninaotiafau Solofa

Canberra Raiders

1. Krystal Blackwell 2. Chloe Muggleton 3. Valasi Asomua 5. Klaudia Osztrenkovics 6. Madyson Tooth 7. Makayla Morris 8. Jacquiline Pele 9. Maddie Dodson 10. Amelia Kiriui 12. Maata Alai-Lokeni 13. Geena Elliott 14. Jaxan Blackhall 15. Cassius Delamere 16. Teliya Hetaraka 17. Grace Tai 18. Carly Wilkin 19. Sydney Harrison 20. Carly Heyman 21. Hayley Liddle 22. Felicity Bell 23. Brittney Sellars

Referees: Michael Bonnici;Sideline Officials: Hayden Hooker, Justin Saadah;


Canterbury-Bankstown Bulldogs v Illawarra Steelers
Sat April 10 2021, 11:30am at Terry Lamb Complex

Canterbury-Bankstown Bulldogs

1. Addyson Winterstien 2. Monique Najjar 3. Petesa Lio 4. Leilani Wilson 5. Kise Ahfa 6. Angelina Teakaraanga Katoa 7. Anneka Wilson 8. Gwen Swann 9. Ngamako Totorewa 10. Tamika-Che Tohia 11. Indee Brown 12. Anna Seata Takapautolo 13. Sara Sautia 14. Victoria Cocker 15. Anjali Mence 16. Lydia Tavui-Leota 17. Toa Taufa 20. Taleah Gibson

Illawarra Steelers

1. Teagan Berry 2. Madi Singleton 3. Keele Browne 4. Olivia Vale 5. Alivia Brown 6. Keeley Kopara 7. Riley Scott 8. Rose Lina Tau 9. Salma Nour 11. Jordyn Preston 12. Chantel Tugaga 13. Ula-Mari Time-Cribb 14. Madysson Shoemark 15. Mackenzie Lear 16. Tiana Kore 17. April Stevens 18. Jemma Gallagher 19. Shante Lenartowicz

Referees: Joel Pitscheider;Sideline Officials: Aidan Richardson, Liam Richardson;


Sydney Roosters v Wests Tigers
Sat April 10 2021, 12:00pm at EDSSACĀ Oval

Sydney Roosters

1. Maddie Binding 2. Charlize Lloyd-phillips 3. Iesha Duckett 4. Ruby Smith 5. Zoe Cass 6. Tayla Montgomery 7. Courtney Tamati 8. Keilee Joseph 9. Taneka Todhunter 10. Anita Brown 11. Jasmon Tupou 12. Otesa Pule 13. Rease Casey 14. Teisha Saunders 15. Tymekqwa Duckett 16. Tahlia Smith 17. Maya Svagelli 18. Lailah Prince

Wests Tigers

1. Jessica Whelan 2. Jayme Willingham 3. Shelby Muir 4. Hope Tevaga 5. Chloe Newman 6. Georgia Edwards 7. Briana Dean 9. Georgia Nies 10. Katie Edwards 11. Eliza Siilata 12. Folau Vaki 13. Jessica Kennedy 14. Piper Sutton 15. Eileen Sinaki-Teulilo 16. Tehillah Vaeluaga 17. Georgia Lotawa 18. Anna Moa 23. Imogen Gobran 24. Shondell Akhabue

Referees: Brayden Hunt;Sideline Officials: Zac Fares, Matthew Gomes;